Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

prej Wed 12 Sep 2012 - 19:08
Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video) Gj-300x166Mediat zvicërane po e komentojnë në mënyra të ndryshme huqjen e Granit Xhakës në një rast në ndeshjen me Shqipërinë. Xhaka pati nja shans të mirë për të shënuar gol në minutën e 85 të ndeshjes, rast të cilin e shpërdoroi në një mënyrë të dyshimtë duke mos treguar atë shkathtësin që e ka por duke qenë më pasiv pranë portës kundërshtare.

Komentari zvicëran, në komentin live kishte pyetur se çfarë po bën Xhaka, çka i thonë kësaj, pse se fut ai topin, duke dyshuar në atë se qëllimisht ai nuk i shënoi Shqipërisë.

Një gazetë zvicërane shkruan se rezultati ishte 3 me 0, por Xhaka nuk e bëri një gol për të falur Shqipërinë që e ka në gjak. Duke aluduar në dështimin e Xhakës pranë portës së Ujkanit, Xhaka është pyetur pas ndeshjes për këtë rast, ndërsa deklaroi:

”Kjo nuk ishte lojë e lehtë për mua. U fishkëlleva për herë të parë në karrierë. Nuk është e rëndësishme a shënova unë apo jo, më rëndësi që fituam” deklaroi burrërisht Xhaka.

Komentatori sportiv Sacha Rauffer është në përfundim se Xhaka me qëllim nuk i shënoi gol Shqipërisë, gjë që sipas tij të gjithë e panë.

Edhe për publikun shqiptar ra në sy dështimi i çuditshëm i Xhakës, i cili sipas gjitha gjasave duket të ketë qenë i qëllimshëm, duke treguar se me fanelë është i Zvicrës por me zemër i Shqiprisë/indeksonline/Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Juventini
Juventini
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 8638
<b>Hobi</b> Hobi : Sporti
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/10/2011

default Re: Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

prej Wed 12 Sep 2012 - 19:12
Kjo eshte me se e vertet Xhaka nuk e beri golin dhe u soll shom mire ndaj kombit tij ,,jo si shaqiri e berami qe qen krejt ndryshe,,rrespekt per xhaken te gjithe shqiptaret


Nuk kam kohe te urrej ata qe me urrejne ,sepse jam shume i zene duke dashur ata qe me duan :)))
Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video) 5l3r52
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

prej Wed 12 Sep 2012 - 19:18
Berti thuaj shyqyr Zotit qe nuk je ndodhur ne nje situat te tille sikurse ata e sidomos si Shaqiri e Xhaka.. Te luash kunder kombetares dhe nga nje shtet qe te dha ty gjithe te mirat nga ato qe eshte sot dhe te deshtonte do te ishte fatale per ate dhe familjen e tij,,, dhe e shikove se te gjithe u gezuan kur e dha golin ai nuk u gezua aspak,,, Ishte nje loje qe besoj qe Shaqirit do ti mbetet gjithmone peng ne zemer.. I shikove familjen e tije te gjithe u ngriten ne kembe kur shenoi gol vetem babai i tij nuk u ngrit... Eshte keq dhe kete e kuptojme... Nuk ka ndjere fare gezim edhe pse dha golin...Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Juventini
Juventini
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 8638
<b>Hobi</b> Hobi : Sporti
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/10/2011

default Re: Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

prej Wed 12 Sep 2012 - 19:22
BeSaa shkruajti:Berti thuaj shyqyr Zotit qe nuk je ndodhur ne nje situat te tille sikurse ata e sidomos si Shaqiri e Xhaka.. Te luash kunder kombetares dhe nga nje shtet qe te dha ty gjithe te mirat nga ato qe eshte sot dhe te deshtonte do te ishte fatale per ate dhe familjen e tij,,, dhe e shikove se te gjithe u gezuan kur e dha golin ai nuk u gezua aspak,,, Ishte nje loje qe besoj qe Shaqirit do ti mbetet gjithmone peng ne zemer.. I shikove familjen e tije te gjithe u ngriten ne kembe kur shenoi gol vetem babai i tij nuk u ngrit... Eshte keq dhe kete e kuptojme... Nuk ka ndjere fare gezim edhe pse dha golin...
Besa shaqiri mund mos ta bente dhe kerkoj te shenonte perseri kuse berami festoj golin sikur ja ben serbis ose greqis xhaka diti te luante dhe nuk na ndeshkoj nuk ja beri zemra ata jan yje dhe gjejn vend kudo te luajn si luajn ne shtete te tjera dhe ca kan fituar e kan fituar me forcat e tyre


Nuk kam kohe te urrej ata qe me urrejne ,sepse jam shume i zene duke dashur ata qe me duan :)))
Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video) 5l3r52
Juventini
Juventini
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 8638
<b>Hobi</b> Hobi : Sporti
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/10/2011

default Re: Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

prej Wed 12 Sep 2012 - 19:25
Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video) 391670_271742876275439_1173830775_nshikoje


Nuk kam kohe te urrej ata qe me urrejne ,sepse jam shume i zene duke dashur ata qe me duan :)))
Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video) 5l3r52
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

prej Wed 12 Sep 2012 - 19:34
Edhe une e kisha fjalen per Shaqirin jo per Behramin,shiko se si ka ulur koken edhe pse dha gol nuk ishte i kenaqur.. Kete doja te thoja..Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 41
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

default Re: Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

prej Wed 12 Sep 2012 - 19:36
Bertii shkruajti:Kjo eshte me se e vertet Xhaka nuk e beri golin dhe u soll shom mire ndaj kombit tij ,,jo si shaqiri e berami qe qen krejt ndryshe,,rrespekt per xhaken te gjithe shqiptaret

po te isha edhe une ne vend atyre dyve do te beje edhe me shume se qe ben ata te dy. qfar mendon i nderuar si do te veproje ti kur kombtarja jote kerkon para nga ju qe ju te luani per ate kombtare.

dhe nuk eshte ne rregull te akuzohet dikush si antikombtar pse paska luajt per nje kombtare tjeter kunder popullit te vet kur ne realitet kombtarja jone ate dita ka luajt me fanela te greqise vetem se llogo e shtetit grek ka mungu e ne vend te saj eshte vendos llogo shqiptare. mos te bahemi patriot me bateria por ne realitet sjemi kerkah.

qudi eshte me popullin tone kur kjo 5 e fudbollisteve shqiptar luan ne lojra te ndryshme ne krenohemi me ta e kur ata luajn kunder kombtares shqiptare tash i quajme tradhetar?


5:3.Sot përsosa për ju fenë tuaj, plotësova ndaj jush dhuntinë Time, zgjodha për ju islamin fe.

3:102. O ju që besuat, kini frikë All-llahun me sinqeritet të vërtetë dhe mos vdisni, pos vetëm duke qenë muslimanë (besimtarë)!

18 : 27. Lexo çka të është shpallur ty nga libri i Zotit tënd! Nuk ka kush që mund t'i ndryshojë fjalët e Tij dhe pos Tij, nuk mund të gjesh strehim.
18:29. E ti thuaj: “E vërteta është nga Zoti juaj, e kush të dojë, le të besojë, e kush të dojë, le të mohojë. Ne kemi përgatitur për jobesimtarët zjarr që muret e tij (të flakës) i rrethojnë ata, e nëse kërkojnë shpëtim, ndihmohen me një ujë si katran që përzhit fytyrat. E shëmtuar është ajo pije, e vend i keq është ai”.
Juventini
Juventini
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 8638
<b>Hobi</b> Hobi : Sporti
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/10/2011

default Re: Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

prej Wed 12 Sep 2012 - 19:44
Abdulgafuri shkruajti:
Bertii shkruajti:Kjo eshte me se e vertet Xhaka nuk e beri golin dhe u soll shom mire ndaj kombit tij ,,jo si shaqiri e berami qe qen krejt ndryshe,,rrespekt per xhaken te gjithe shqiptaret

po te isha edhe une ne vend atyre dyve do te beje edhe me shume se qe ben ata te dy. qfar mendon i nderuar si do te veproje ti kur kombtarja jote kerkon para nga ju qe ju te luani per ate kombtare.

dhe nuk eshte ne rregull te akuzohet dikush si antikombtar pse paska luajt per nje kombtare tjeter kunder popullit te vet kur ne realitet kombtarja jone ate dita ka luajt me fanela te greqise vetem se llogo e shtetit grek ka mungu e ne vend te saj eshte vendos llogo shqiptare. mos te bahemi patriot me bateria por ne realitet sjemi kerkah.

qudi eshte me popullin tone kur kjo 5 e fudbollisteve shqiptar luan ne lojra te ndryshme ne krenohemi me ta e kur ata luajn kunder kombtares shqiptare tash i quajme tradhetar?
Pse degjon perralla ,,le te fliste atehere nese shqipria i kerkoj lek ne kishim vangjelin ne selanik dhe e njoh shum mire nuk i kerkoj njeri lek te luaj me komtaren po kur i ben ftesen ai nuk tha jo se do luaj per grekun ,,c mund te themi per Lori Canen ,,nuk e ndeshkon dot flamurin tend si do qe te jet


Nuk kam kohe te urrej ata qe me urrejne ,sepse jam shume i zene duke dashur ata qe me duan :)))
Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video) 5l3r52
Juventini
Juventini
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 8638
<b>Hobi</b> Hobi : Sporti
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/10/2011

default Re: Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

prej Wed 12 Sep 2012 - 19:45
Me fal se harrova sa per ngjyren blu e vuri Saliu te PD PFFFFFF,,


Nuk kam kohe te urrej ata qe me urrejne ,sepse jam shume i zene duke dashur ata qe me duan :)))
Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video) 5l3r52
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 41
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

default Re: Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

prej Wed 12 Sep 2012 - 19:52
Bertii shkruajti:Pse degjon perralla ,,le te fliste atehere nese shqipria i kerkoj lek ne kishim vangjelin ne selanik dhe e njoh shum mire nuk i kerkoj njeri lek te luaj me komtaren po kur i ben ftesen ai nuk tha jo se do luaj per grekun ,,c mund te themi per Lori Canen ,,nuk e ndeshkon dot flamurin tend si do qe te jet
qka te flasim ne del qe eshte perralle shiqoje : http://www.koha.net/?page=1,19,114985


5:3.Sot përsosa për ju fenë tuaj, plotësova ndaj jush dhuntinë Time, zgjodha për ju islamin fe.

3:102. O ju që besuat, kini frikë All-llahun me sinqeritet të vërtetë dhe mos vdisni, pos vetëm duke qenë muslimanë (besimtarë)!

18 : 27. Lexo çka të është shpallur ty nga libri i Zotit tënd! Nuk ka kush që mund t'i ndryshojë fjalët e Tij dhe pos Tij, nuk mund të gjesh strehim.
18:29. E ti thuaj: “E vërteta është nga Zoti juaj, e kush të dojë, le të besojë, e kush të dojë, le të mohojë. Ne kemi përgatitur për jobesimtarët zjarr që muret e tij (të flakës) i rrethojnë ata, e nëse kërkojnë shpëtim, ndihmohen me një ujë si katran që përzhit fytyrat. E shëmtuar është ajo pije, e vend i keq është ai”.
Juventini
Juventini
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 8638
<b>Hobi</b> Hobi : Sporti
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/10/2011

default Re: Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

prej Wed 12 Sep 2012 - 19:56
Abdulgafuri shkruajti:
Bertii shkruajti:Pse degjon perralla ,,le te fliste atehere nese shqipria i kerkoj lek ne kishim vangjelin ne selanik dhe e njoh shum mire nuk i kerkoj njeri lek te luaj me komtaren po kur i ben ftesen ai nuk tha jo se do luaj per grekun ,,c mund te themi per Lori Canen ,,nuk e ndeshkon dot flamurin tend si do qe te jet
qka te flasim ne del qe eshte perralle shiqoje : http://www.koha.net/?page=1,19,114985
PYHET SALIUN PER KETE NUK TE NDIMOJ DOT


Nuk kam kohe te urrej ata qe me urrejne ,sepse jam shume i zene duke dashur ata qe me duan :)))
Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video) 5l3r52
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 41
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

default Re: Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

prej Wed 12 Sep 2012 - 19:59
nuk kam mundesi ta pyes por nje gje e di qe nuk eshte mire te akuzohet dikush pa te drejte siq bene ne kete rast.
fanelat sa e di une duhet te kene ngjyre kuq e zi e jo bardh e kalter.


5:3.Sot përsosa për ju fenë tuaj, plotësova ndaj jush dhuntinë Time, zgjodha për ju islamin fe.

3:102. O ju që besuat, kini frikë All-llahun me sinqeritet të vërtetë dhe mos vdisni, pos vetëm duke qenë muslimanë (besimtarë)!

18 : 27. Lexo çka të është shpallur ty nga libri i Zotit tënd! Nuk ka kush që mund t'i ndryshojë fjalët e Tij dhe pos Tij, nuk mund të gjesh strehim.
18:29. E ti thuaj: “E vërteta është nga Zoti juaj, e kush të dojë, le të besojë, e kush të dojë, le të mohojë. Ne kemi përgatitur për jobesimtarët zjarr që muret e tij (të flakës) i rrethojnë ata, e nëse kërkojnë shpëtim, ndihmohen me një ujë si katran që përzhit fytyrat. E shëmtuar është ajo pije, e vend i keq është ai”.
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

prej Wed 12 Sep 2012 - 20:02
Abdulgafuri shkruajti:
Bertii shkruajti:Kjo eshte me se e vertet Xhaka nuk e beri golin dhe u soll shom mire ndaj kombit tij ,,jo si shaqiri e berami qe qen krejt ndryshe,,rrespekt per xhaken te gjithe shqiptaret

po te isha edhe une ne vend atyre dyve do te beje edhe me shume se qe ben ata te dy. qfar mendon i nderuar si do te veproje ti kur kombtarja jote kerkon para nga ju qe ju te luani per ate kombtare.

dhe nuk eshte ne rregull te akuzohet dikush si antikombtar pse paska luajt per nje kombtare tjeter kunder popullit te vet kur ne realitet kombtarja jone ate dita ka luajt me fanela te greqise vetem se llogo e shtetit grek ka mungu e ne vend te saj eshte vendos llogo shqiptare. mos te bahemi patriot me bateria por ne realitet sjemi kerkah.

qudi eshte me popullin tone kur kjo 5 e fudbollisteve shqiptar luan ne lojra te ndryshme ne krenohemi me ta e kur ata luajn kunder kombtares shqiptare tash i quajme tradhetar?

Kur dhe si i ka kerkuar ato para, se kogja po i ndegjoj keto dite njerez qe kapen ketu? Kjo nuk eshte aspakt e vertete se ka kerku. Po edhe nese ka kerku (supozojme), kjo eshte arsyea qe nuk kane ardh me lujt?

Zoteri, tregom drejte sa jeni sportist dhe sa futbolliste me konkretisht? Tani te sjelli shembuj e shembuj ketu rreth sportit, rrethe kombtareve dhe rrethe sportistave kur eshte kone ne pyetje kombetarja e tyre.

Veq mos ja fusni kot asnjeri ketu, se per gjithcka mund te keni te drejte, por kur eshte ne pyetje sporti e sidomos futbolli, qe te gjithe te vegjel jeni shuuume.

Ju pres...
Juventini
Juventini
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 8638
<b>Hobi</b> Hobi : Sporti
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/10/2011

default Re: Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

prej Wed 12 Sep 2012 - 20:04
Abdulgafuri shkruajti:nuk kam mundesi ta pyes por nje gje e di qe nuk eshte mire te akuzohet dikush pa te drejte siq bene ne kete rast.
fanelat sa e di une duhet te kene ngjyre kuq e zi e jo bardh e kalter.
Sa per fanellen te thash kerkoja Saliut po si Berami une nuk do festoja golin per rrespekt te kombit tim ,,Shiko Xhaken eshte talent nuk e dha 100% lojen e ti vetem se luante kuner Shqipris


Nuk kam kohe te urrej ata qe me urrejne ,sepse jam shume i zene duke dashur ata qe me duan :)))
Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video) 5l3r52
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 41
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

default Re: Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

prej Wed 12 Sep 2012 - 20:07
Bertii shkruajti:
Abdulgafuri shkruajti:nuk kam mundesi ta pyes por nje gje e di qe nuk eshte mire te akuzohet dikush pa te drejte siq bene ne kete rast.
fanelat sa e di une duhet te kene ngjyre kuq e zi e jo bardh e kalter.
Sa per fanellen te thash kerkoja Saliut po si Berami une nuk do festoja golin per rrespekt te kombit tim ,,Shiko Xhaken eshte talent nuk e dha 100% lojen e ti vetem se luante kuner Shqipris

po dhe si shperblim u quajt tradhetar ,e qe ndoshta edhe do te denohet. o burre i dheut atdheu nderohet diku tjeter e jo kur te futesh ne fushe te futbollit aty je kundershtar , po mua po me intereson ta di pse sjellen keshtu me ta.


5:3.Sot përsosa për ju fenë tuaj, plotësova ndaj jush dhuntinë Time, zgjodha për ju islamin fe.

3:102. O ju që besuat, kini frikë All-llahun me sinqeritet të vërtetë dhe mos vdisni, pos vetëm duke qenë muslimanë (besimtarë)!

18 : 27. Lexo çka të është shpallur ty nga libri i Zotit tënd! Nuk ka kush që mund t'i ndryshojë fjalët e Tij dhe pos Tij, nuk mund të gjesh strehim.
18:29. E ti thuaj: “E vërteta është nga Zoti juaj, e kush të dojë, le të besojë, e kush të dojë, le të mohojë. Ne kemi përgatitur për jobesimtarët zjarr që muret e tij (të flakës) i rrethojnë ata, e nëse kërkojnë shpëtim, ndihmohen me një ujë si katran që përzhit fytyrat. E shëmtuar është ajo pije, e vend i keq është ai”.
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 41
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

default Re: Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

prej Wed 12 Sep 2012 - 20:09
Arian shkruajti:
Kur dhe si i ka kerkuar ato para, se kogja po i ndegjoj keto dite njerez qe kapen ketu? Kjo nuk eshte aspakt e vertete se ka kerku. Po edhe nese ka kerku (supozojme), kjo eshte arsyea qe nuk kane ardh me lujt?

Zoteri, tregom drejte sa jeni sportist dhe sa futbolliste me konkretisht? Tani te sjelli shembuj e shembuj ketu rreth sportit, rrethe kombtareve dhe rrethe sportistave kur eshte kone ne pyetje kombetarja e tyre.

Veq mos ja fusni kot asnjeri ketu, se per gjithcka mund te keni te drejte, por kur eshte ne pyetje sporti e sidomos futbolli, qe te gjithe te vegjel jeni shuuume.

Ju pres...

ne krenohemi qe kemi njerez qe jane shume te "medhenje" ne krahasim me ne kur eshte ne pyetje futbolli ,por kisha dashte me i pyet njerez te ketill , kur te futesh ne loje pala e kundert si konsiderohet ne sport ?


5:3.Sot përsosa për ju fenë tuaj, plotësova ndaj jush dhuntinë Time, zgjodha për ju islamin fe.

3:102. O ju që besuat, kini frikë All-llahun me sinqeritet të vërtetë dhe mos vdisni, pos vetëm duke qenë muslimanë (besimtarë)!

18 : 27. Lexo çka të është shpallur ty nga libri i Zotit tënd! Nuk ka kush që mund t'i ndryshojë fjalët e Tij dhe pos Tij, nuk mund të gjesh strehim.
18:29. E ti thuaj: “E vërteta është nga Zoti juaj, e kush të dojë, le të besojë, e kush të dojë, le të mohojë. Ne kemi përgatitur për jobesimtarët zjarr që muret e tij (të flakës) i rrethojnë ata, e nëse kërkojnë shpëtim, ndihmohen me një ujë si katran që përzhit fytyrat. E shëmtuar është ajo pije, e vend i keq është ai”.
Juventini
Juventini
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 8638
<b>Hobi</b> Hobi : Sporti
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/10/2011

default Re: Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

prej Wed 12 Sep 2012 - 20:09
Kete po ta them per te fundit here nese femija ime arrin e behet fotbollist
une nuk ja le ta veshi fanellen e grekut,,edhe ta paguajn mire po do vesh ate qe ka ne gjak se sa per karier ka ku vete e ben po doli i mire


Nuk kam kohe te urrej ata qe me urrejne ,sepse jam shume i zene duke dashur ata qe me duan :)))
Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video) 5l3r52
Juventini
Juventini
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 8638
<b>Hobi</b> Hobi : Sporti
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/10/2011

default Re: Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

prej Wed 12 Sep 2012 - 20:11
Abdulgafuri shkruajti:
Arian shkruajti:
Kur dhe si i ka kerkuar ato para, se kogja po i ndegjoj keto dite njerez qe kapen ketu? Kjo nuk eshte aspakt e vertete se ka kerku. Po edhe nese ka kerku (supozojme), kjo eshte arsyea qe nuk kane ardh me lujt?

Zoteri, tregom drejte sa jeni sportist dhe sa futbolliste me konkretisht? Tani te sjelli shembuj e shembuj ketu rreth sportit, rrethe kombtareve dhe rrethe sportistave kur eshte kone ne pyetje kombetarja e tyre.

Veq mos ja fusni kot asnjeri ketu, se per gjithcka mund te keni te drejte, por kur eshte ne pyetje sporti e sidomos futbolli, qe te gjithe te vegjel jeni shuuume.

Ju pres...

ne krenohemi qe kemi njerez qe jane shume te "medhenje" ne krahasim me ne kur eshte ne pyetje futbolli ,por kisha dashte me i pyet njerez te ketill , kur te futesh ne loje pala e kundert si konsiderohet ne sport ?
Po flasim per Flamurin kuq e zi,,jo per Barcelona Real


Nuk kam kohe te urrej ata qe me urrejne ,sepse jam shume i zene duke dashur ata qe me duan :)))
Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video) 5l3r52
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

prej Wed 12 Sep 2012 - 20:14
Ne sport, nuk ka shok, as mik as daj, por thjeshte kundershtar. Kjo pyetje s'ka lidhje me ate qe thashe une.

Une te pyeta se ku bazohesh kur thua se u kane kerku para, me sakt 5000 euro siq po flitet? Apo e zem qe eshte e vertete, eshte kjo arsye qe nuk ka shku Xhaka dhe Behrami?
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 41
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

default Re: Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

prej Wed 12 Sep 2012 - 20:56
Bertii shkruajti:
Po flasim per Flamurin kuq e zi,,jo per Barcelona Real

dhe per qudi tani fanelat duhet te barten bardh e kalter dhe shume ngjajne me ngjyrat e flamurit ?

se pari duhet kritiku ata zoterite qe kan zene vned ne fedarate e po e udheheqin e pastaj tjert. me dhimbsen ata djem qe po japin gjijthqka na vetja e tyre per shtetin e tyre e del dikush nga federata e i fyen ata dhe i nenqmon.


5:3.Sot përsosa për ju fenë tuaj, plotësova ndaj jush dhuntinë Time, zgjodha për ju islamin fe.

3:102. O ju që besuat, kini frikë All-llahun me sinqeritet të vërtetë dhe mos vdisni, pos vetëm duke qenë muslimanë (besimtarë)!

18 : 27. Lexo çka të është shpallur ty nga libri i Zotit tënd! Nuk ka kush që mund t'i ndryshojë fjalët e Tij dhe pos Tij, nuk mund të gjesh strehim.
18:29. E ti thuaj: “E vërteta është nga Zoti juaj, e kush të dojë, le të besojë, e kush të dojë, le të mohojë. Ne kemi përgatitur për jobesimtarët zjarr që muret e tij (të flakës) i rrethojnë ata, e nëse kërkojnë shpëtim, ndihmohen me një ujë si katran që përzhit fytyrat. E shëmtuar është ajo pije, e vend i keq është ai”.
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 41
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

default Re: Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

prej Wed 12 Sep 2012 - 20:59
Arian shkruajti:Ne sport, nuk ka shok, as mik as daj, por thjeshte kundershtar. Kjo pyetje s'ka lidhje me ate qe thashe une.

Une te pyeta se ku bazohesh kur thua se u kane kerku para, me sakt 5000 euro siq po flitet? Apo e zem qe eshte e vertete, eshte kjo arsye qe nuk ka shku Xhaka dhe Behrami?
ndoshta edhe eshte ajo arsyeja por ndoshta edhe eshte ndonje aryse tjeter dhe tash qka duhet bere duhet quajtur tradhetar pse kan luajt kuuder kombetares shqiptare?

5:3.Sot përsosa për ju fenë tuaj, plotësova ndaj jush dhuntinë Time, zgjodha për ju islamin fe.

3:102. O ju që besuat, kini frikë All-llahun me sinqeritet të vërtetë dhe mos vdisni, pos vetëm duke qenë muslimanë (besimtarë)!

18 : 27. Lexo çka të është shpallur ty nga libri i Zotit tënd! Nuk ka kush që mund t'i ndryshojë fjalët e Tij dhe pos Tij, nuk mund të gjesh strehim.
18:29. E ti thuaj: “E vërteta është nga Zoti juaj, e kush të dojë, le të besojë, e kush të dojë, le të mohojë. Ne kemi përgatitur për jobesimtarët zjarr që muret e tij (të flakës) i rrethojnë ata, e nëse kërkojnë shpëtim, ndihmohen me një ujë si katran që përzhit fytyrat. E shëmtuar është ajo pije, e vend i keq është ai”.
Juventini
Juventini
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 8638
<b>Hobi</b> Hobi : Sporti
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/10/2011

default Re: Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

prej Wed 12 Sep 2012 - 21:00
Abdulgafuri shkruajti:
Bertii shkruajti:
Po flasim per Flamurin kuq e zi,,jo per Barcelona Real

dhe per qudi tani fanelat duhet te barten bardh e kalter dhe shume ngjajne me ngjyrat e flamurit ?

se pari duhet kritiku ata zoterite qe kan zene vned ne fedarate e po e udheheqin e pastaj tjert. me dhimbsen ata djem qe po japin gjijthqka na vetja e tyre per shtetin e tyre e del dikush nga federata e i fyen ata dhe i nenqmon.
Po dhe ajo do ndodh


Nuk kam kohe te urrej ata qe me urrejne ,sepse jam shume i zene duke dashur ata qe me duan :)))
Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video) 5l3r52
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 41
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

default Re: Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

prej Wed 12 Sep 2012 - 21:05
Bertii shkruajti:Po dhe ajo do ndodh
atehere kur te ndodh ajo dhe ne krye te kombtares te dalin njerez qe e meritojne kete atehere do ta shohum cili sportist qe eshte shqiptar do ta refuzon pjesmarrjen ne kombetare e jo si rasti kur duka kerkon te holla nese ke deshire te behesh pjese e kombetares.


5:3.Sot përsosa për ju fenë tuaj, plotësova ndaj jush dhuntinë Time, zgjodha për ju islamin fe.

3:102. O ju që besuat, kini frikë All-llahun me sinqeritet të vërtetë dhe mos vdisni, pos vetëm duke qenë muslimanë (besimtarë)!

18 : 27. Lexo çka të është shpallur ty nga libri i Zotit tënd! Nuk ka kush që mund t'i ndryshojë fjalët e Tij dhe pos Tij, nuk mund të gjesh strehim.
18:29. E ti thuaj: “E vërteta është nga Zoti juaj, e kush të dojë, le të besojë, e kush të dojë, le të mohojë. Ne kemi përgatitur për jobesimtarët zjarr që muret e tij (të flakës) i rrethojnë ata, e nëse kërkojnë shpëtim, ndihmohen me një ujë si katran që përzhit fytyrat. E shëmtuar është ajo pije, e vend i keq është ai”.
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

prej Thu 13 Sep 2012 - 0:10
Abdulgafuri shkruajti:
Arian shkruajti:Ne sport, nuk ka shok, as mik as daj, por thjeshte kundershtar. Kjo pyetje s'ka lidhje me ate qe thashe une.

Une te pyeta se ku bazohesh kur thua se u kane kerku para, me sakt 5000 euro siq po flitet? Apo e zem qe eshte e vertete, eshte kjo arsye qe nuk ka shku Xhaka dhe Behrami?
ndoshta edhe eshte ajo arsyeja por ndoshta edhe eshte ndonje aryse tjeter dhe tash qka duhet bere duhet quajtur tradhetar pse kan luajt kuuder kombetares shqiptare?
Une te them cila eshte arsyea. Keto dite po akuzohet Duka, kinse i paska lypur 5000 euro xhakes, dicka qe vete Duka po u thote hapur te gjitheve edhe babes se Xhakes, kur te duash dalim ne TV direkt dhe me akuzo per kete! Perveq kesaj ngjarja ka filluar keshtu. Keto dite lexova nje pseudogazetar, sikurse jane shumica, ku nder te tjera thoshte se Xhaka meriton kete e ate, e blla bllla ne fund u arsyetua se ne dhomen e tij ai e mban flamuri " O sa mire me qene shqiptar". Ne fillim vete Armand Duka e ka marr ne telefon Xhaken dhe i ka thene per kombtaren, dhe ai i thote se duhet te bisedoj me baben-ja mbyll telefonin. Mas disa minutash, e hap telefonin baba i xhakes dhe i thote Dukes; po, me gjithe qejf, se une ne ate kohe kam henger burg ne Ish jugosllavi etj etj, dhe eshte nder te luaj djali im per kombtaren e Shqiperis! Me pas, heren e tret e hap telin nena e Xhakes, dhe fillon e arsyetohet se i kemi borgj shtetit te zvicren, se ata mund te na denojne ose shantazojne etj dhe i thote JO, dhe mbyllet ky muhabet, VENDOS nena. As me shume e as me pak, do jemi gjalle e do e shohim te gjithe. Mirepo krejt ne fund Daka i thote nenes se tij, se i kam derguar nje dhurat te vogel Xhakes...aty kishte nje kuti dhe nje zarf, ne kete te fundit nuk dihet se cka i ka shkruar, por ne kuti ishte ai flamuri me mbi shkrimin " O sa mire me qene shqiptar". Keshtu qe, flamuri qe mban ne dhome Xhaka, qe e bene ate patriot apo shqiptar te vertete (sipas pseudogazetarit) doli te jete dhurat nga Duka! Cudi?!

Krejte ne fund po e permbyll me dicka nga NOLI i MADH.

Njeriu mund te kete cilendo fe qe ka gjetur prej stergjysherve dhe qe i pelqen, por s'mund te zgjedhe nje tjeter kombesi dhe te luftoje te tine, pa vene ne balle nje vule te madhe prej "tradhetari"


BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

prej Thu 13 Sep 2012 - 0:42
Sipas mediave thuhet qe Duka e ka quajtur " Tradhetar " dhe se vet Xhaka tha qe Duka e dine me se mire pse nuk kam luajtur per kombetaren.. Tani sa eshte e vertet qe e ka quajtur "Tradhetar" kete nuk e theksoj Xhaka...Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

prej Thu 13 Sep 2012 - 0:47
Une te shkruajta te verteten me siper prej fillimi deri ne fund. Sikur te ishte ndryshe, keshtu siq thoni ju dhe disa te tjere, qe moti kishe pranu baba i Xhakes me dal para Dukes ne TV.
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

prej Thu 13 Sep 2012 - 0:50
Ate nuk e di une se nuk me ka rene letra ne duar per t'a lexuar Very Happy Une e thash prej asaj qe e degjova dhe deklaraten e Xhakes qe dha...Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 41
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

default Re: Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

prej Thu 13 Sep 2012 - 10:50
Arian shkruajti:
Une te them cila eshte arsyea. Keto dite po akuzohet Duka, kinse i paska lypur 5000 euro xhakes, dicka qe vete Duka po u thote hapur te gjitheve edhe babes se Xhakes, kur te duash dalim ne TV direkt dhe me akuzo per kete! Perveq kesaj ngjarja ka filluar keshtu. Keto dite lexova nje pseudogazetar, sikurse jane shumica, ku nder te tjera thoshte se Xhaka meriton kete e ate, e blla bllla ne fund u arsyetua se ne dhomen e tij ai e mban flamuri " O sa mire me qene shqiptar". Ne fillim vete Armand Duka e ka marr ne telefon Xhaken dhe i ka thene per kombtaren, dhe ai i thote se duhet te bisedoj me baben-ja mbyll telefonin. Mas disa minutash, e hap telefonin baba i xhakes dhe i thote Dukes; po, me gjithe qejf, se une ne ate kohe kam henger burg ne Ish jugosllavi etj etj, dhe eshte nder te luaj djali im per kombtaren e Shqiperis! Me pas, heren e tret e hap telin nena e Xhakes, dhe fillon e arsyetohet se i kemi borgj shtetit te zvicren, se ata mund te na denojne ose shantazojne etj dhe i thote JO, dhe mbyllet ky muhabet, VENDOS nena. As me shume e as me pak, do jemi gjalle e do e shohim te gjithe. Mirepo krejt ne fund Daka i thote nenes se tij, se i kam derguar nje dhurat te vogel Xhakes...aty kishte nje kuti dhe nje zarf, ne kete te fundit nuk dihet se cka i ka shkruar, por ne kuti ishte ai flamuri me mbi shkrimin " O sa mire me qene shqiptar". Keshtu qe, flamuri qe mban ne dhome Xhaka, qe e bene ate patriot apo shqiptar te vertete (sipas pseudogazetarit) doli te jete dhurat nga Duka! Cudi?!

Krejte ne fund po e permbyll me dicka nga NOLI i MADH.

Njeriu mund te kete cilendo fe qe ka gjetur prej stergjysherve dhe qe i pelqen, por s'mund te zgjedhe nje tjeter kombesi dhe te luftoje te tine, pa vene ne balle nje vule te madhe prej "tradhetari"shteti i tij nuk i afroj ate qe i afroj shteti i huaj , ai aty jeton vepron dhe se di si quhet nje njeri tradhetar kur kryen obligimin qe ka ndaj atij shteti qe i siguron jetes ?


5:3.Sot përsosa për ju fenë tuaj, plotësova ndaj jush dhuntinë Time, zgjodha për ju islamin fe.

3:102. O ju që besuat, kini frikë All-llahun me sinqeritet të vërtetë dhe mos vdisni, pos vetëm duke qenë muslimanë (besimtarë)!

18 : 27. Lexo çka të është shpallur ty nga libri i Zotit tënd! Nuk ka kush që mund t'i ndryshojë fjalët e Tij dhe pos Tij, nuk mund të gjesh strehim.
18:29. E ti thuaj: “E vërteta është nga Zoti juaj, e kush të dojë, le të besojë, e kush të dojë, le të mohojë. Ne kemi përgatitur për jobesimtarët zjarr që muret e tij (të flakës) i rrethojnë ata, e nëse kërkojnë shpëtim, ndihmohen me një ujë si katran që përzhit fytyrat. E shëmtuar është ajo pije, e vend i keq është ai”.
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

prej Thu 13 Sep 2012 - 13:50
Atehere, jane vetem dy raste kur luan futboll dhe nuk paguhesh:

1. Kur luan me shok me mahall apo ne plazhe dhe
2. Kur luan per kombtaren e vendit tende.

Tjetra eshte se nuk duhet te angazhohet kombetarja per kete, po ky per kombetaren, se ky po angazhohet per Zvicren dhe jo Zvicra per kete.

Te luash per kombetaren tende eshte detyrim, ketu s'ka asnje justifikim. Po e filloje me nje shembull qe te gjithe e njohin. Messi, lojtari me i mire ne bote, ne mos me i mire ne histori te futbollit. Qe i vogel ka ardh ne Spanje prej Argjentines se bashku me familjen e tije. Spanja, konkretishte Barcelona, perveq se i ka ofruar familjes se tije gjithecka qe i duhet, i ka ofruar edhe sherim me gjitha shpenzimet e medha...qe ne moshen 12-13 vjec kur ishte. U sherua u rrite u be futbollist me emer dhe perkunder faktit se shume shok te tije te Barcelones luanin per kombtaren e Spanjes, Messi nuk e pranoj kombtaren e Spanjes, u tha faleminderit per gjitha, por une e ndieje veten Argjentinas dhe dua te luaj per kombetaren time, per popullin tim!!!

Lind pyetja, cka i ofroje Argjentina Messit me shume se Spanja, cka beri e para me shume se e dyta?? A nuk i siguroje Spanja Messit gjitha mundesit dhe gjithe te mirat?

Shembulli tjeter. Ne 2003 ishte kampionati boterore i basketbollit, dhe Argjentina nuk kishte mundesi qe t'ju mbulonte shpenzimet e lojtareve te saj, qe te mirrnin pjese ne kampionatin e basketbollit dhe u terhoqen. Mirepo cka ndodhi? 8 nga lojtaret e Argjentines, te cilet ne ate kohe luanin ne ligen e Amerikes, ne NBA, thane: do te luajme se s'bene! Po keta tete lojtare nga gjepi i tyre derdhen para ( per kombetaren e tyre) dhe shkuan e morren pjese dhe shkuan deri ne finale dhe e fituan medaljen e brozit ( humben nga Serbia me pa te drejte-pra me hile).

Kete here po e perfundoje me nje thenje te Faik Konices.

Nese ka kush qe do t'i beje keq Shqiperise, jane vet shqiptaret!
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 41
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

default Re: Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

prej Thu 13 Sep 2012 - 15:24
Arian shkruajti:
Nese ka kush qe do t'i beje keq Shqiperise, jane vet shqiptaret!

plotesishte ke te drejte per kete edhe une pajtohem.


5:3.Sot përsosa për ju fenë tuaj, plotësova ndaj jush dhuntinë Time, zgjodha për ju islamin fe.

3:102. O ju që besuat, kini frikë All-llahun me sinqeritet të vërtetë dhe mos vdisni, pos vetëm duke qenë muslimanë (besimtarë)!

18 : 27. Lexo çka të është shpallur ty nga libri i Zotit tënd! Nuk ka kush që mund t'i ndryshojë fjalët e Tij dhe pos Tij, nuk mund të gjesh strehim.
18:29. E ti thuaj: “E vërteta është nga Zoti juaj, e kush të dojë, le të besojë, e kush të dojë, le të mohojë. Ne kemi përgatitur për jobesimtarët zjarr që muret e tij (të flakës) i rrethojnë ata, e nëse kërkojnë shpëtim, ndihmohen me një ujë si katran që përzhit fytyrat. E shëmtuar është ajo pije, e vend i keq është ai”.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

prej Fri 10 May 2013 - 12:12
Cfare do te beje po te bie rasti te luash perseri kunder Shqiperise e pyeten Xhaken???


Pergjigja qe mori nje Zvicerian gazetar per kete pyetje ishte se:"Me gjithe deshire do te kisha shenuar po ta ndieja veten Serb ose nje nacionalitet tjeter por une do kisha propozuar qe mos te isha ne ate ndeshje fare ose te isha ne anen e kundert nga kjo qe jam" tha teper i emocionuar Granit Xhaka...


Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video) Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Sponsored content

default Re: Akuzohet Xhaka: Nuk i’a dha gol Shqipërisë!(video)

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi