Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Nga coca – cola arrin peshën 220 kilogramë  Empty Nga coca – cola arrin peshën 220 kilogramë

Sat 7 Jan 2012 - 18:03
Nga coca – cola arrin peshën 220 kilogramë  07coca_0701121037_1-200x116LONDËR, Angli – Britaniku Daren Johns i cili gjatë javës pi 42 litra coca – cola koka-kole, e ka zbuluar me shumë frikë varshmërinë e vet të parëndomtë. Ky 38 vjeçar, baba i dy fëmijëve, nuk është narkoman, as alkoolist dhe madje as duhanpirës. Dobësia e tij është coca – cola dhe ajo jo dietale. Daren mesatarisht pi 42 litra të kësaj pijeje të gazuar ose nga 18 kanaqe në ditë dhe kjo për një vit ikushton rreth 3.500 euro. Gjatë disa viteve të fundit gjendja e tij është përkeqësuar aq shumë dhe ai tash sa ka arritur në shkallën që të mos dalë nga shtëpia pa një bidon me coca -cola. Po qe se nuk e pi dozën e vet të kësaj pije, ai bëhet shumë nervoz dhe i paqëndrueshëm. Për shkak të këtij vesi, Daren ka peshën mbi 220 kilogramë dhe ai ta po përpiqet të lirohet nga kjo varshmëri. “Mendoj se tani jam krejtësisht i varur nga kjo pije. Kur nuk kam coca -cola, më rrok paniku. Është sikur drogë ose alkool. Më duhet ë bëj diçka ose do të vazhdoj të ndjehem si një dyzim i një lëngu. Më duhet ë shkoj në detoksikim nga coca cola dietale”, ka vendosur Daren. Burimi i lajmit: /rtvfan.net/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi