Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Nje avokat ne SH.B.A deklaron se ka udhetuar ne kohe Empty Nje avokat ne SH.B.A deklaron se ka udhetuar ne kohe

Mon 8 Oct 2012 - 16:10
Nje avokat ne SH.B.A deklaron se ka udhetuar ne kohe PegasusVancouver; filmi i ri i Bruce Willis "Looper" shfaqet kete fundjave, film ne te cilin karakteri i Willis kthehet pas ne kohe per te vrare veten e tij.

Dhe edhe pse shume shkencetare thone qe udhetimi ne kohe eshte i pamundur, nje avokat ne Washington deklaron qe ai e ka bere kete gje me dhjetera here si pjese e nje projekti sekret te Luftes se Ftohte.

"Une kam udhetuar fizikisht ne kohe." - thote Andrew Basiago, nje avokat ne Vancouver. "Ne e kemi bere, e beme perpara 40 vjetesh."

Tani Basiago eshte ne nje mision- te tregoje ate qe ai e quan nje mbulim qeveritar prej me shume se 40 vjetes, projekti Pegasus, ku ai eshte teletransportuar mbrapa ne kohe shume here.

"Une e kam te gjithe historine dhe kam qindra fakte." - thote ai.

"Une mund tu tregoj personelin qe ishte i perfshire dhe vendet si edhe cfare pajisje udhetimi eshte perdorur."

"Une hyra ne sate program zyrtarisht ne vjeshten e vitit 1969, dhe isha ende i vogel ne moshe." - thote Basiago.

Ai thote qe ishte nje prej 140 femijeve, 60 te rriturve- krononaute, duke perfshire ketu edhe babain e tij, qe sipas tij ishte me te ne hedhjen e pare.

"Babai me kapi per dore dhe ne u hodhen ne fushen e energjise, dhe dukej sikur ne po leviznim shume shpejt dhe kishte nje paradoks pasi dukej sikur nuk po shkonim ne asnje vend." - tha ai.

Paradokse, deklarata jo shkencore, histori te pabesueshme dhe takime ne Toke dhe ne Mars, duke perfshire ketu edhe takim me Barack Obama kur ai ishte femije.

Basiago thote gjithashtu qe ai ka udhetuar ne kohe gjashte here tek Teatri Ford ne diten kur presidenti Lincoln eshte vrare, por ai nuk e pa te ndodhte. Gjithashtu ai e ka pare presidentin Lincoln ne nje rast tjeter te famshem.

Ai pretendon te kete qene tek Gettysburg Address. Thote qe nje foto e bere ne ate dite e provon kete. Ne fotografi ai tregon nje djale dhe thoteqe eshte ai.

Ai thote qe ne baze te eksperiences se tij si udhetues ne kohe, teletransportimi ashtu si eshte pershkruar tek Star Trek eshte i gabuar.

"Ne fakt nese do te kishit ardhur me ane te teletransportit kuantik, metoda e telentransportit te Star Trek, do te kishit rene si nje person i vdekur." - thote ai.

"Eshte hapur nje tunel ne kohe-hapesire ashtu si nje flluske sapuni e fryre nga nje femije. Dhe kur flluska mbyllej, ne rivendoseshim ne nje vend tjeter ne hapesire-kohe ne faqen e Tokes."

Ai ka vene reputacionin e tij profesional ne rrezik me deklaratat e tij, por thote qe nuk i intereson pasi do qe te gjithe te mesojne te verteten.
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Nje avokat ne SH.B.A deklaron se ka udhetuar ne kohe Empty Re: Nje avokat ne SH.B.A deklaron se ka udhetuar ne kohe

Mon 8 Oct 2012 - 17:21
ky zotnia ishte vetem a me shoke?
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi