Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

Agresion racist, 3 militantë i vënë flakën 20-vjeçares me ngjyrë Empty Agresion racist, 3 militantë i vënë flakën 20-vjeçares me ngjyrë

Tue 23 Oct 2012 - 19:46
Agresion racist, 3 militantë i vënë flakën 20-vjeçares me ngjyrë Krim%20racist

SHBA- Agresion racist në Luiziana të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku 3 militantë të Ku Klux Klan kanë djegur për së gjalli një vajzë me ngjyrë.

Viktima është Sharmeka Moffit, 20-vjecare, e cila ka mundur ti mbijetojë dhunës falë ndihmës së shpejtë mjekësore, por ndodhet më gjendje të rëndë pasi ajo ka marrë djegie në gati gjysmën e sipërfaqes së trupit të saj.

Sipas mediave vendase agresioni ka ndodhur sot në qëndrën tregtare 'Civitan Park' të Ëinnsboro. 20-vjecarja ka rrëfyer që e kanë mbuluar tërësisht me lëndë djegëse dhe më pas i është vënë flaka. Sharmeka Moffit, ka mundur ti shuajë vetë flakët, derisa agjentët kanë ardhur dhe më pas kanë shuar me ujë flakët në trupin e 20-vjecares.

FBI ka nisur hetimet për një krim të mundshëm racial, ndërkohë, zyra e sherifit të Ëinnsboro ka përgënjeshtruar lajmin e hapur në momentin e krimit nga mediat lokale, të cilat raportuan se 20-vjecarja mbante të veshur një bluzë të presidentit Barack Obama.

\Shekulli Online\E.Sh\
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi