Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Të futet lënda e Ateizmit nëpër xhami e medrese - Faqe 2 Empty Të futet lënda e Ateizmit nëpër xhami e medrese

Mon 22 Oct 2012 - 18:50
Message reputation : 100% (2 votes)
First topic message reminder :

Ky shkrim i dedikohet kërkesës së fetarëve për futjen e Fesë në shkolla. Ateistët për barazpeshë kërkojmë futjen e Ateizmit si lëndë mësimore nëpër medrese dhe xhami të Kosovës.

Të respektuar ateistë, arsyet pse po e kërkojmë futjen e lëndës “Ateizmi” nëpër xhamitë e republikës janë të shumta, por ndër të tjera do t’i theksojmë disa:

- Dëshirojmë që rinia jonë të jetë një rini e shëndoshë, e edukuar në bazë të parimeve shqiptare dhe jo atyre arabe.
- Dëshirojmë që rinia jonë të jetë sa më larg aksioneve vetëvrasëse, mantilave të mbushur me dinamit dhe avionëve që hidhen në kullat binjake, e ateizmi është ai që mund t’i parandalojë këto dukuri degjeneruese dhe negative.
- Dëshirojmë që fëmijët tanë lirshëm dhe pa kurrfarë imponimi të mësojnë për ateizmin e tyre. Edukata ateiste nëpër xhami e madrese, do të ndikojë pozitivisht në rritën dhe zhvillimin intelektual të tyre.
- Dëshirojmë që me një edukim të mirëfilltë ateist, t’i rikthejmë në një jetë normale të gjithë njerëzit e pashpresë, për t’ua kthyer atyre vetëbesimin e humbur nga vështirësitë e jetës, dhe zhgënjimin që kanë pasur me zotin që nuk u ka ndihmuar.
- Dëshirojmë që Kosova të jetë një oazë paqeje dhe harmonie ndërfetare, e kompromisi më i mirë këtu është ateizmi.
- Dhe në fund, dëshirojmë që të jemi edhe në praktikë, pjesë e qytetërimit evropian dhe botëror, qytetërim i cili bazën e tij do ta ketë në konceptin e laicizmit.

ateistet.

Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Të futet lënda e Ateizmit nëpër xhami e medrese - Faqe 2 Empty Re: Të futet lënda e Ateizmit nëpër xhami e medrese

Thu 25 Oct 2012 - 10:58
Ariana shkruajti:
Princo shkruajti:
_Sipas kesaj teorie i vjen njejt sikur te thuhet..
-Ateistet le te ikin ne kube
-krishteret dhe katoliket ne vatikan..
-hebrenjet ne jerusalem. edhe edhe ....Pse te gjitha fet qiellore zanafillen ekan ne Lindje..

Dasa shkruajti:
Fetaret ne Arabi mir e ke

Po ju qe po i thuni vetit ateist ku me qendru pra............

Mesa shohim neper forume e faqe te ndryshme jeni ju qe grryceni duke shpallur fene ne te cilen perkisni e duke u munduar te na impononi me cdo kusht ate..Atehere vendin e dini ku e keni ..per besimtaret musliman fondamental kjo..Po po Dasa madje e me larg andej nga Pakistani,Irani e ter keto vende fondamentale jane c'jane shkoni ,jo per gje por mos ju ulet vlera juaj pasi bashkejetoni me "injorante" e njerez pa fe si ne...!!!

Ateistet kane te drejten te bejne kerkesen e tyre sic keni pasur te drejten tuaj e ju nga ana juaj te beni kerkesen per lenden fetare neper shkolla...

Popo pot kuptoj po m u pergjigj ku e keni vendin ju,ne pe dim tonin po ju ku e keni.......
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

Të futet lënda e Ateizmit nëpër xhami e medrese - Faqe 2 Empty Re: Të futet lënda e Ateizmit nëpër xhami e medrese

Thu 25 Oct 2012 - 11:01
Ariana shkruajti:Abdulgafuri ketu verejtjet i bej une edhe une jam pergjegjese e atyre qe shkruaj e them..U kuptuam?

Pergjigjen rreth fjalorit tim se une ju kam ofenduar mundeni ta beni ne kete teme e ta diskutojme se bashku..Por une spo di si tjeter ta shtroj muhabetin qe ju te kuptoni cfare une dua te them...Pergjigja ime lidhur me fjalen "majmun" ishte lidhur me pyetjet qe ju na kishit bere me siper e jo ofendim personal drejt jush o njeri i shquar..Si ndryshe mund te shprehem rreth bisedes qe kemi,me cfare fjalori etj..

Dmth shprehja "majmun" sipas jush qenka ofendim? Atehere me thoni si mundem ta shpreh ndryshe ate per mos u ndjere te ofenduar ju?

nese per ju eshte shpreje perkdhelese mbajeni atehere per vete dhe emrone vete tuaj me ate .
mos mendoni qe keni nje post e keni e drejte te me fyeni kete harrone. mos mendo se ke te vetem ti te besh vrejtje. dhe t ekeshi keshillu ate shprehjen e fundit qe e ke ne firme me mire largoje se nuk te shkon per shtati sepse edhe ajo ehste nje thenie islame qe e ka then Muhamedi a.s. ai person qe ju nuk e keni fort per qefi.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Të futet lënda e Ateizmit nëpër xhami e medrese - Faqe 2 Empty Re: Të futet lënda e Ateizmit nëpër xhami e medrese

Thu 25 Oct 2012 - 11:03
Message reputation : 100% (1 vote)
Dasa shkruajti:
Ariana shkruajti:
Princo shkruajti:
_Sipas kesaj teorie i vjen njejt sikur te thuhet..
-Ateistet le te ikin ne kube
-krishteret dhe katoliket ne vatikan..
-hebrenjet ne jerusalem. edhe edhe ....Pse te gjitha fet qiellore zanafillen ekan ne Lindje..

Dasa shkruajti:
Fetaret ne Arabi mir e ke

Po ju qe po i thuni vetit ateist ku me qendru pra............

Mesa shohim neper forume e faqe te ndryshme jeni ju qe grryceni duke shpallur fene ne te cilen perkisni e duke u munduar te na impononi me cdo kusht ate..Atehere vendin e dini ku e keni ..per besimtaret musliman fondamental kjo..Po po Dasa madje e me larg andej nga Pakistani,Irani e ter keto vende fondamentale jane c'jane shkoni ,jo per gje por mos ju ulet vlera juaj pasi bashkejetoni me "injorante" e njerez pa fe si ne...!!!

Ateistet kane te drejten te bejne kerkesen e tyre sic keni pasur te drejten tuaj e ju nga ana juaj te beni kerkesen per lenden fetare neper shkolla...

Popo pot kuptoj po m u pergjigj ku e keni vendin ju,ne pe dim tonin po ju ku e keni.......

Ne Shqiperi sepse s'kane interesa te tjera pervec kombit Shqiptar e zhvillimin e saj.... Evil or Very Mad
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Të futet lënda e Ateizmit nëpër xhami e medrese - Faqe 2 Empty Re: Të futet lënda e Ateizmit nëpër xhami e medrese

Thu 25 Oct 2012 - 11:05
Ariana shkruajti:
Dasa shkruajti:
Ariana shkruajti:
Princo shkruajti:
_Sipas kesaj teorie i vjen njejt sikur te thuhet..
-Ateistet le te ikin ne kube
-krishteret dhe katoliket ne vatikan..
-hebrenjet ne jerusalem. edhe edhe ....Pse te gjitha fet qiellore zanafillen ekan ne Lindje..

Dasa shkruajti:
Fetaret ne Arabi mir e ke

Po ju qe po i thuni vetit ateist ku me qendru pra............

Mesa shohim neper forume e faqe te ndryshme jeni ju qe grryceni duke shpallur fene ne te cilen perkisni e duke u munduar te na impononi me cdo kusht ate..Atehere vendin e dini ku e keni ..per besimtaret musliman fondamental kjo..Po po Dasa madje e me larg andej nga Pakistani,Irani e ter keto vende fondamentale jane c'jane shkoni ,jo per gje por mos ju ulet vlera juaj pasi bashkejetoni me "injorante" e njerez pa fe si ne...!!!

Ateistet kane te drejten te bejne kerkesen e tyre sic keni pasur te drejten tuaj e ju nga ana juaj te beni kerkesen per lenden fetare neper shkolla...

Popo pot kuptoj po m u pergjigj ku e keni vendin ju,ne pe dim tonin po ju ku e keni.......

Ne Shqiperi sepse s'kane interesa te tjera pervec kombit Shqiptar e zhvillimin e saj.... Evil or Very Mad

Me thuaj se ATEIZMI RRJEDH NGA SHQIPERIA A
Dhe me thuaj cili ke patrijoti Ateist i Shqiperis qe te marrum shembull ate dhe te mburremi me te
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Të futet lënda e Ateizmit nëpër xhami e medrese - Faqe 2 Empty Re: Të futet lënda e Ateizmit nëpër xhami e medrese

Thu 25 Oct 2012 - 11:09
Message reputation : 100% (1 vote)
Abdulgafuri shkruajti:
Ariana shkruajti:Abdulgafuri ketu verejtjet i bej une edhe une jam pergjegjese e atyre qe shkruaj e them..U kuptuam?

Pergjigjen rreth fjalorit tim se une ju kam ofenduar mundeni ta beni ne kete teme e ta diskutojme se bashku..Por une spo di si tjeter ta shtroj muhabetin qe ju te kuptoni cfare une dua te them...Pergjigja ime lidhur me fjalen "majmun" ishte lidhur me pyetjet qe ju na kishit bere me siper e jo ofendim personal drejt jush o njeri i shquar..Si ndryshe mund te shprehem rreth bisedes qe kemi,me cfare fjalori etj..

Dmth shprehja "majmun" sipas jush qenka ofendim? Atehere me thoni si mundem ta shpreh ndryshe ate per mos u ndjere te ofenduar ju?

nese per ju eshte shpreje perkdhelese mbajeni atehere per vete dhe emrone vete tuaj me ate .
mos mendoni qe keni nje post e keni e drejte te me fyeni kete harrone. mos mendo se ke te vetem ti te besh vrejtje. dhe t ekeshi keshillu ate shprehjen e fundit qe e ke ne firme me mire largoje se nuk te shkon per shtati sepse edhe ajo ehste nje thenie islame qe e ka then Muhamedi a.s. ai person qe ju nuk e keni fort per qefi.

Juve ose s'kuptoni cfare them ose beni sikur s'kuptoni vertet..Shpresoj te jete e dyta se shquheni per njerez te mprehte Të futet lënda e Ateizmit nëpër xhami e medrese - Faqe 2 2585209286 Dicka tjeter pervec ketyre thenieve te Muhamedit keni te shtoni por qe te kete te bej me temen vec!!! Very Happy

Ah edhe pres nje pergjigje per pyetjen me siper: Cilat jane ndryshimet anatomike midis orangutanit dhe homo sapiensit, dijetar??!! Ti qe ke studiuar librin e shkences madhore, Kuranin, pa dyshim qe do te na e shpjegosh!!
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Të futet lënda e Ateizmit nëpër xhami e medrese - Faqe 2 Empty Re: Të futet lënda e Ateizmit nëpër xhami e medrese

Thu 25 Oct 2012 - 11:19
Message reputation : 100% (1 vote)
Dasa shkruajti:
Ariana shkruajti:
Dasa shkruajti:
Ariana shkruajti:
Princo shkruajti:
_Sipas kesaj teorie i vjen njejt sikur te thuhet..
-Ateistet le te ikin ne kube
-krishteret dhe katoliket ne vatikan..
-hebrenjet ne jerusalem. edhe edhe ....Pse te gjitha fet qiellore zanafillen ekan ne Lindje..

Dasa shkruajti:
Fetaret ne Arabi mir e ke

Po ju qe po i thuni vetit ateist ku me qendru pra............

Mesa shohim neper forume e faqe te ndryshme jeni ju qe grryceni duke shpallur fene ne te cilen perkisni e duke u munduar te na impononi me cdo kusht ate..Atehere vendin e dini ku e keni ..per besimtaret musliman fondamental kjo..Po po Dasa madje e me larg andej nga Pakistani,Irani e ter keto vende fondamentale jane c'jane shkoni ,jo per gje por mos ju ulet vlera juaj pasi bashkejetoni me "injorante" e njerez pa fe si ne...!!!

Ateistet kane te drejten te bejne kerkesen e tyre sic keni pasur te drejten tuaj e ju nga ana juaj te beni kerkesen per lenden fetare neper shkolla...

Popo pot kuptoj po m u pergjigj ku e keni vendin ju,ne pe dim tonin po ju ku e keni.......

Ne Shqiperi sepse s'kane interesa te tjera pervec kombit Shqiptar e zhvillimin e saj.... Evil or Very Mad

Me thuaj se ATEIZMI RRJEDH NGA SHQIPERIA A
Dhe me thuaj cili ke patrijoti Ateist i Shqiperis qe te marrum shembull ate dhe te mburremi me te

Ore ti djalosh Dasa,kur atdhetaret e vendit ,heronjte e kombit tone benin sulmet e luftonin nuk therrisnin ne emer te fese te ciles mund ti perkisnin por ne emer te "SHQIPERISE TE LIRE" ..Vetem nga kjo mund te kuptosh shume cka se mbi te gjitha luftonin per KOMBIN e jo fene .....

TE VERTETEN NUK E BENE BESIMI, POR VERTETIMI.
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

Të futet lënda e Ateizmit nëpër xhami e medrese - Faqe 2 Empty Re: Të futet lënda e Ateizmit nëpër xhami e medrese

Thu 25 Oct 2012 - 11:41
Ariana shkruajti:Ah edhe pres nje pergjigje per pyetjen me siper: Cilat jane ndryshimet anatomike midis orangutanit dhe homo sapiensit, dijetar??!! Ti qe ke studiuar librin e shkences madhore, Kuranin, pa dyshim qe do te na e shpjegosh!!

me profesion nuk jam antropolog por megjithate do ta jap nje pergjegje.e dini ku eshte dallimi ne mes njerzimit dhe majmuneve , dallimi eshte se njerzit jane shendrru ne majmun por kurre ska ndodh ,nuk ndodh dhe ska per te ndodh qe majmunet te behen njerez.
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Të futet lënda e Ateizmit nëpër xhami e medrese - Faqe 2 Empty Re: Të futet lënda e Ateizmit nëpër xhami e medrese

Thu 25 Oct 2012 - 11:59
Message reputation : 100% (1 vote)
Per nji dica me vjen keq dhe se kam problem nese me shani apo thoni fjal te medha sic i dini ju ...KURR KOSOVARET SKAN LUFTU NE EMEN TE FES...KURR KOSOVARET SKAN THAN PER FEN NAP E DJAL POR PER FLAMUR NAP E DJAL..KURR KOSOVART SKAN EC ME KURANIN NE DOR POR ME FLAMUR DHE KAN LUFTE PER EMNIN E TYNE ...PRANEJ JU LUTEM SECILI MAN FEN E VET NE SHPIRITN E VET DHE FALET PER SHPIRTIN E VET DHE JO PER DYNJAN.....
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Të futet lënda e Ateizmit nëpër xhami e medrese - Faqe 2 Empty Re: Të futet lënda e Ateizmit nëpër xhami e medrese

Thu 25 Oct 2012 - 11:59
Message reputation : 100% (1 vote)
Abdulgafuri shkruajti:
Ariana shkruajti:Ah edhe pres nje pergjigje per pyetjen me siper: Cilat jane ndryshimet anatomike midis orangutanit dhe homo sapiensit, dijetar??!! Ti qe ke studiuar librin e shkences madhore, Kuranin, pa dyshim qe do te na e shpjegosh!!

me profesion nuk jam antropolog por megjithate do ta jap nje pergjegje.e dini ku eshte dallimi ne mes njerzimit dhe majmuneve , dallimi eshte se njerzit jane shendrru ne majmun por kurre ska ndodh ,nuk ndodh dhe ska per te ndodh qe majmunet te behen njerez.

Nese ti e perdor faktin e evolucionit si nje ofendim per tjeret, atehere t'a dish se ofendon vetveten, jo vetem qe ti ke prejardhje nga disa majmune antropoide qe sot nuk ekzistojne, por per me teper me nivelin intelektual ju i keni ruajtur shume karkateristika arkaike te majmuneve antropoide per dallim nga te tjeret qe jane shume larg sidomos me shkence.

Fakti qe ti e mohon evolucionin, nuk do te thote se ke prejardhje nga njefare i ashtuquajturi Adem, me klonin e saj Haven. Keto jane figura mitike semite, sikurse dhe shqiptaret kane Konstantinin e Doruntinen.

Shkencetaret e perendimit thone se njeriu dhe majmuni kane te njejten prejardhje!! Shkencetaret "musliman" a kane gjetur ndonje dallim anatomik ndermjet njeriut dhe majmunit??!!
A jeni ne gjendje te pergjigjeni si njeri??!!
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Të futet lënda e Ateizmit nëpër xhami e medrese - Faqe 2 Empty Re: Të futet lënda e Ateizmit nëpër xhami e medrese

Thu 25 Oct 2012 - 12:03
Ariana shkruajti:
Dasa shkruajti:
Ariana shkruajti:
Dasa shkruajti:
Ariana shkruajti:
Princo shkruajti:
_Sipas kesaj teorie i vjen njejt sikur te thuhet..
-Ateistet le te ikin ne kube
-krishteret dhe katoliket ne vatikan..
-hebrenjet ne jerusalem. edhe edhe ....Pse te gjitha fet qiellore zanafillen ekan ne Lindje..

Dasa shkruajti:
Fetaret ne Arabi mir e ke

Po ju qe po i thuni vetit ateist ku me qendru pra............

Mesa shohim neper forume e faqe te ndryshme jeni ju qe grryceni duke shpallur fene ne te cilen perkisni e duke u munduar te na impononi me cdo kusht ate..Atehere vendin e dini ku e keni ..per besimtaret musliman fondamental kjo..Po po Dasa madje e me larg andej nga Pakistani,Irani e ter keto vende fondamentale jane c'jane shkoni ,jo per gje por mos ju ulet vlera juaj pasi bashkejetoni me "injorante" e njerez pa fe si ne...!!!

Ateistet kane te drejten te bejne kerkesen e tyre sic keni pasur te drejten tuaj e ju nga ana juaj te beni kerkesen per lenden fetare neper shkolla...

Popo pot kuptoj po m u pergjigj ku e keni vendin ju,ne pe dim tonin po ju ku e keni.......

Ne Shqiperi sepse s'kane interesa te tjera pervec kombit Shqiptar e zhvillimin e saj.... Evil or Very Mad

Me thuaj se ATEIZMI RRJEDH NGA SHQIPERIA A
Dhe me thuaj cili ke patrijoti Ateist i Shqiperis qe te marrum shembull ate dhe te mburremi me te

Ore ti djalosh Dasa,kur atdhetaret e vendit ,heronjte e kombit tone benin sulmet e luftonin nuk therrisnin ne emer te fese te ciles mund ti perkisnin por ne emer te "SHQIPERISE TE LIRE" ..Vetem nga kjo mund te kuptosh shume cka se mbi te gjitha luftonin per KOMBIN e jo fene .....

TE VERTETEN NUK E BENE BESIMI, POR VERTETIMI.

Ahahahhaha vertet qesharake a
Kur nuk ju konvenon ja fusni maleve a
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

Të futet lënda e Ateizmit nëpër xhami e medrese - Faqe 2 Empty Re: Të futet lënda e Ateizmit nëpër xhami e medrese

Thu 25 Oct 2012 - 12:09
Ariana shkruajti:
Shkencetaret e perendimit thone se njeriu dhe majmuni kane te njejten prejardhje!! Shkencetaret "musliman" a kane gjetur ndonje dallim anatomik ndermjet njeriut dhe majmunit??!!
A jeni ne gjendje te pergjigjeni si njeri??!!

jo une spo di me tu pergjegje si njeri sepse sipas jush une jam majmun vetem ju jeni njerez.
prit ti prit se edhe ne po presim e do te vie nje dite kur do maresh pergjegjen ti dhe une e ke per ta pare nga kush je i krijuar. e ate dite do te japesh llogari edhe per keto fjale qe po i thoni, ate dite kur duarte ,kembet syte dhe gjuha juaj ka me tregu qfare keni vepru. do ta shohim se kush do te dal ne mbrojte te argumenteve tuaja ate dite. per kete skam dyshim siq nuk dyshoh qe tani do te postohen keto fjalet e mia.


p.s.
se gati harrova selda e nderuar kosova ka pas musliman qe sa kohe dhe e dijme ne per qfar kane luftu ata .
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Të futet lënda e Ateizmit nëpër xhami e medrese - Faqe 2 Empty Re: Të futet lënda e Ateizmit nëpër xhami e medrese

Thu 25 Oct 2012 - 12:17
Message reputation : 100% (1 vote)
Po ta perseris me shkoqur e njehere se si duket keni probleme ne te kuptuarit Shqip...Nuk e di se c'fare thuhet ne shkollat Kosovare, une flas per shkollat shqiptare. Ne shkollat shqiptare nuk eshte thene ndonjehere se njeriu rrjedh nga majmuni, nese kjo eshte thene ne shkollat Kosovare shpresoj te ndreqet sa me shpejt.

Bonobo, shimpanze, njeri, babun, orango-tangu, keta jane promisianet, qe nuk jane majmune. Diferenca duket qarte ne Anglisht pra "Apes" aty ku eshte njeriu, edhe "Monkey" aty ku njeriu nuk ka lidhje fare. Shqipes i mungon fjala angleze "Ape", ne kemi vetem fjalen "monkey"(majmun) qe e kane gati te gjitha gjuhet e ballkanit e qe ju u ndjete i ofenduar.

Se nga rrjedh njeriu nuk duket nga bindja fetare, por nga provat. Askush nuk thote se njeriu rrjedh prej majmunit. Por njeriu bashke me "apet"(Apes) e tjere ka origjina te perbashketa, edhe ky eshte fakt gjenetik, beson apo jo ti nuk i intereson ndokujt.

Shkencetaret "musliman" a kane gjetur ndonje dallim anatomik ndermjet njeriut dhe majmunit??!!

Pergjigjuni....
Sponsored content

Të futet lënda e Ateizmit nëpër xhami e medrese - Faqe 2 Empty Re: Të futet lënda e Ateizmit nëpër xhami e medrese

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi