Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Njeriu pa fytyrë… më i lumturi në botë! Kujdes, pamjet janë të ashpra! Empty Njeriu pa fytyrë… më i lumturi në botë! Kujdes, pamjet janë të ashpra!

Tue 9 Oct 2012 - 21:14
Njeriu pa fytyrë… më i lumturi në botë! Kujdes, pamjet janë të ashpra! Latif-14-242x300Një histori tronditëse e një burri nga Kashmiri, i cili nuk ka fytyrë!
32-vjeçari, Mohammad Latif Khatana vuan nga sëmundje e rrallë, e cila i ka shkaktuar disa gjëndra në fytyrë dhe si rezultat i kësaj, ai të humbas formën e fytyrës së tij deh të humbas shikimin!
Ai vetë, citon alb-observer.com, nuk mund të punojë, por problemi i tij më i madh është tjetër gjë. Bashkëshortja e tij është shtatzënë dhe është frikësuar nga fakti se mos fëmija e tij trashëgon dobësinë dhe problemet serioze të atit.
“Nuk më durohet derisa të bëhem baba dhe fatkeqësisht gëzimi më ka munguar në jetë. Por më shumë shqetësohem, thuajse çdo ditë më bluan marazi, frika dhe lutem që fëmija im të mos trashëgojë të njëjtin problem”, shprehet Khatana.
Latif Khatana, jeton me bashkëshorten e tij 25-vjeçare Salima, udhëton për katër muaj në Srinagar për të lypur. U lind me një gungë të vogël në fytyrë, e cila më vonë citon alb-observer.com, u rrit tej mase duke us shtrirë në pjesën më të madhe të fytyrës me rezultat ai të humbash shikimin.
“Nëna ime ende dhe sot qanë kur më shikon, ndjehet kaq fajtore dhe ende nuk e ka kuptuar se pse vogëlushi i saj të jetë i mallkuar!”.
Duke folur për vitet e tij fëmijërore, rrëfehet: “Askush nuk dëshironte të luante me mua. Djemtë më godisnin dhe më tallnin, humba shikimin në syrin e majtë kur isha tetë vjeç dhe më thërrisnin “sy gjigand”, Do dëshiroja shumë të kisha një punë, të jetoja familjen time. Do të isha shumë krenar, por askush nuk ma jep këtë mundësi. Duhet të lyp dhe të mbështetem në gjynahun e njerëzve që të siguroj dy të holla”.
Por, përfundimisht Latif, gjeti dashurin e jetës.
“Bashkëshortja ime kishte një këmbë. Sapo u takuam, dinim se sisin për njëri-tjetrin. Jemi që të dy jo të “plotë” dhe kombinuam. Ndjehem i bekuar që e njoha, është bashkëshorte e shkëlqyer. Kjo më bënë të ndjehem më normal, e aq më shumë kur tashmë presim dhe një fëmijë, sigurisht kjo më lumturon, edhe pse pamja ime e jashtme nuk e tregon, unë përsëri jam një njeri i lumtur…”, deklaron Latif./alb-observer.com/
Njeriu pa fytyrë… më i lumturi në botë! Kujdes, pamjet janë të ashpra! Latif-22Njeriu pa fytyrë… më i lumturi në botë! Kujdes, pamjet janë të ashpra! Latif-32Njeriu pa fytyrë… më i lumturi në botë! Kujdes, pamjet janë të ashpra! Latif-42Njeriu pa fytyrë… më i lumturi në botë! Kujdes, pamjet janë të ashpra! Latif-15
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

Njeriu pa fytyrë… më i lumturi në botë! Kujdes, pamjet janë të ashpra! Empty Re: Njeriu pa fytyrë… më i lumturi në botë! Kujdes, pamjet janë të ashpra!

Tue 9 Oct 2012 - 21:45
Uauuuuuu cfare pamje te tmerrshme ....
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

Njeriu pa fytyrë… më i lumturi në botë! Kujdes, pamjet janë të ashpra! Empty Re: Njeriu pa fytyrë… më i lumturi në botë! Kujdes, pamjet janë të ashpra!

Tue 9 Oct 2012 - 22:01
Tmerrshme...gjynah me vjen!!
Sponsored content

Njeriu pa fytyrë… më i lumturi në botë! Kujdes, pamjet janë të ashpra! Empty Re: Njeriu pa fytyrë… më i lumturi në botë! Kujdes, pamjet janë të ashpra!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi