Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Fantastike! Një fenomen i rrallë krijon cilindra dëbore!

prej Thu 3 Jan 2013 - 14:15
Message reputation : 100% (1 vote)
Fantastike! Një fenomen i rrallë krijon cilindra dëbore! F71-300x225Një fenomen i rrallë meteorologjik krijon vepra arti të vërteta, por që janë prej bore!
Cilindrat prej bore që shikoni në fotografi, janë krijuar nga copa bore që i ka ngritur era nga toka, ndërsa ngricat e vazhdueshme i shtojnë pak e nga pak copa të tjera akulli në sipërfaqen e tyre.

Cilindrat krijohen gjithmonë në kombinim të sasisë së borës që bie dhe shpejtësisë së lartë të erës, që shfaqet kryesisht në Amerikën e Veriut dhe në Veriun e Europës.
Ndaj dhe madhësia e tyre varion, duke filluar nga një cilindër i vogël sa një top tenisi deri tek një cilindër bore me përmasat e një shkëmbi.
Shikoni më poshtë fotot interesante: /alb-observer.com/
Fantastike! Një fenomen i rrallë krijon cilindra dëbore! F11Fantastike! Një fenomen i rrallë krijon cilindra dëbore! F21Fantastike! Një fenomen i rrallë krijon cilindra dëbore! F31Fantastike! Një fenomen i rrallë krijon cilindra dëbore! F41Fantastike! Një fenomen i rrallë krijon cilindra dëbore! F51Fantastike! Një fenomen i rrallë krijon cilindra dëbore! F61Fantastike! Një fenomen i rrallë krijon cilindra dëbore! F71


Fantastike! Një fenomen i rrallë krijon cilindra dëbore! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi