Share
Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Mrekullitë e Madagaskarit….

prej Thu 6 Dec 2012 - 15:13
Mrekullitë e Madagaskarit…. 129-198x300Ishulli i Madagaskarit është një ndër vendet më të bukura në botë si dhe në këtë ishull jetojnë disa krijesa që nuk gjenden në asnjë vend tjetër të globit.
Albania Observer po poston disa imazhe nga ky vend, të cilat janë realizuar nga fotografi Paolo Torchio. 51 vjeçarit i është dashur një muaj për të realizuar setin fotografik dhe në këto foto gjendet pema e famshme Baobab si dhe pylli i gurtë Tsingy.

Ishulli i Madagaskarit ka një jetëgjatësi prej 120 milion vitesh, kurse njerëzit kanë mbërritur aty para 2 mijë vitesh. Aty gjenden fosat, që është një kafsh mes qenit dhe maces si dhe ka ka 70 lloje lemurësh, dhelpra fluturuese dhe mangusa me vija./alb-observer.com/
Për më tepër shikoni imazhet….
Mrekullitë e Madagaskarit…. 214

Mrekullitë e Madagaskarit…. 315

Mrekullitë e Madagaskarit…. 411

Mrekullitë e Madagaskarit…. 57

Mrekullitë e Madagaskarit…. 67

Mrekullitë e Madagaskarit…. 77

Mrekullitë e Madagaskarit…. 86

Mrekullitë e Madagaskarit…. 97

Mrekullitë e Madagaskarit…. 106

Mrekullitë e Madagaskarit…. 1111

Mrekullitë e Madagaskarit…. 1210

Mrekullitë e Madagaskarit…. 135

Mrekullitë e Madagaskarit…. 144


Mrekullitë e Madagaskarit…. Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
olsi
olsi
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1015
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/09/2012

default Re: Mrekullitë e Madagaskarit….

prej Thu 6 Dec 2012 - 17:09
Spo me del koha te vete njeher ketu une Very Happy
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi