Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Çifti i motrave më jetëgjata në botë Empty Çifti i motrave më jetëgjata në botë

Fri 4 Jan 2013 - 14:12
Çifti i motrave më jetëgjata në botë Motrataaaaa-300x225Një ditë pasi mori se bashku me të motrën çertifikatën e librit të rekordeve Gines, si më të moshuarat në botë, 105 vjeçarja ndërroi jetë. Bëhet fjalë për historinë e çiftit të motrave më jetëgjata në botë.

Lajmin e ka publikuar e përditshmen britanike “Daily Mail”, e cila shkruan se 105 vjeçarja, që vdiq, dhe motra e saj 108-vjeçarja Dorothy Richards kanë përjetuar në jetën e tyre Luftën e Parë dhe të Dytë Botërore, si dhe të gjithë Luftën e Ftohtë. Motra ende në jetë, Dorothy, tashmë jeton në një shtëpi të kujdesit për të moshuarit në Britaninë e Madhe si dhe vazhdon e vetme rrugën drejt rekordit absolut të jetëgjatësisë në botë Se bashku ato jetuan 213 vjet, e tre muaj dhe 27 ditë, një jetëgjatësie që as një çift motrash apo vëllezërish nuk i ka sfiduar deri më sot./alb-observer.com/
Çifti i motrave më jetëgjata në botë Motrat1

Çifti i motrave më jetëgjata në botë Motrat2
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

Çifti i motrave më jetëgjata në botë Empty Re: Çifti i motrave më jetëgjata në botë

Fri 4 Jan 2013 - 14:15
me kot libri i Gines,po te pyetje plaken para vdekjes sa ke jetuar,do te thoshte fare,keshtu eshte jeta...
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi