Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Dëshmi dhe fakte rreth gjithçkaje që na fsheh NASA! Empty Dëshmi dhe fakte rreth gjithçkaje që na fsheh NASA!

Sun 16 Dec 2012 - 13:46
Dëshmi dhe fakte rreth gjithçkaje që na fsheh NASA! NASA1-300x173Gjatë dhjetëvjeçarit të viteve 1990, Martyn Stubbs regjistroi më shumë se 2.500 orë transmetime live të misioneve të NASA-s, të STS-48 dhe të STS-80 dhe i arshivoi ato në video.
Por, në këto 2.500 orë material, ka shumë dukuri të pashpjegueshme, për të cilat NASA ende nuk ka dhënë një shpjegim konkret, aspo të prononcohet për to, veçse heshtë ose…!

Në dokumentarin 3 orësh, David Sereda analizon materialin dhe na jep një mendim shumë të koaliduar dhe një studim shkencor shumë serioz rreth këtyre fenomeneve dhe dukurive. Është e rëndësishme të theksojmë se David Sereda, nuk arrin gjithnjë në përfundimin se të gjitha ato që shfaqen në video janë jashtëtokësorë, apo anije kozmike artificiale, por se ekzistojnë disa fenomene shumë të mistershme dhe mundohet të na i shpjegoj.

Kështu, David mbanë një ide dhe mendim shkencor sado të logjikshëm. Në studimin e tij, ai erdhi në kontakt me shumë shkencëtar të NASA-s për këtë material, të cilët i thanë se ishin pluhur ose mbeturina hapësinore, ose thjeshtë disa gjëra nuk mund t’i shpjegonin.
Në pjesën e dytë të dokumentarit, David Sereda na thotë për teorinë e tij të re në fizikë, që quhet; “Gravity Beyond Light Speed Theory”, në të cilën paraqet mënyrën se si mund të udhëtojmë shumë më shpejtë se shpejtësia e dritës.
Ndërkohë, në fillim të dokumentarit, Dan Akroyd na jep një shpjegim rreth asaj se çfarë do të shohim në të./alb-observer.com/
Për më shumë detaje dhe fakte të fuqishme në videon që vijon:
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi