Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Femrat, a janë më të afta se meshkujt? Empty Femrat, a janë më të afta se meshkujt?

Fri 26 Oct 2012 - 15:14
Femrat, a janë më të afta se meshkujt? ImagesJo zoterinj, ne nuk jemi më të mirë sesa ju kur bëhet fjalë për të bërë shumë gjëra menjëherësh dhe ketë e vërteton një studim suedez.Ai nuk na degjon kurrë për të bërë larjen e pjatave. Ai ka menjëherë një justifikim të gatshem “meshkujt nuk bejnë dot shumë gjëra në të njëjtën kohë” .

Vërtet?
Ideja sipas të cilës femrat mund të jenë të gjithanshme në krahasim me meshkujt është thjeshtë një mit. “Në të kundërt, rezultati I studiimeve tona tregon që meshkujt janë më të afte sesa femrat” siguron profesori Timo Maentylae.

Si shkencëtarët kanë arritur të dalin në këtë rezultat?
Një test është bërë mbi ( vetem) 160 persona te moshës 20 deri 43 vjec. Pjesëmarresit janë vëzhguar dhe I është matur koha me kronometër .
Dhe si përfundim meshkujt kanë dalë më të mire sesa femrat. Meshkujt dhe femrat ishin të barabartë kur këto të fundit ishin në periudhë menstruacionesh.

Prandaj femra nuk duhet të mërziteni me partnerët tuaj.
Megjithatë, në të gjitha rastet shpresojmë që ky studim ti japi kurajo meshkujve, për të ndarë punët..
Burimi: ikub.al
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi