Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Milani eviton humbjen e 6-të në Serie A  Empty Milani eviton humbjen e 6-të në Serie A

Wed 31 Oct 2012 - 8:35
Milani eviton humbjen e 6-të në Serie A  Faraoni

Në “Renzo Barbera” të Palermos, skuadra kuqezi e drejtuar nga Allegri nuk ka mundur të shkojë më shumë se barazimi 2-2, duke evituar humbjen e 6-të në këtë kampionat.

Milan zhvillon një pjesë të parë tepër të dobët, në fundin e së cilës gjendet në disavantazh, pas penalltisë së konvertuar në gol prej Miccolit në të 46-n. Palermo dyfishon rezultatin menjëherë pas pushimit midis pjesëve, kur Brienza shtang portierin Amelia (47’).

Më pas, Allegri rrezikon gjithçka, duke hedhur në fushën e lojës Bojan dhe Pazzini. Montolivo arrin të shkurtojë rezultatin në minutën e 70-të, kurse El Shaarawy barazon gjithçka në 2-2.

Një histori e përsëritur tashmë për kuqezinjtë. Milani zhgënjen, Allegri rrezikon me kartat e tij nga pankina, ndërsa “Faraoni”, pikërisht ai, zgjidh çdo gjë sa më mirë të mundet.

Megjithatë, në minutat e fundit kuqezinjtë mund të kishin arritur diçka më shumë sesa një barazim, pas presionit të vazhdueshëm në gjysmëfushën e Palermos.