Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Lorenzo: Nuk do të kem probleme me Rossin Empty Lorenzo: Nuk do të kem probleme me Rossin

Wed 14 Nov 2012 - 12:34
Lorenzo: Nuk do të kem probleme me Rossin Lorenzo-Jorge1

Jorge Lorenzo, kampioni i Moto GP në sezonin që përfundoi të dielën, u shpreh në një intervistë për një emision sportiv spanjoll se nuk do të ketë probleme me shokun e tij të ri të ekipit tek Yamaha, italianin Valentino Rossi.

“Nuk ka vlerë të flasim për rivalitetin me Rossin tani që ende nuk kemi nisur mirë testimet për vitin e ardhshëm. Mbase mes nesh do të ketë më pak tension se tre vite më parë, mbase tensioni mund të jetë i njëjti, por në Moto GP nuk garohet për të bërë sa më shumë miq, por të dalësh i pari. Do të respektojmë njëri-tjetrin dhe do të përpiqemi që në skuderi të ketë një ambient sa më të mirë”, theksoi piloti spanjoll, i cili deklaroi se rikthimin e Rossit tek Yamaha do ta shfrytëzojë për të mësuar sa më shumë.

“Është një mundësi e mirë për të marrë sa më shumë gjëra nga një pilot si ai. Ai ka cilësi që unë nuk i kam dhe kjo gjë është e mirë për Yamaha sepse do të jemi më të fortë se më parë”, shtoi Lorenzo.

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi