Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Lifee
Lifee
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 2
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/09/2012

223 ''Shprehjet më të Bukura''

prej Wed 19 Sep 2012 - 4:24
Kur gjen një ëndërr brenda zemrës tënde , mos e lër kurrë të shkojë.. sepse ëndrrat janë farat e vogla , nga të cilat ditë të mrekullueshme të së ardhmes do të rriten ..!

Nese do kuptosh kohen qe ke humbur . atehere ke fituar te ardhmen ....

Dhembjen me te madhe , e shkaktojne goditjet e duarve qe me pare te kane perkedhelur .....

I drejti kur e ndjen se ka gabuar e pranon ... Hipokriti e ndjen se ka gabuar dhe e fsheh ate ... Arroganti ....ah , ai kujton se nuk gabon kurr ....


Nese tregohesh i sjellshem sdo tethot qe je i dobet . Kujtohu qe , nuk ka gje me te bute se uji , por forca e tij thyen dhe shkembijt me te forte ....

Nuk Jam Un Qe Te Mendoj , Je Ti Qe Me Vjen Ne Mendje...

Distanca mund te mbaj larg dy trupa , por jo 2 zemra ....

Bota eshte e mbushur me sy te bukur, por te paket Jane ata qe te shohin me dashuri dhe sinqeritet...

Vetem dy lloje njerezish nuk zhduken nga kujtesa e jetes tone , ata qe na dhane
doren ne ditet e veshtira , dhe ata qe na lane vetem kur kishim nevoje...

Preferoj me mire VEPRA te rralla sesa FJALE te shpeshta !!

Nuk i besoj asnjëherë njerëzit që japin shumë shpjegime pa ua kërkuar , kam gjithmonë ndjesinë se ata janë duke fshehur të vërtetën....

I zgjuar është ai që kupton momentin se kur duhet të largohet...

E do besimin tim ? OK ! Me fal sinqeritetin tend !!!

Mendejmadhesia eshte krenaria e njerzve te dobet ....

Per te gjykuar te tjeret , njerzit jan te gatshem te punojne me orare te zgjatuar dhe pa pagese ...

Mësohu të jetosh , kur jeta të bëhet e pamundur ...


Thjeshtësi quhet : të kesh gjithë detin e të duash një dallgë , të kesh gjithë qiellin e të duash një yll , të kesh gjithë botën e të duash një njeri !!!!

Perpara se te dorezohesh, perpiqu edhe njeher ...

Une humba dike qe sme do ... por ti humbe dike qe jep jeten per ty ...

Me te mira jane goditjet e mikut se sa puthjet e armikut ...

Arsyeja pse njerzit ta marrin respektin per dobesi , eshte se ti po u jep njerzeve rendesi me shum seq duhet ...

Kaloje jeten me dikë që të do pa kushte , jo me dikë që të do vetëm kur janë kushtet e duhura !

Nena mund te te zevendesoj cdo njeri , por asnje smund ta zevendesoj Nenen .....

"Nëse krahasojmë qiellin me syrin , vështirë të gjejmë ndonjë ndryshim .Të dy pikojnë në kohë të keqe dhe shkëlqejnë në kohë të mirë ...."

Eshtë Gjithmone nje arsye qe te shtyne te ecesh perpara...!

Beso ne fuqine tende , por mos u mburr me te .....
Respekto fuqine e tjetrit , por mos u frikso prek tij ...
Jane te mirepritura shprehjet qe ju len mbres me shum! :)
Lifee
Lifee
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 2
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/09/2012

223 Re: ''Shprehjet më të Bukura''

prej Wed 19 Sep 2012 - 4:29
Bota është tri ditë: Sa për të djeshmen, ajo u zhduk, së bashku me të gjitha që ishin në të. Sa për nesërmen,mbase ju nuk mund ta shihni kurrë atë. Sa për të sotmen, ajo është e juaja, kështu që punoni në të.


"Nuk ka dobi ne ata njerz qe nuk i kshillojne te tjeret, dhe nuk ka dobi ne ata njerz qe nuk e deshirojne kshillen"

"Shkatrrimi eshte ne dy gjera: ne mahnitje me vetveten dhe ne pesimizem!

"Behu i meshirshem ndaj veshve tu nga goja jote, ngase te jane dhene dy vesh dhe nje goje, me qellim qe te ndegjosh me shume e jo te flasish shume"

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi