Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Arrestohen tre fëmijë shqiptarë, përdhosën flamurin grek

prej Thu 20 Dec 2012 - 13:48
Arrestohen tre fëmijë shqiptarë, përdhosën flamurin grek B_250_200_16777215_00___images_images3_bosh4_bouzdkqewk50cf123e0cdaeTre fëmijë shqiptarë kanë hequr dy flamuj grek dhe i kanë hedhur në tokë. Më pas dy prej tyre kanë nisur t'i shkelin dhe të bëjnë veprime fyese, ndërsa njëri prej tyre e ka filmuar këtë skenë me telefonin e tij.

Ngjarja ka ndodhur në Nea Mudania të Halkidikit. Pas këtyre veprimeve fqinjët kanë vënë në dijeni policinë.

Të tre të miturit kanë rënë në duart e policisë dhe akuzohen për fyerje të simboleve të shtetit grek.

Fëmijët janë dy të moshës 15 dhe një 14 vjeç.

Në polici janë shoqëruar dhe prindërit e tyre dhe disa persona që ishin të pranishëm në momentin e ngjarjes, të cilët do të akuzohen për neglizhencës, të cilët do të akuzohen për neglizhencë dhe mos vëmendje ndaj të miturve.
Burimi: shekulli


Arrestohen tre fëmijë shqiptarë, përdhosën flamurin grek Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi