Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Moto GP, Lorenzo dhe Pedrosa, gati për Motegin Empty Moto GP, Lorenzo dhe Pedrosa, gati për Motegin

Wed 10 Oct 2012 - 12:14
Moto GP, Lorenzo dhe Pedrosa, gati për Motegin Lorenzo-motogp

Spanjolli Jorge Lorenzo (Yamaha YZR M 1) është gati për garën e radhës së botërorit të Moto GP, atë që do të zhvillohet në Motegi të Japonisë.

Kryesuesi i klasifikimit të përgjithshëm theksoi në një komunikatë të publikuar në faqen e skuderisë së tij: “Do të nisim xhiron aziatike me tre gara radhazi dhe jam i kënaqur për pozicionin tim në klasifikim. Kundërshtarët e mi janë në formë dhe do të jetë e vështirë, por do të luajmë kartat tona në mënyrën më të mirë të mundshme.”

“Cirkuiti i Motegit me pëlqen, kam fituar këtu në vitin 2009 dhe mendoj se mund të luftoj sërish për fitoren”, theksoi Lorenzo, i cili ka 33 pikë avantazh nga Dani Pedrosa (Honda RC 213 V) kur duhen edhe pesë gara nga fundi.

Pedrosa: E pres me padurim këtë garë

Dani Pedrosa nga ana e tij nënvizon se cirkuiti i Motegit i pëlqen shumë pasi ka “pjesë ku frenohet fort”.

“Duhet të punosh mirë me motorin për të evituar ngritjen e rrotës së përparme dhe duhet të gjesh stabilitetin e nevojshëm për frenim të mirë dhe daljen siç duhet nga kthesa”, shpjegoi spanjolli, i cili renditet i dyti në klasifikimin e pilotëve.

“Motegi është një garë që e pres gjithmonë me padurim sepse është shumë e rëndësishme për Hondën. Kemi para nesh gara të njëpasnjëshme, por do t’i bëjmë gjërat me radhë. Duhet qetësi për të përballuar tre gara radhazi”, shtoi spanjolli.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi