Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Komentatori ofendon futbollistët myslimanë Empty Komentatori ofendon futbollistët myslimanë

Mon 8 Oct 2012 - 17:10
Komentatori ofendon futbollistët myslimanë 285678_514400168571409_700432703_n

Gary Lineker, ish-futbollisti i famshëm i kombëtares angleze të futbollit dhe aktualisht komentator në televizione, ka kërkuar falje publike pasi u tall me dy futbollistë myslimanë të cilët festua
n një gol duke u ulur në gjunjë dhe duke ulur kokën në tokë në pozicionin e faljes.

Lineker ishte duke komentuar golat e Ligës së Kampioneve në televizionin Al Jazeera që i drejtohet audiencës në Lindjen e Mesme kur bëri gafën.

Gafa u bë gjatë ndeshjes Schalke 04-Monpellier, ku Lineker komentoi kështu momentin kur lojtari i ekipit francez u përkul në tokë: “Një gol i mrekullueshëm nga Karim Ait-Fana, i cili shënon nga jashtë zone e më pas… nis të hajë bar.”

Ky koment mori shumë kritika online. Një përdorues shkroi në Twitter: “Fraza e Linekerit ishte shumë idiote dhe tregoi injorancën e tij.” Një tjetër shkroi me ironi: “Do të shkoj në xhami për faljen e së premtes. Ose për të “ngrënë bar” siç thotë Lineker.”

Ish-lojtari 51-vjeçar shkroi në faqen e tij të internetit: “Kërkoj falje. Unë nuk e dija se çfarë po bënin lojtarët sepse nuk jam në dijeni të besimit fetar të çdo futbollisti.”
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

Komentatori ofendon futbollistët myslimanë Empty Re: Komentatori ofendon futbollistët myslimanë

Mon 8 Oct 2012 - 19:03
phaaaaa sa shum intersante ..o jan mesuar muslimanet ma me i ofenduar!?
por perseri Musliament jan krenar qe i takojn kesaj feje te vtme te pranuar tek Zoti , dhe fe kjo e Argumentuar...
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi