Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 47
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

Vjeshta, stina kur humbim më shumë flokë Empty Vjeshta, stina kur humbim më shumë flokë

Fri 28 Sep 2012 - 18:42
Gjatë stinës së vjeshtës zakonisht humbim më shumë flokë. Kjo vjen si një reaksion i zakonshëm si pasojë e ekspozimit në diell gjatë stinës së verës, me ç’rast vjen deri te sekretimi i hormonit të rritjes së flokëve.
Faza në të cilën zakonisht ndodh rënia e flokut zgjat nga katër deri në gjashtë javë, por nëse kjo fazë zgjat më shumë, atëherë duhet t’i drejtoheni mjekut. Një test i tillë kryhet në flokët që nuk janë larë për tri ditë.
Për ta parandaluar një fenomen si ky, duhet të merrni sa më shumë vitamina dhe minerale.
Tretmanë të shumtë ndikojnë në parandalimin e rënies së flokëve, madje ekspertët këtë e shohin si një proces që merr kohë.
Mund të përdorni vitamina të kompleksit B, zink, hekur e po ashtu mund të përdorni ampula, maska dhe krem për parandalimin dhe rritjen e flokëve, por gjithsesi se mjekët dhe ekspertët ju këshillojnë që të keni kujdes në përdorimin e tyre, ngase çdo ilaç mund ta ketë edhe anën e kundërt të medaljes.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 47
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

Vjeshta, stina kur humbim më shumë flokë Empty Re: Vjeshta, stina kur humbim më shumë flokë

Fri 28 Sep 2012 - 18:42
do e provoj njehere kuren te shoh ishalla sme bijne floket Vjeshta, stina kur humbim më shumë flokë 2585209286
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Vjeshta, stina kur humbim më shumë flokë Empty Re: Vjeshta, stina kur humbim më shumë flokë

Sat 29 Sep 2012 - 19:25
...une e dija qe eshte stina kur bien gjethet mo Vjeshta, stina kur humbim më shumë flokë 1698836746
Sponsored content

Vjeshta, stina kur humbim më shumë flokë Empty Re: Vjeshta, stina kur humbim më shumë flokë

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi