Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Tashmë dhe zyrtare nga OKB-ja Agenda 21! Empty Tashmë dhe zyrtare nga OKB-ja Agenda 21!

Sun 25 Nov 2012 - 19:23
Tashmë dhe zyrtare nga OKB-ja Agenda 21! 2115-300x245Po përjetojmë periudhën ku maskat bien!
Tashmë, çdo gjë bëhet hapur dhe para syve tanë. Më shumë u intereson të kenë kohë të bollshme për reagim, me qëllim që të arrijnë të aplikojnë planet e tyre.
Përderisa arritëm në pikën, ku një udhëheqës i një organizmi me rëndësi globale, siç ai i Kombeve të Bashkuara, të reklamojë për Agendën 21 reduktimin e popullsisë, kjo do të thotë se kemi arritur në një pikë delikate dhe se situata ka marrë drejtim të gabuar…!

Në videon që alb-observer.com publikon do të ndiqni një të moshuar, e cila trondit me atë që thotë, me pak fjalë ajo dëshmon se njerëzimi nuk mund të durojë më mbipopullimin e globit dhe më konkretisht: “Numëroj shifrën e të sapolindurve!”. Ndërkohë si arsyetim, apo alibi të aplikimit të Agenda 21 është t’u jepet shansi fëmijëve që të jetojnë një jetë më të mirë!
Reklama tregon njerëz të moshuar dhe gjysmë të moshuar të përsërisin shprehjen: “Kam jetuar një jetë shumë të mirë”.
E ç’do të thotë kjo?
Të ndalim së jetuari?
Po brezat e ardhshëm çfarë duhet të bëjnë?
Mos duhet të vetëflijohen që të kënaqin kështu Elitën Globale?/alb-observer.com/
Ndiqni në vijim pamjet tronditëse të publikuara nga OKB-ja:
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi