Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default OKB njeh Palestinën, Shqipëria abstenon

prej Fri 30 Nov 2012 - 15:06
Shqipëria ka abstenuar gjatë votimit që Palestina të marrë statusin e vëzhguesit në Organizatën e Kombeve të Bashkuara. Palestina mori dje 138 vota pro, 41 abstenim, ku ishte edhe vota e Shqipërisë dhe 9 vota kundër. Në Organizatën e Kombeve të Bashkuara kundër njohjes së Palestinës ishin SHBA dhe Izraeli.

Liderët palestinezë e përshëndetën votimin, ndërsa izraelitët u shprehën se ky votim ishte një hap prapa.

“Asnjë votim nuk mund ta thyejë lidhjen 4 mijëvjeçare mes popullit të Izraelit dhe tokës së Izraelit”, citohet kryeministri izraelit Beniamin Netanjahu.

Abstenim votuan edhe Mali i Zi dhe Maqedonia.
OKB njeh Palestinën, Shqipëria abstenon Voa-300x168

http://www.gazetatema.net/web/2012/11/30/okb-njeh-palestinen-shqiperia-abstenon/


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
OKB njeh Palestinën, Shqipëria abstenon J5zhxd
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: OKB njeh Palestinën, Shqipëria abstenon

prej Fri 30 Nov 2012 - 15:09
O merzitja qe ju ka zene per Palestinen e statusin e saj....hej zot i madh


OKB njeh Palestinën, Shqipëria abstenon Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: OKB njeh Palestinën, Shqipëria abstenon

prej Fri 30 Nov 2012 - 15:19
Ariana shkruajti:O merzitja qe ju ka zene per Palestinen e statusin e saj....hej zot i madh
Me fal pse po shprehuni keshtu ne ket menyr e "nderuar" nuk ju ngjan aspak, ky eshte forum i pergjithshem , apo mos duhet qe separi te konsulltoehemi me ju dhe tju pyesim juve se cfar ju merzit juve ma shu dhe te postojm ate qe vec juve ju konvenon turp te keni.

-Apo mos gjitha ato tema qe hapen ketu nga ana e juaja apo e ndonji antarit tjeter jan tema qe na "merzitin" gjithve .. mosni ashtu se nuk jeni e vogel dukeni se keni pjekuri pak duhet ti kuptoni gjerat.....


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
OKB njeh Palestinën, Shqipëria abstenon J5zhxd
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: OKB njeh Palestinën, Shqipëria abstenon

prej Fri 30 Nov 2012 - 15:38
Princo shkruajti:
Ariana shkruajti:O merzitja qe ju ka zene per Palestinen e statusin e saj....hej zot i madh
Me fal pse po shprehuni keshtu ne ket menyr e "nderuar" nuk ju ngjan aspak, ky eshte forum i pergjithshem , apo mos duhet qe separi te konsulltoehemi me ju dhe tju pyesim juve se cfar ju merzit juve ma shu dhe te postojm ate qe vec juve ju konvenon turp te keni.

-Apo mos gjitha ato tema qe hapen ketu nga ana e juaja apo e ndonji antarit tjeter jan tema qe na "merzitin" gjithve .. mosni ashtu se nuk jeni e vogel dukeni se keni pjekuri pak duhet ti kuptoni gjerat.....

Jo ju mund te hapni cdo lloj teme qe te doni eshte e drejta juaj pasi forumi per debate eshte...por e kisha ne kuptimin personal me shume duke ditur cfare vertet ju terheq ose ju intereson....Tani me kete c'fare perfitimi ka kombi jone ose c'fare te mire prisni?? Ndikon tek ne dicka kjo??


OKB njeh Palestinën, Shqipëria abstenon Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: OKB njeh Palestinën, Shqipëria abstenon

prej Fri 30 Nov 2012 - 15:46
Ariana shkruajti:
Princo shkruajti:
Ariana shkruajti:O merzitja qe ju ka zene per Palestinen e statusin e saj....hej zot i madh
Me fal pse po shprehuni keshtu ne ket menyr e "nderuar" nuk ju ngjan aspak, ky eshte forum i pergjithshem , apo mos duhet qe separi te konsulltoehemi me ju dhe tju pyesim juve se cfar ju merzit juve ma shu dhe te postojm ate qe vec juve ju konvenon turp te keni.

-Apo mos gjitha ato tema qe hapen ketu nga ana e juaja apo e ndonji antarit tjeter jan tema qe na "merzitin" gjithve .. mosni ashtu se nuk jeni e vogel dukeni se keni pjekuri pak duhet ti kuptoni gjerat.....

Jo ju mund te hapni cdo lloj teme qe te doni eshte e drejta juaj pasi forumi per debate eshte...por e kisha ne kuptimin personal me shume duke ditur cfare vertet ju terheq ose ju intereson....Tani me kete c'fare perfitimi ka kombi jone ose c'fare te mire prisni?? Ndikon tek ne dicka kjo??

-Po mos te kishte qen e rendesishme Gazeta tema dhe shum mediume tjera nuk do te benin nji gje te till...
-Por ajo qe ju merzit juve eshte krejt dicka tjeter..
Juve ju merzitin ma shum kur shikoni ndonji lajm atje ne avganistan apo ne kashmir apo ne indi nji Musliman eka rah gruan e vet apo nji grua muslimane ka ber dicka dhe i sjellni ketu ...
ndersa na kur sjellim lajmet qe i komentojn gjitha mediumet botrore , kjo juve nuk ju shkon per shtati dhe i merni me cinizem dhe ironi.. po nejse edhe kjo na jep te mesojm shuum gjera...


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
OKB njeh Palestinën, Shqipëria abstenon J5zhxd
Sponsored content

default Re: OKB njeh Palestinën, Shqipëria abstenon

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi