Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Cmimet e American Music Awards 2012

prej Mon 19 Nov 2012 - 14:09
Cmimet e American Music Awards 2012 Bieber-justin-ama

Justin Bieber është triumfuesi i mbrëmjes së ndarjes së çmimeve American Music Awards. Këngëtari 18-vjeçar ka fituar çmimet: Artisti i vitit, Artisti më i mirë Pop/Rock dhe Albumi më i mirë Pop/Rock.

Nicki Minaj ishte më e mira mes femrave me dy çmime: Albumi më i mirë rap/hip hop dhe Artistja më e mirë rap/hip hop.

Carly Rae Jepsen mori çmimin prestigjioz Artisti i ri më i mirë i vitit duke lënë pas grupin më popullor mes adoleshentëve, One Direction.

Linkin Park u shpallën si grupi më i mirë alternative/rock, ndërsa Usher si artisti më i mirë soul/R&B.

Ja lista e plotë me fituesit e çmimeve të American Music Awards:


*Artisti i vitit: Justin Bieber

*Artist i ri i vitit: Carly Rae Jepsen

*Pop/rock femra: Katy Perry

*Pop/rock meshkuj: Justin Bieber

*Pop/rock grupe: Maroon 5

*Pop/rock album: Justin Bieber, Believe

*Muzikë Country femra: Taylor Swift

*Muzikë Country meshkuj: Luke Bryan

*Muzikë Country grup: Lady Antebellum

*Albumi më i mirë Country: Carrie Underwood, Blown Away

*Rap/hip-hop artist: Nicki Minaj

*Rap/hip-hop album: Nicki Minaj, Pink Friday: Roman Reloaded

*Soul/R&B femra: Beyonce

*Soul/R&B meshkuj: Usher

*Albumi më i mirë Soul/R&B: Rihanna, Talk That Talk

*Artisti më i mirë alternative/rock: Linkin Park

*Artisti më i mirë bashkëkohor: Adele

*Artisti më i mirë latin: Shakira

*Artisti më i mirë electronic/dance: David Guetta


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Cmimet e American Music Awards 2012 N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi