Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Stacioni Ndërkombëtar i Hapësirës nën ethet e… vizitorëve të huaj! Empty Stacioni Ndërkombëtar i Hapësirës nën ethet e… vizitorëve të huaj!

Mon 17 Dec 2012 - 14:47
Stacioni Ndërkombëtar i Hapësirës nën ethet e… vizitorëve të huaj! ISS-300x288Është e njohur tashmë se kohët e fundit, pika “kyçe” e Objekteve të Paidentifikuara të Fluturimit, është Stacioni Ndërkombëtar i Hapësirës (ISS).
Mesa duket, ISS ka tërhequr vëmendjen e shumë objekteve të panjohura të fluturimit të cilat bëjnë “paradë” para tij!
Janë të shumtat rastet kur dhe vetë ekuipazhi i stacionit ka qenë dëshmitar i shfaqjeve të tilla kaq mbresëlënëse të këtyre objekteve të paidentifikuara, e sigurisht që të gjithë këto objekte janë regjistruar nga kamerat që monitorojnë 24 orë në 24.

Ndërkohë, dendësimi i shfaqjeve të këtyre objekteve pranë këtij stacioni vijon të mbetet enigmë!

Duhet theksuar se ISS-Stacioni Ndërkombëtar i Hapësirës, funksionon si një laborator i mikro-gravitetit dhe ambientit-hapësirës rreth tij, në të cilin ekuipazhi tij kryen teste dhe eksperimente të ndryshme për biologjinë njerëzore dhe “ndoshta” edhe për jashtëtokësorët. Stacioni është i përshtatshëm për të kapur dhe kontrolluar sinjalet e anijeve kozmike dhe të pajisjeve të tyre, që i nevojitet çdo anijeje kozmike për misionet e saj të ndryshme, si në Hënë apo Mars.
Gjithashtu, Stacioni Ndërkombëtar i Hapësirës është i destinuar dhe pajisur me teknologji të zgjuar, të avancuar (që për një kategori të madhe shkencëtarësh pretendohet se disponon teknologji jashtëtokësore, gjë të cilën e njohin qeveritë më të fuqishme të botës) për të ndihmuar në misionet e ardhshme në hapësirë./alb-observer.com/
Për më shumë ndiqni videon që vijon, ku pamjet e filmuara më 16 dhjetor, nuk kanë nevojë për koment:
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi