Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Fytyra e fëmijës në trungun e drurit  Empty Fytyra e fëmijës në trungun e drurit

Mon 19 Nov 2012 - 11:17
Fytyra e fëmijës në trungun e drurit  604085_532509550093804_1781618787_n

Në familjen Fazliu nga Radusha e Shkupit, ditë më parë ndodhi një dukuri e jashtëzakonshme, ku në një nga drurët që kishte prere familja për t'u ngrohur gjatë dimrit u shfaq fytyra e një fëmije.

Personi i cili kishte prere drurët, Gafur Fazliu rrëfen se gjatë prerjes së drunjve nuk e kanë vërejtur këtë shenjë.

"Unë se bashku me vëllanë tim i presim qe tani druret për tu ngroh gjatë dimrit. Para disa ditëve, nëna ime duke dashur që ta ndezë zjarrin me dru e kishte vërejtur këtë shenjë, të cilën as unë e as vëllai nuk e kemi parë gjatë prerjes dhe radhitjes së drureve", tha Gafuri.

Ai shtoi së nëna e tij këtë dukuri e ka marrë si ndonjë shenjë domethënëse. "Unë jam i martuar prej 15 vitesh dhe ende nuk kam fëmijë, ndaj këtë dukuri nëna ime e kishte marrë si shenjë paralajmëruese për fëmijë", tha Fazliu.

Ai shtoi se kjo fytyrë është paraqitur në dru të thanës ku sipas tij është mjaftë dukuri e rrallë. "Në drurët e tjerë mund të ndodhë që të paraqiten figura të ndryshme ngase kanë hapësira, por është mjaft e çuditshme që kjo fytyrë të paraqitet në një dru thane, i cili është mjaftë i plotë dhe nuk ka zbrazëtira", sqaroi Fazliu.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi