Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Shqiperi Qytetet e Shqiperise

prej Tue 23 Oct 2012 - 13:57
Qytetet e Shqiperise QyteteteshqiperiseQytetet e Shqiperise 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Shqiperi Re: Qytetet e Shqiperise

prej Tue 23 Oct 2012 - 13:59
113 qytete ka Atdheu yne i dashur Shqiperia Etnike Qytetet e Shqiperise 573234


Qytetet e Shqiperise 6ds9w0
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Shqiperi Re: Qytetet e Shqiperise

prej Wed 24 Oct 2012 - 9:30
kaq shum kekan ?


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Qytetet e Shqiperise N
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Shqiperi Re: Qytetet e Shqiperise

prej Tue 20 Nov 2012 - 19:32
Shkodrania shkruajti:kaq shum kekan ?

Po...


Qytetet e Shqiperise 6ds9w0
Hotlani
Hotlani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 1151
<b>Hobi</b> Hobi : lexim dhe shkrim i poezive
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Në hapsirën shqiptare
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/11/2012
http://www.engjujtshqiptare.com

Shqiperi Re: Qytetet e Shqiperise

prej Tue 20 Nov 2012 - 21:46
Message reputation : 100% (1 vote)
EDHE PSE KETO QYTETE TASH JANË TË NDARË ME KUFIJË ADMINISTRATIV NE ZEMER SHPIRT DHE GJAK JEMI NE NJE VEND,E AI VEND QUHET SHQIPTARIA.

Qytetet e Shqiperise 573234Qytetet e Shqiperise 573234Qytetet e Shqiperise 573234Qytetet e Shqiperise 573234Qytetet e Shqiperise 573234Qytetet e Shqiperise 573234Qytetet e Shqiperise 573234Qytetet e Shqiperise 573234


FEMIJA RRITET DUKE FJETUR ,POR NESE NJI POPULL FLEN AI VDES. ISMAIL QEMALI
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

Shqiperi Re: Qytetet e Shqiperise

prej Tue 20 Nov 2012 - 22:02
Luan_Valikardi shkruajti:113 qytete ka Atdheu yne i dashur Shqiperia Etnike Qytetet e Shqiperise 573234
Luan,ke shume qytete te tjera qe sjan vendosur ne liste.Pershembull,Ersek,Leskovik,Himar etj.


Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Shqiperi Re: Qytetet e Shqiperise

prej Thu 22 Nov 2012 - 11:18
ma do menja disa jan dhe provinca sjan qytete ...psh Malsi dhe Malsi e Madhe asht nji ......e disa te tjera


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Qytetet e Shqiperise N
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Shqiperi Re: Qytetet e Shqiperise

prej Thu 22 Nov 2012 - 13:09
i panjohur shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:113 qytete ka Atdheu yne i dashur Shqiperia Etnike Qytetet e Shqiperise 573234
Luan,ke shume qytete te tjera qe sjan vendosur ne liste.Pershembull,Ersek,Leskovik,Himar etj.

Ato qytete te vogla perbehen ne rrethin e qytetit te madh...
P.sh.: Himara, ndodhet ne rrethin e Vlores...

Rendesi ka teresia e plote shqipetare, Shqiperia Etnike.
Se qytetet mund te shumohen kurdohere, sipas zhvillimit.


Qytetet e Shqiperise 6ds9w0
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

Shqiperi Re: Qytetet e Shqiperise

prej Thu 22 Nov 2012 - 13:33
Shqiperia do te duhej te i ketë edhe ato qytete të cilat padrejtësisht ia shkëputen
Fuqitë e Mëdha,dhe do të ishte Shqipëri e plotë.....
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Shqiperi Re: Qytetet e Shqiperise

prej Mon 21 Oct 2013 - 22:49
Shkoder = Shko Derin (sepse prej aty shkon lumi Drin)
Korce = Bukurce (sepse eshte qytet i bukur)
Pogradec = Posht Ohrades (sepse eshte posht liqenit Oher)
Fier = Afer (sepse eshte qyteti antik i Aferdites)
Shkup = Shqip (sepse eshte qyteti i Shqiptareve)

...edhe e gjithe bota permban ende dhe sot emertime prej gjuhes SHQIPE e jo vetem vendet e Atdheut tone, por a ka fisnike sot qe t'i dine, se une shikoj vetem meshkuj qe shkojne pas brekeve te femrave!

(E.J.K)


Qytetet e Shqiperise 6ds9w0
Sponsored content

Shqiperi Re: Qytetet e Shqiperise

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi