Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default E vodhën veturën, u mbytën me të në det

prej Mon 13 Aug 2012 - 0:21
E vodhën veturën, u mbytën me të në det 73-300x175Ustica, 12 gusht – Dy fëmijë të moshës 13 e 14 vjeçe janë mbytur në det në ishullin italian Ustica në detin Tiren.

Fëmijët të enjten në mbrëmje e kishin vjedhur një veturë Fiat Panda, që ishte parkuar në mol dhe pronari i së cilës i kishte lënë çelësat në veturë. Hipën në të dhe vendosën të shëtisin me të. Por, pas rënies në det ata shumë shpejtë u fundosën, shkruan Corriere della sera.

“Ende nuk dihet se a e kanë ndezur veturën, apo vetëm e kanë liruar frenin dhe automjeti ka rrëshqitur për të përfunduar në det”, tha zëvendës/prefekti i qytetit Giuseppe Caminita.

I tërë ishulli është tronditur nga kjo ngjarje. Komshinjtë thanë se dy fëmijët ishin nga familje të mira, të mirë dhe të urtë.Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi