Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Panik në Sicili! Kanë “fakte” për fundin e botës…!

prej Thu 20 Dec 2012 - 15:30
Panik në Sicili! Kanë “fakte” për fundin e botës…! Asteroidi-300x160
Në panik ndodhen banorët e Palermos në Sicili, të cilet pretendojnë se kanë fakte për ardhjen e fundit të botës!
Për, vërtetimi më tronditës është një meteoritë që ra në tarracën e një shtëpie.
Sapo u bë e ditur se meteoriti ra në Parma, menjëherë thashethemet dhe lajmi fluturuan…


Facebook-u u “bllokua” nga komentet dhe interesi i madh, ndërsa banorët të zënë në panik filluan të flisnin për fundin e botës! Kurse mediat i dhanë një rëndësi kësaj ngjarje.
U desh ndërhyrja e shkencëtarëve që të qetësohej disi gjendja.
Kjo për faktin se ata besojnë se meteoriti që ra në tarracën e shtëpisë, ishte thjeshtë një copë e rënë nga asteroidi “Toutati”, i cili kaloi pranë palentit tonë para pak ditgësh./alb-observer.com/
Për më shumë detaje në videon që vijon:


Panik në Sicili! Kanë “fakte” për fundin e botës…! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Panik në Sicili! Kanë “fakte” për fundin e botës…!

prej Thu 20 Dec 2012 - 19:30
Ne Parma apo Palermo???Se keto dy qytete jan ne skaje te knderta me njera tjetren...njera ne veri e tjetra ne jug.


shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Panik në Sicili! Kanë “fakte” për fundin e botës…!

prej Thu 20 Dec 2012 - 20:53
lutemi,qe mos te ndodhe ajo cka shkruhet
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Panik në Sicili! Kanë “fakte” për fundin e botës…!

prej Thu 20 Dec 2012 - 21:10
Lajm i rrem po he sa per te hapur panik kot,,,,te mendosh njehere se po te kish rene ndonje meteor aty e me shpejtesine maramendese qe mendohet do kish tundur token e do kish care token ne mes po aty ne video asgje nuk shikohet vetem nje grope e vogel e cila ishte e mbushur me uje...genjeshtra me bisht


Panik në Sicili! Kanë “fakte” për fundin e botës…! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Sponsored content

default Re: Panik në Sicili! Kanë “fakte” për fundin e botës…!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi