Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Horoskopi Kelt

prej Tue 18 Dec 2012 - 12:44
http://www.infoalbania.org/horoskopi-kelt.html


Horoskopi Kelt 6ds9w0
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Horoskopi Kelt

prej Tue 18 Dec 2012 - 13:15
Oak Tree - Lisi ( 21 mars solstici i pranveres)
Ky vit pritet te jete nje vit i mbare per te lindurit ne kete shenje. Do te merrni lajme te mira persa i perket karrieres tuaj profesionale; ndoshta nje ngritje rroge apo ngritje ne detyre. Pritet qe nga fusha e ndienjave te perballeni me disa probleme, por nuk do te jete asgje serioze dhe qe nuk zgjidhet. Mos u tregoni kokeforte dhe mundohuni te jeni sa me te qete.

Hazelnut Tree - Bajamja ( 22 - 31 mars, 24 shtator - 3 tetor)
Viti i ri do te jete jo edhe aq i lehte per ju. Tregohuni te kujdesshem ne cdo fushe te jetes tuaj dhe nuk do te keni problem. Kujdes me fjalet qe thoni pasi mund te shkaktojne shume rremuje. Pjesa e dyte e vitit do te jete me e qete dhe do te mund keshtu qe ju te relaksoheni. Beni mire te keni kujdes edhe me shpenzimet e teperta.

Rowan Tree - Vadhe ( 1 - 10 prill, 4 - 13 tetor )
Priten disa surpriza te kendshme per ju kete vit te ri. Eshte lehtesuese qe me ne fund do te perjetoni nje periudhe te bukur pas shume problemesh dhe mundimesh. Perfitoni nga ky vit qe te qetesoheni dhe te mendoni per veten tuaj, por ama nuk duhet te lini pas dore edhe punen tuaj. Miqte jane krah jush kete vit dhe ju mbeshtesin ne cdo iniciative tuajen. Eshte nje lehtesim shume i madh per ju te dini qe ka njerez qe ju duan shume dhe ju mbeshtesin ne vendimet tuaja.

Maple Tree - Panje ( 11 - 20 prill, 14 - 23 tetor )
Pjesa e pare e ketij viti te ri eshte periudha me e pershtatshme per te marre vendimet e rendesishme. Te jeni te sigurt se vendimet qe do te merrni ne kete fillim vit do te jene vendimet me fitimprurese qe do te mund te merrnit ndonjehere. Por ky vit nuk sjell vetem lajme te mira per ju. Ka mundesi qe kete vit edhe te zhgenjeheni nga nje person i juaj i afert. Por nuk duhet te shqetesoheni pasi ky person nuk do te kete mundesine t’ju demtoj. Vetem fakti qe ju ka zhgenjyer do ju merzise jashte mase.

Walnut Tree - Arra ( 21 - 30 prill, 30 tetor - 2 nentor )
Kete vit priten te reja per te linurit ne kete shenje persa i perket fushes se ndienjave. Ndosha do te kete ndonje njohje shume interesante, sidomos ne muajt e veres. Te jete vetem nje zjarr vere? Ndoshta mund te jete edhe nje ndienje shume me e thelle se vetem nje zjarr kashte. Priten te reja interesante edhe ne fushen tuaj profesionale. Ndoshta nje oferte e re per pune? Gjithsesi, duhet te tregoheni me te kujdesshem per familjen tuaj dhe te mos i leni pasdore ne asnje moment te ketij viti pasi ata do ta ndiejne shume.

Poplar Tree - Plepi ( 1 - 14 maj, 3 - 11 nentor, 5 - 13 gusht, 4 - shkurt )
Nje person i juaj i afert do te kete shume nevoje per ndihmen tuaj megjithate do te hezitoje qe ta kerkoje kete ndihme. Duhet te tregoheni vigjilente qe te kuptoni se kush eshte ky person qe ka nevoje per ju dhe ta ndihmoni pa jua kerkur ai kete gje. Te jeni te sigurt qe ia vlen mundimi juaj pasi do te merrni shperblimin e duhur per vepren qe do te beni. Mundohuni te beni sa me shume per te tjeret kete vit te ri pasi asgje nuk do te ngele pa shperblyer.

Chestnut Tree - Geshtenje ( 15 - 24 maj, 12 - 21 nentor )
Ky vit nuk pritet te jete vit shume i mbare, por mos u shqetesoni. Ju mund te ndryshoni sadopak rrjedhen e ngjarjeve kete vit. Duhet te tregoheni sa me te kujdesshem dhe tolerante. Per me teper duhet te keni kujdes mos te tregoheni shume te ashper me nje person prane jush, pasi mund te lendohet dhe do te jete shume e veshtire per ju te merrni faljen e tij, dhe akoma me e veshtire do te jete per ju qe te falni veten tuaj.

Ash Tree - Frasher ( 25 maj - 3 qershor, 22 nentor - 1 dhjetor )
Mos mendoni qe gjerat do te jene gjithe vitin aq te veshtira sa do te jene ne fillim te tij. Vertet qe fillimi i vitit do tju duket shume i veshtire, por do te shihni qe me kalimin e diteve gjithshka fillon e behet gjithmone e me e thjeshte per ju. Fundi i vitit do ju gjeje shume te limituar dhe me gjithshka ne vendin e duhur, prandaj tani mos u merzisni dhe buzeqeshni.

Hornbeam Tree - Shkoze ( 4 - 13 qershor, 2 - 11 dhjetor )
Fillimi i vitit do te jete shume i mire per ju, por nga mesi do ju duket sikur eshte duke ju rene bota mbi koke. Me pas do ju duhet vertet te punoni shume qe te riktheheni ne gjendjen normale te jetes tuaj. Gjendja juaj ne fund te vitit varet vetem dhe vetem nga ju; nga reagimi juaj ndaj problemeve. Mundohuni te perballoni gjithshka me ngadale, qetesi dhe sipas rradhes, pasi eshte menyra e vetme qe mund te kaperceni te gjitha problemet tuaja.

Fig Tree - Fiku ( 14 - 23 qershor, 12 - 21 dhjetor )
Duhet te keni kujdes nga mbilodhja, pasi kete vit do te jeni shume te ngarkuar nga ana profesionale. Por ne fund do te merrni shperblimin e duhur te punes suaj te palodhur. Duhet te mos e lini veten tuaj pas dore dhe te kujtoheni qe edhe ju jeni njeri dhe si gjithe qeniet e tjera njerezore keni nevoje per pushim. Kujtohuni qe pushimi eshte i domosdoshem dhe ben qe ju t’i riktheheni akoma me fuqishem asaj qe kishit nisur.

Birch Tree - Meshteken ( 24 qershor - solstici i veres )
Do te jete nje vit shume i mire per ju. Do te nisi mire dhe do te perfundoje po mire. Jo se do te ndodhe ndonje gje e vecante por cdo aspekt i jetes tuaj do te jete ne rregull dhe nuk do ju duhet te perballeni me asnje problem ne kete vit te ri. Dhe kjo eshte nje arritje, apo jo? Nje vit pa shqetesime ne te gjitha fushat e jetes pa probleme. Shume do te deshironin te ishin ne vendin tuaj.

Apple Tree - Molla ( 25 qershor - 4 korrik, 23 dhjetor - 1 janar )
Kete vit ju duhet te punoni shume per te arritur shume pak. Gjerat priten te mos jene te lehta per ju ne kete vit te ri. Por ne vend qe te rrini te mendoheni dhe te qaheni per kete fat tuajin, duhet te punoni dhe te mos ankoheni. Parashikohet qe te keni probleme me shendetin tuaj persa i perket te ushqyerit. Nuk mund te thuhet se jeni ne forme te mire fizike dhe se keni linja te bukura. Ushqimi dhe shendeti ju kane dale jashte kontrollit. Filloni te veproni pa u vonuar.

Fir Tree - Fier ( 5 - 14 korrik, 1 - 12 janar )
Shpenzojini energjite tuaja per nje gje vertet te vlefshme. Ndoshta do te zbuloni qe keni nje talent qe as ju vete nuk e dinit. Perkushtojuni vetes tuaj sa me shume te mundeni kete vit, por mos lini menjane edhe punen tuaj. Pritet qe jeta juaj dashurore te jete mjaft e mire kete vit, sidomos ne muajt e fundit te vitit. Ndoshta jeni ju qe keni nje sharm te parezistueshem.

Elm Tree - Elm ( 15 - 25 korrik, 13 - 24 janar )
Kete vit do te merrni vendime shume te rendesishme per jeten tuaj pivate. Ndoshta do te kuptoni qe personi qe keni ne krah nuk vlen aq sa ju mendonit ose qe nuk e dashuroni vertet aq sa mendonit ju se e donit. Por mos u merzisni, pasi cdo ndryshim qe do te vendosni te beni do te jete vetem ne te miren tuaj. Ndoshta nje dashuri e re me e mire po pret qe t’i hapni deren. Duhet te kuptoni qe nuk ia vlen te kapeni pas nje fije peri dhe qe ndonjehere eshte shume me mire ta kepusni fare ate perin qe ju mban te lidhur me dike.

Cypress Tree - Selvia ( 26 korrik - 4 gusht, 25 janar - 3 shkurt )
Vera e ketij viti pritet te jete e paharrueshme per ju. Ndoshta do te takoni nje person qe do te behet nje pjese e pandashme e jetes tuaj ose thjesht ndoshta do te jetoni nje experience te paharrueshme. Sido qe te jete, rendesi ka qe do te kaloni nje periudhe me te vertet te vecante. Duhet te tregoni pak kujdes pasi jo te gjithe ju duan te miren, dhe per kete arsye nuk duhet te flisni me kedo e per gjithshka. Duhet te tregoheni pak me te rezervuar.

Cedar Tree - Keder ( 14 - 23 gusht, 9 -18 shkurt )
Viti i ri pritet te vije me ndienja te reja per ju. Por eshte e cuditshme pasi jeni shume konfuz per keto ndienja dhe nuk e dini as vete arsyen pse. Nese ju ben te ndiheni me mire te dini qe keni vepruar mire dhe ne keto ndienja nuk ka asgje te gabuar, atehere te jeni te sigurt qe keto ndienja jane shume te pastra dhe nuk mund te jene asnjehere te gabuara. Pra mos prisni me dhe jetojini keto ndienja me bukurine e tyre.

Pine Tree - Pisha ( 24 gusht - 2 shtator, 19 - 28 shkurt )
Pritet qe te perjetoni nje vit te mrekullueshem. Gjithshka do te shkoje shume mire dhe ju jeni ne forme te perkryer. Si ne fushen profesionale ashtu edhe ne ate te ndienjave pritet qe pergjithesisht te kaloni vetem momente te bukura. Pritet qe periudha me e bukur e vitit per ju megjithate te jete vera. Por, fakti qe do te keni nje vit te perkryer nuk do te thote qe ju te mos tregoheni aspak te kujdesshem.

Weeping Willow Tree - Shelgu Lotues ( 3 - 12 shtator, 1 - 10 mars )
Priten te reja ne fushen tuaj profsionale kete vit. Ndoshta do te nisni nje pune te re apo te ardhurat tuaja do te shtohen. Sidoqofte, jane te reja te bukura. Ne sektorin e dashurise, ju do te kuptoni qe personi qe keni perkrah eshte i vetmi person qe ju do te deshironit te ndodhej ne ate vend dhe do te filloni t’i tregoni edhe atij rendesine qe ka per ju dhe dashurine tuaj per te. Me ne fund po, jeni te ndergjegjshem se sa i rendesishem eshte ai person per ju dhe sa nuk doni qe te largohet.

Lime Tree - Bli ( 13 - 22 shtator, 11 - 20 mars )
Kete vit do te perjetoni emocione te ndryshme, por do te mbizoterojne emocionet e bukura. Priten surpriza te kendeshme per ju qe do ju vijne nga njerezit e afert. Me ne fund do te kuptoni se sa ju duan familjaret tuaj; jo se me pare nuk e dinit, por tani do te filloni te ndergjegjesoheni me shume per kete. Do te kete hyrje parash. E vetmja gje qe mund t’ju shqetesoje kete vit eshte nje problem familjar, por edhe ky eshte pa zarar.

Olive Tree - Ulliri ( 23 shtator - ekuinoksi i vjeshtes )
Ju mund te perjetoni nje periudhe ankthi gjate fillimit te ketij viti. Ndodh ndoshta ngaqe eshte fillimi i vitit dhe nuk e dine se cfare ju pret apo thjesht kur mendoni gjithe punen dhe gjithe vitin te tejmbushur qe po ju pret. Duhet vetem te qetesoheni dhe te bindni veten qe gjithshka do te shkoje mire dhe keshtu gjerat mund te shkojne me mire vertet. Mundohuni te kapni ritmin tuaj te zakonshem dhe se do te keni probleme.

Beech Tree - Ahu ( 22 dhjetor - solstici i dimrit )
Ju duket sikur gjithshka ju shkon keq dhe nuk ju do njeri por kjo eshte vetem nje pershtypje e juaja. Flisni me dike te afert per kete problem qe po perjetoni dhe te jeni te sigurt qe jo do ju ndihmoje shume ta kaperceni. Eshte vetem nje moment i keq qe do ju rikthehet here pas here gjate gjithe vitit. Por mos u shqetesoni; thojini vetes qe gjithcka eshte ne mendjen tuaj dhe vazhdoni perpara.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Horoskopi Kelt N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Horoskopi Kelt

prej Wed 23 Jan 2013 - 11:01
Hazelnut Tree - Bajamja ( 22 - 31 mars, 24 shtator - 3 tetor)
Viti i ri do te jete jo edhe aq i lehte per ju. Tregohuni te kujdesshem ne cdo fushe te jetes tuaj dhe nuk do te keni problem. Kujdes me fjalet qe thoni pasi mund te shkaktojne shume rremuje. Pjesa e dyte e vitit do te jete me e qete dhe do te mund keshtu qe ju te relaksoheni. Beni mire te keni kujdes edhe me shpenzimet e teperta.

kekam bajamja un Horoskopi Kelt 723485774


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Horoskopi Kelt N
Sponsored content

default Re: Horoskopi Kelt

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi