Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Lindin trinjakët me peshën më të madhe në botë  Empty Trinjakët më të shëndetshëm në botë kërkojnë një vend në librin Guinness

Sat 17 Nov 2012 - 0:58
Lindin trinjakët me peshën më të madhe në botë  Bebe1-300x199Brittany Deen nga Sacramendo e Kalifornisë solli në jetë më 8 nëntor tre djem të shëndetshëm. Trinjakët peshojnë sëbashku 9.343 kg dhe janë kandidatë për një vend në librin e famshëm të Rekordeve Guinness si trinjakët më të shëndetshëm në botë!
I pari lindi Sidney me peshë 3.538 kg dhe më pas vëllezërit e tij Elliott me peshë 3.311 dhe Jenson i cili peshonte 2.494 kg.

Gjithçka ishte mëse e natyrshme dhe nëna 32-vjeçare deklaroi për gazetën “Sacramento Bee”:
“Është e frikshme kur nga një moment në tjetrin mëson se do të bëhesh nëna e trinjakëve. Dëgjon histori nga më të ndryshmet që të shkaktojnë panik, por shpresoj që eksperienca ime pozitive t’i japë kurajë edhe nënave të tjera. U kujdesa shumë për ushqimin që konsumoja kur isha shtatzënë. Duhej të haja sa për katër njerëz. Haja shumë vezë dhe ushqim çdo dy orë”, tha nëna e tre vogëlushëve. /alb-observer.com/
Lindin trinjakët me peshën më të madhe në botë  Bebe2Lindin trinjakët me peshën më të madhe në botë  Bebe3Lindin trinjakët me peshën më të madhe në botë  Bebe4
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Lindin trinjakët me peshën më të madhe në botë  Empty Lindin trinjakët me peshën më të madhe në botë

Sat 17 Nov 2012 - 14:42
Lindin trinjakët me peshën më të madhe në botë  156392990-370x290

Kur flitet për trinjake nuk ka ndonjë gjë te jashtëzakonshme, por kur flitet për peshën e tyre gjithçka ndryshon. Fëmijët qe ka sjelle ne jete Brittany Deen peshojnë se bashku 9 kilogramë, ndërsa me vete kane pesha përkatësisht 2,5kg, 3,3kg dhe 3,5kg. Pesha këto te habitshme për trinjaket, te cilët zakonisht lindin para kohe.

Brittani është futur tashme edhe ne Librin e Rekordeve Guinnes. Një tjetër fakt i rralle është se bebet kane lindur ne mënyrë natyrale. Mjeket Sutter Medical Center mendojnë se kjo ndodh një here ne 8000 raste.Prindërit e rinj kujtojnë me humor momentin kur mësuan se do bëheshin me trinjake. Ne fillim menduan se ishte një shaka, por ne fakt gjithçka ishte e vërtetë.
Hotlani
Hotlani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 1151
<b>Hobi</b> Hobi : lexim dhe shkrim i poezive
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Në hapsirën shqiptare
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/11/2012
http://www.engjujtshqiptare.com

Lindin trinjakët me peshën më të madhe në botë  Empty Re: Lindin trinjakët me peshën më të madhe në botë

Sat 17 Nov 2012 - 14:49
Ndoshta me peshë më të madhe,por nuk kan zemër të madhe si shqipëtarët dhe sy të mprehtë si shqiponja...........
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Lindin trinjakët me peshën më të madhe në botë  Empty Re: Lindin trinjakët me peshën më të madhe në botë

Sat 17 Nov 2012 - 15:52
"Trinjakët më të shëndetshëm në botë kërkojnë një vend në librin Guinness"
me
"Lindin trinjakët me peshën më të madhe në botë "

temat u bashkun
Sponsored content

Lindin trinjakët me peshën më të madhe në botë  Empty Re: Lindin trinjakët me peshën më të madhe në botë

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi