Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Shpat Kasapi: Ju tregoj pagesen time me te madhe per nje concert…  Empty Shpat Kasapi: Ju tregoj pagesen time me te madhe per nje concert…

Mon 22 Oct 2012 - 13:42
Shpat Kasapi: Ju tregoj pagesen time me te madhe per nje concert…  Images

Ka filluar te merret me muzike qe 12 vjeç, nderkohe qe sot po shijon suksesin, famen, por… edhe parate.
Intervista.
A fitohet mjaftueshem nga muzika?
Pasi investoj ne karrieren time, bej klipe dhe kenge e shume pune te tjera, sigurisht qe fitoj mire. Mundohem te jem me i mire e me i mire…
Sa rendesi i jep performances dhe pamjes?
Jam personazh pulik dhe kujdes bej ne te gjitha paraqitjet qe nga pamja, ushqimi, look-u. Ne show biz patjeter duhet te besh hapa perpara me imazhin, me moden dhe gjithçka qe bartin yjet boterore.
Kush te jep perkrahjen me te madhe?
Perkrahjen me te madhe ma japin miqte, nena ime te cilen e admiroj dhe ka nje shije te jashtezakonshme, si dhe kuptohet, e dashura ime Aferdita.
A ke qene ndonjehere i dashuruar me nje vajze maqedonase dhe a do ishe martuar me nje te tille?
Po, kam qene i dashuruar, por nuk kam menduar per martese se kam qene shume i ri. Pra, dashuria nuk njeh fe dhe nacionalitet. Ajo nuk ka kufij.
Si eshte te jesh aq i famshem sa Shpat Kasapi?
Une nuk e shoh veten ashtu, megjithate bej punen e nje personazhi publik dhe mundohem me gjithe shpirt te jem njeri si gjithe te tjeret, ndonjehere me pengon fama por ndonjehere me kryen pune (qesh).
Te pengon jeta publike?
Jeta publike kerkon me shume kujdes ndaj puneve dhe gjerave qe i deshiron, por nese ben nje balance, atehere gjithçka do jete mire.
Cilet jane anet pozitive dhe negative te show-bizit?
Ane te mira ka shume, por edhe te keqija normalisht. Per te filluar nje pune te tille duhet te jesh i gatshem per te gjitha. Kjo nenkupton te kesh nerva te perballosh te gjitha, dashuri, fat per ate qe e punon. Fjala showbiz nenkupton gjithçka (qesh).
E mban mend honorarin tend me te larte dhe çfare ke blere me te?
Po, kam qene ne nje koncert ne Amerike, mbremje prej 16 mije dollaresh. Shume me kane ndihmuar qe te blej garderobe te mire dhe dhurata gjithashtu.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi