Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Sat 24 Nov 2012 - 12:12
A është e mundur miqësia mashkull – femër?  Miqesia-300x250

A është e mundur miqësia në mes një burri dhe grauje, pa kaluar lidhja në dashuri apo në raporte seksuale.
Kjo pyetje zgjat prej vitesh dhe kjo çështja ka hasur gjithënjë në debate. Por së fundmi zbulohet se besimi në raportin e miqësisë së pastër mes personave të sekseve të ndryshme është një çështje moshe.
Me kalimin e viteve krijohet bindja se heret a vonë “miqtë” do përfundojnë të lidhur, por nuk ndodh gjithmonë kështu.
Rezultatet e një sondazhi japonez të mbledhura, ku janë përfshirë ne studimin mbi 3 mije burra e gra të pamartuara nga mosha 20 deri 50 vjeçare, rezultoi se 44.6 % e meshkujve dhe 57.9 % e femrave shprehin bindjen se mes miqësisë se një femre me një mashkull ka synime te dyfishta.
Femrat janë më të gatshme për të besuar për një raport miqësorë me meshkujt duke lënë menjanë instinktet seksuale.
Skeptikët të cilët mendojnë se raporti i miqësisë mes një femre dhe një mashkulli është e pamundur janë 21.7 % në radhët e meshkujve dhe 16.6 % ne radhët e femrave.
Ne vijim duke u shyrtuar mosha e te intervistuarave, rezultoi se fitohet një lloj besimi me kalimin e viteve dhe besushmëria në miqësi rritet me 52.9 6 kur arrihet mosha 40 vjeçare.


Jepni dhe ju mendimin tuaj*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

A është e mundur miqësia mashkull – femër?  N
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Sat 24 Nov 2012 - 13:03
Po kerkoja temen e ngjashme ku kemi diskutuar per kete por se gjeta dot..

Gjithsesi sic kam thene per mua nuk qendron miqesia mes dy gjinive...


A është e mundur miqësia mashkull – femër?  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Sat 24 Nov 2012 - 13:14
dhe un e kerkova naqe e nuk e gjeta dot...pranej e vuna


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

A është e mundur miqësia mashkull – femër?  N
pexha
pexha
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 1673
<b>Hobi</b> Hobi : forumet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kamenic
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 16/01/2011

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Sat 24 Nov 2012 - 13:16
po poHotlani
Hotlani
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 1151
<b>Hobi</b> Hobi : lexim dhe shkrim i poezive
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Në hapsirën shqiptare
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/11/2012
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Sat 24 Nov 2012 - 13:17
KONSIDEROJ SE KONSTSTIMI I FUNDIT ËSHTË I SAKTË
A është e mundur miqësia mashkull – femër?  573234 A është e mundur miqësia mashkull – femër?  573234 A është e mundur miqësia mashkull – femër?  573234 A është e mundur miqësia mashkull – femër?  573234


FEMIJA RRITET DUKE FJETUR ,POR NESE NJI POPULL FLEN AI VDES. ISMAIL QEMALI
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Tue 27 Nov 2012 - 13:23
Egziston si jo ... Ndoshta jo shum por sigurisht qe ekziston Very Happy


A është e mundur miqësia mashkull – femër?  517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer A është e mundur miqësia mashkull – femër?  517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
Njera Si Asnjera
Njera Si Asnjera
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 30454
<b>Hobi</b> Hobi : Te realizoj enderrat e mija
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Gjakun e zemres te Mamit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/01/2012

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Tue 27 Nov 2012 - 13:28
Jan te rralla keto shoqeri por po egziston


★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★Ne jete mos i beso askujt .. sepse dhe trendafili i bardhe .. hijen e ka te zeze★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★

Une nuk jam nje stop gjate rruges. Une jam destinacioni.
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Tue 27 Nov 2012 - 13:29
gjithsesi ekziston
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Tue 27 Nov 2012 - 13:58
shaban cakoli shkruajti:gjithsesi ekziston

Ekziston por ne pyetje eshte se sa kohe reziston?


A është e mundur miqësia mashkull – femër?  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Tue 27 Nov 2012 - 14:02
pjo.....
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Tue 27 Nov 2012 - 14:18
Hajde komentoni pak,shtjelloni mendimet tuaja rreth temes te hapim pak debat se po na merr gjumi..Te analizojme pak si dhe pse mendojme keshtu,arsyet...Une nuk e besoj..Flasim kur jeni ne kontakt te perditshem me ate sikur je me shokun,mikun tend...Ndjeheni njejte,hapeni e flisni ne te njejten menyre,shikoheni e buzeqeshni me njeri tjetrin pa asnje ndrojtje ose ndonje mendim qe shkaraz ju ben te ndiheni fajtor???

Pa he te shohim pafajesine tek ju ? Very Happy


A është e mundur miqësia mashkull – femër?  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Arvi
Arvi
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Postime</b> Postime : 2626
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/01/2012

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Tue 27 Nov 2012 - 14:25
Mendoj se mund te egzistoje, neqoftese nuk ka terheqje fizike mes tyre, apo dhe ndienja per njeri tjetrin...ne te kundert, sbesoj se mund te qendrojne miq...


A është e mundur miqësia mashkull – femër?  Happy-New-Year-2013-Wishes-Languages
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Tue 27 Nov 2012 - 14:36
Arvi shkruajti:Mendoj se mund te egzistoje, neqoftese nuk ka terheqje fizike mes tyre, apo dhe ndienja per njeri tjetrin...ne te kundert, sbesoj se mund te qendrojne miq...

Ehe ne kete rast i bie qe mashkulli ose femra te tregohen mosperfilles dhe mos ju interesoje as shoqeria me te...ose e shumta te "detyrohemi" per arsye te ndryshme thjesht ta respektojme si te njohur kur e takojme apo shihemi diku edhe kaq....As ne kete rast nuk mund te them se ka te beje me miqesine 100%


A është e mundur miqësia mashkull – femër?  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Arvi
Arvi
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Postime</b> Postime : 2626
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/01/2012

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Tue 27 Nov 2012 - 14:39
Ariana shkruajti:
Arvi shkruajti:Mendoj se mund te egzistoje, neqoftese nuk ka terheqje fizike mes tyre, apo dhe ndienja per njeri tjetrin...ne te kundert, sbesoj se mund te qendrojne miq...

Ehe ne kete rast i bie qe mashkulli ose femra te tregohen mosperfilles dhe mos ju interesoje as shoqeria me te...ose e shumta te "detyrohemi" per arsye te ndryshme thjesht ta respektojme si te njohur kur e takojme apo shihemi diku edhe kaq....As ne kete rast nuk mund te them se ka te beje me miqesine 100%
miqesia 100% nuk ka egzistuar ne asnje epoke, por po themi per ate miqesi te famshme mashkull /femer, pasi ne dyshim eshte shume kush prej nes, personalisht mendoj qe jo, nuk ekziston, pasi ne mos njeri apo tjetri eshte i terhequr fizikish, dhe vet natyra e ka kriuar te tille...femra dhe mashkulli nuk mund te jen miq..por ka menyra te ndryshme per ta shprehur...dhe varet edhe nga situatat qe vet jeta ofron..


Edituar për herë të fundit nga Arvi në Tue 27 Nov 2012 - 14:45, edituar 1 herë gjithsej


A është e mundur miqësia mashkull – femër?  Happy-New-Year-2013-Wishes-Languages
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 79
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Tue 27 Nov 2012 - 14:42
Ne virtualitet jo sepse eshte dicka fallso sepse na mungon sinqeriteti ndersa ne realitett mundesh se shef dhe degjon sec behet


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Tue 27 Nov 2012 - 14:49
Esht miqesia me e sinqert pasi nuk ka xhelozi mes dy miqeve dhe ndihmojn njeri tjetrin ne situata te ndryshmeNjë shpirt i pastër shkëlqen edhe nën rroba të leckosura

A është e mundur miqësia mashkull – femër?  1t7y1w
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Tue 27 Nov 2012 - 14:54
Arvi shkruajti:
Ariana shkruajti:
Arvi shkruajti:Mendoj se mund te egzistoje, neqoftese nuk ka terheqje fizike mes tyre, apo dhe ndienja per njeri tjetrin...ne te kundert, sbesoj se mund te qendrojne miq...

Ehe ne kete rast i bie qe mashkulli ose femra te tregohen mosperfilles dhe mos ju interesoje as shoqeria me te...ose e shumta te "detyrohemi" per arsye te ndryshme thjesht ta respektojme si te njohur kur e takojme apo shihemi diku edhe kaq....As ne kete rast nuk mund te them se ka te beje me miqesine 100%
miqesia 100% nuk ka egzistuar ne asnje epoke, por po themi per ate miqesi te famshme mashkull /femer, pasi ne dyshim eshte shume kush prej nes, personalisht mendoj qe jo, nuk ekziston, pasi ne mos njeri apo tjetri eshte i terhequr fizikish, dhe vet natyra e ka kriuar te tille...femra dhe mashkulli nuk mund te jen miq..por ka menyra te ndryshme per ta shprehur...dhe varet edhe nga situatat qe vet jeta ofron..

Ndonjehere edhe mund te mos kete terheqje fizike nga te dyja palet por megjithate ndodh qe ne momente te ndryshme ta shikosh ose te fillosh te mendosh ndryshe.."Pse jo,fundja nje aventure e bukur do jete" ky eshte ndoshta nje nga mendimet e shumta qe pershkruan trurin tone...


A është e mundur miqësia mashkull – femër?  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Wed 28 Nov 2012 - 11:44
Deri nga momenti qe ajo sme vjen vet ne krevat ekziston shoqeria Razz Razz Razz


Me duket se kemi diskutuar nje her per kte tem mos te gabihem Very Happy

Por mendoj se ekziston nje shoqeri e till jo cdo gje duhet te na duket abstrakte Very Happy Une kam shoqe dhe deri me sot skam pas ndo nje kontakt fizik me te apo ndo nje terrheqe a ndo nje ndjenje Very Happy vec se shoqeri te paster asgje me shum Very Happy


A është e mundur miqësia mashkull – femër?  517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer A është e mundur miqësia mashkull – femër?  517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
caYa
caYa
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 8
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Prishtinë
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/11/2012
http://www.google.com

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Wed 28 Nov 2012 - 16:27
Kur paska ekzistuar ? lol

Nuk ekziston. Deshira eshte dic tjeter, mundesia dicka krejtesisht tjeter.


“The choices you make now, the people you surround yourself with, they
all have the potential to affect your life, even who you are, forever.”
pexha
pexha
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 1673
<b>Hobi</b> Hobi : forumet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kamenic
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 16/01/2011

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Wed 28 Nov 2012 - 16:30
eshte e mundure pore duhet te jet i sinqret edhe vajza edhe djaliCalypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Wed 28 Nov 2012 - 16:38
ekzsiston dhe pse asht e veshtire...por ka miqesi te verteta


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

A është e mundur miqësia mashkull – femër?  N
pexha
pexha
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 1673
<b>Hobi</b> Hobi : forumet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kamenic
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 16/01/2011

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Wed 28 Nov 2012 - 16:45
pajtohem me juAnabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Miqësia mashkull femër. Kush i beson?

prej Fri 11 Jan 2013 - 17:54
A është e mundur miqësia mashkull – femër?  Amicizia-uomo-donnaBesoni në miqësinë ndërmjet nje mashkulli dhe një femre? Sa herë keni dashur ti përgjigjeni kësaj pyetje? Të njëjtën pyetja ka bërë dhë një website japonez për 3096 meshkuj dhe femra beqarë nga mosha 20-50 vjeç.

Përfundimi? 44.6% e meshkujve dhe 57.9% e femrave janë përgjigjur majft optimist për faktin s emund të ekzistojë një lidhje e sinqertë miqësie ndërmjet një mashkulli dhe një femre. Si dooqoftë femrat duken më të bindura për kët gjë. Por nga sondazhi u vu re edhe një tjetër fakt. Mënyra e përgjigjeve ndryshonte sipas moshave. Çka do të thotë se kur je I ri je pak më shumë naiv dhe beson se një ndjenjë miqësie mund të jetë e pastër por me kalimin e viteve fillon të zhgnjehesh dhe optimizmi për një ndjnjë të sinqertë miqësie fillon të bjerë./albmirror.com/


A është e mundur miqësia mashkull – femër?  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Sat 12 Jan 2013 - 0:30
Une jo!!!!

Ku i besohet mashkullit moj amon Very HappySinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Belaa
Belaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 1394
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Me mire mos ta dish
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/11/2012
http://www.zougla.gr/greece/main

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Sat 12 Jan 2013 - 0:34
Cik e veshtire po jo e pamundur ka dhe cuna
Qe te ofrojn shoqerin pa djallzi
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Sat 12 Jan 2013 - 0:35
una i besoj miqesise mashkull femer A është e mundur miqësia mashkull – femër?  2152752155 stern
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Sat 12 Jan 2013 - 0:36
Tironci shkruajti:una i besoj miqesise mashkull femer A është e mundur miqësia mashkull – femër?  2152752155 stern

Aniiiii ti Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very HappySinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Sat 12 Jan 2013 - 0:37
BeSaa shkruajti:
Tironci shkruajti:una i besoj miqesise mashkull femer A është e mundur miqësia mashkull – femër?  2152752155 stern

Aniiiii ti Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
ske besim tek une Very Happy Very Happy Very Happy
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Sat 12 Jan 2013 - 0:44
Tironci shkruajti:
BeSaa shkruajti:
Tironci shkruajti:una i besoj miqesise mashkull femer A është e mundur miqësia mashkull – femër?  2152752155 stern

Aniiiii ti Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
ske besim tek une Very Happy Very Happy Very Happy

Tani qe me pyte me vure ne siklet Very Happy Shaka... Une tek ti po, por ne raport me te tjeret ncuq Very Happy Very Happy Very HappySinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Sat 12 Jan 2013 - 0:46
per tjera miqesi,as nuk me hyn ne pune,kjo mashkull -femer,po besa
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Sat 12 Jan 2013 - 0:48
BeSaa shkruajti:
Tironci shkruajti:
BeSaa shkruajti:
Tironci shkruajti:una i besoj miqesise mashkull femer A është e mundur miqësia mashkull – femër?  2152752155 stern

Aniiiii ti Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
ske besim tek une Very Happy Very Happy Very Happy

Tani qe me pyte me vure ne siklet Very Happy Shaka... Une tek ti po, por ne raport me te tjeret ncuq Very Happy Very Happy Very Happy
flm per pergjigjen
. por ndodh qe ka miqesi mashkull femer pa asnje lloj interesi krt krt krt
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Sat 12 Jan 2013 - 0:49
Mund te ndodh nje ne 1 milion... Very Happy Se e beme temen chit-chat e kjo nuk eshte hijshme Very HappySinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Sat 12 Jan 2013 - 2:05
Une i besoj, une personalisht kam me shume shoke se shoqe, kuptohemi mire dhe dime ku eshte kufiri, per sa kohe te rrime brenda zones se komfortit, jemi te marrur vesh.


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
A është e mundur miqësia mashkull – femër?  Bar_glitter_crown_bar
iceboy
iceboy
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 105
<b>Hobi</b> Hobi : M kqyr filma!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Wien
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/03/2012
http://instagram.com/vaaldr1n

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Tue 15 Jan 2013 - 3:07
vallaj te na Shqiptart zor... S'pe thom jo 100%, po zor...


Always be yourself, express yourself, have faith in yourself, don't go around looking to duplicate a successful personality!
Isida
Isida
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
<b>Postime</b> Postime : 8887
<b>Hobi</b> Hobi : Të dëgjoj shumë,të flas pak
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ku je t'i edhe unë
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/04/2011

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Wed 16 Jan 2013 - 17:53
Se besoj
https://www.youtube.com/watch?v=VMuGLSnivUg&feature=youtu.be
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Wed 16 Jan 2013 - 17:55
normalisht,nese shpirti pregaditet per kete
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Sat 26 Jan 2013 - 13:49
"Miqësia mashkull femër. Kush i beson?"
me
"A është e mundur miqësia mashkull – femër? "

temat kan nji kuptime u bashkun


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

A është e mundur miqësia mashkull – femër?  N
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Sat 26 Jan 2013 - 14:09
eshte,vetem duhen te jene te pregaditur per kete
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Sat 26 Jan 2013 - 17:43
Po une besoj ne shoqerine e mirefillte midis nje mashkulli e nje femre, edhe pse shume thone ndryshe, por nga eksperienca ime ne raste te tilla do thoja qe cdo gje funksionon ashtu si ti e lejon dhe deri ku ti e lejon!!!


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
A është e mundur miqësia mashkull – femër?  Bar_glitter_crown_bar
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Wed 12 Feb 2014 - 23:34
A jemi në gjendje që me një person të seksit të kundërt të krijojmë një miqësi të ngushtë dhe me kalimin e kohës, ajo të mos kthehet në diçka më shumë se kaq?

Një miqësi mashkull-femër është e dobishme, pasi vlerësohet se të tillat kontribuojnë në zhvillimin e vetëbesimit. Por shumica prej nesh nuk jemi të sigurt se një miqësi e tillë mund të ekzistojë, pasi shumica e lidhjeve kanë filluar nga kjo lloj miqësie.

A është e mundshme miqësia mashkull-femër?


A është e mundur miqësia mashkull – femër?  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Sponsored content

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi