Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Tirana barazon në “Qemal Stafa” 29/09/2012

prej Sun 30 Sep 2012 - 12:39
Tirana barazon në “Qemal Stafa”  29/09/2012  Tiranaaaa-sakte

Tirana e Artur Lekbellos barazoi 1-1 me Besën në “Qemal Stafa”, duke mos arritur të realizojë synimin e 3 fitoreve radhazi.

Edhe pse kishin përballë një kundështar që luajti për rreth 55 minuta me 10 lojtarë, bardheblutë nuk arritën të triumfonin duke humbur 2 pikë në Tiranë.

U mendua se kartoni i kuq i Abraham në minutën e ‘35 do të ishte në favor të kryeqytetasve, por çuditërshit ishte Besa ajo që ndëshkoi. Sefa përfitoi nga një përgjumje e mbrojtjes bardheblu duke kaluar kavajasit në avantazh.

Në të dytën përpjekjet e Tiranës për të barazuar rezultatin u shpërblyen në minutën e ‘62, kur Arjan Pisha, i harruar nga mbrojtja, dërgoi topin në rrjetë.

Bardheblutë dominuan lojën në minutat e mbetura, krijuan disa raste por pa mundur të ndryshonin rezultatin. Me këtë barazim Tirana ngjitet përkohësisht në krye me 11 pikë, në pritje të sfidës së korçarëve në Berat.

Malazezi Ivan Deliç me një supergol rikthen Vllazninë e Shpëtim Duros te fitorja. Shkodranët arritën të marrin 3 pikë në Ballsh falë fitores 0-1 ndaj Bylisit që luante ndeshjen e parë sezonale përballë tifozerisë së vetë.

Ndërkohë, Luftëtari shkatërroi 3-0 Apoloninë në Fier dhe ngjitet në vendin e 5-të me 7 pikë. 45 minuta iu deshën skuadrës së Nevil Dedes që të mposhtë fierakët. Golat për skuadrën e Luftëtarit u shënuan nga Çaçi, Rraboshta dhe serbi Nikoliç.*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Tirana barazon në “Qemal Stafa”  29/09/2012  N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi