Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Historia e dhimshme e një gruaje, e detyrojnë të rimartohet me burrin që i hodhi acid në fytyrë Empty Historia e dhimshme e një gruaje, e detyrojnë të rimartohet me burrin që i hodhi acid në fytyrë

Thu 29 Nov 2012 - 13:14
Historia e dhimshme e një gruaje, e detyrojnë të rimartohet me burrin që i hodhi acid në fytyrë Gruaja1-198x300Ajo është njëra prej mijëra viktimave të dhunës ndaj grave në Bangladesh. Quhet Nurbanu dhe tragjedia e saj filloi pas 18 vjetësh martesë kur e kapi të shoqin e saj me një femër dhe guzoi që të kërkonte divorc. Tetë ditë më vonë ndërsa ajo po gatuante në shtëpi, i shoqi i cili nuk e përtypte dot divorcin zbriti nga motoçikleta dhe i hodhi asaj acid në fytyrë duke e verbuar e shpërfytyruar tërësisht.
Edhe pse u fsheh nga drejtësia ai u kap dhjetë muaj më vonë dhe u burgos për një vit. Megjithatë ai doli se Nurbanu u detyrua të nënshshkruante një deklaratë për lirimin e tij. “Nëna e tij më detyroi të nënshkruaja një deklaratë për lirimin e tij. Ajo përdori djemtë e mi për të më bindur që të martohem sërish me të. Njerëzit do mendojnë se një burrë kujdeset për gruan e tij të verbër. Por nuk ndodh kështu,” është shprehur Nurbanu e cila nuk do ti bindet rregullave zakonore.
Sipas saj ai jo vetëm që nuk kujdeset për të por dhunohet sërish. “Përditë me rreh pa asnjë shkak…Kështu shkojnë ditët e mia,” përfundon ajo rrëfimin tragjik./alb-observer.com/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi