Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Foto Shqiponja mposht dhelprën

prej Thu 6 Dec 2012 - 19:33
Message reputation : 100% (1 vote)
Një shqiponjë dhe një dhelpër u përballën në një betejë spektakolare, të fotografuar rastësisht nga profesionisti Yves Adams në Bullgari.

Fotografi belg ndodhej në malësitë bullgare, për të fotografuar panoramën e mrekullueshme të zonës së zbardhur nga dëbora, në temperature prej -20 gradë celcius.

Megjithatë, për fatin e tij, papritur përpara tij ndodhi një spektakël i rrallë, kur shqiponja e artë, u vërsul mbi dhelprën, për t’i rrëmbyer ushqimin që ajo sapo kishte siguruar.

Një përballje që ndodh rrallë në natyrë, shqiponja arriti të dilte fituese, duke zmbrapsur dhelprën pas sulmit me sqepin e saj të fuqishëm.

Foto Shqiponja mposht dhelprën Shqipo0nja0612-lajmi
Foto Shqiponja mposht dhelprën Shqiponja0612-2
Foto Shqiponja mposht dhelprën Shqpinja0612-1
Foto Shqiponja mposht dhelprën Shqiponja0612-3
Foto Shqiponja mposht dhelprën Shqiponja0612-4


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Foto Shqiponja mposht dhelprën N
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Foto Shqiponja mposht dhelprën

prej Mon 17 Dec 2012 - 10:37
O KRENARI E PAVDEKSHME O PERJETESIA SHQIPTARE


Foto Shqiponja mposht dhelprën 6ds9w0
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi