Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default 9 dhe 68 vjeç, mosha më e lumtur e jetës

prej Fri 28 Sep 2012 - 18:42
9 dhe 68 vjeç, mosha më e lumtur e jetës Studimi

Dita e martesës, periudha e gjimnazit apo universitetit, si dhe momenti kur bëhesh për herë të parë prind konsiderohen nga shumë njerëz si momentet më të bukura të jetës së tyre.

Megjithatë, një studim i ri provoi se momenti kur e shijojmë jetën më shumë është mosha nëntë dhe 68-vjeçare.

Sipas anketës, kjo është mosha e saktë në të cilën argëtohemi më shumë dhe ndihemi më të shpenguar.

Në anketën e realizuar nga një kompani sondazhesh në SHBA, dy mijë persona ndërmjet moshës 5-80 vjeç u anketuan, duke u pyetur nëse argëtimi ishte përparësi në jetën e tyre.

64% e 68-vjeçarëve u shprehën se të defrehen është qëllimi i tyre kryesor i përditshëm, një përqindje e kaluar vetëm nga fëmijët 9-vjeçarë, që dhanë këtë përgjigje në 80% të rasteve.

Ndryshe nga sa mund të mendohet, në personat midis moshës 20-40 vjeçarem argëtimi luan një rol pothuajse të parëndësishëm, me 72% të të anketuarve që u shprehën se ai nuk është madje as midis përparësive të jetës së tyre, me dy përparësitë kryesore që janë karriera dhe pagimi i borxheve.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

9 dhe 68 vjeç, mosha më e lumtur e jetës N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi