Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Mrekullia: Shkon për pushimet e fundit dhe shërohet nga kanceri Empty Mrekullia: Shkon për pushimet e fundit dhe shërohet nga kanceri

Wed 9 Jan 2013 - 22:09
Mrekullia: Shkon për pushimet e fundit dhe shërohet nga kanceri Kancer-217x300Lisa Russell, 37 vjec nga Britania e Madhe u diangnostikua me një lloj kanceri vdekjeprurës në mushkeri që për gratë në moshën e saj shfaqet shumë rrallë. Mjekët I thanë se ajo duke bërë kimioterapi mudn të kishte edhe 18 muaj jetë të cilat Liza vendosi ti kalonte me familjen e saj.
“Unë isha shumë e re kur më vdiq nëna. Ideja se edhe vajzat e mija do ta kishin të njëjtin fat ishte tmerruese ndaj vendosa që të krijoj disa kujtime të mira së bashku me vajzat e mija”, tregon ajo e cila madje kishte planifikuar funeralin e saj dhe kishte shkruar letra lamtumire për dy vajzat që do t`i hapnin ato pas vdekjes së saj.


Kështu, Russell një pjesë të kursimeve të saj e shpenzoi për kimioterapi ndërsa pjesën më të madhe vendosi ta shpenzonte për pushime me familjen e saj në Lanzarote, Bulgari dhe në Turqi.
Por kur u kthye nga pushimet dhe shkoi në spital për për tretmanin e rregullt, doktorët I thanë se kanceri ishte zhdukur.
“Goja ime mbeti e hapur. Nuk mund të besoja atë që thoshte mjeku. Askush nuk e kishte parashikuar se unë do të jetoja. Të gjithë në spital ishin të habitur”, rrëfen ajo e ngazëllyer tashmë që hija e vdekjes është larguar./alb-observer.com/
Mrekullia: Shkon për pushimet e fundit dhe shërohet nga kanceri Kancer1Mrekullia: Shkon për pushimet e fundit dhe shërohet nga kanceri Kancer2
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

Mrekullia: Shkon për pushimet e fundit dhe shërohet nga kanceri Empty Re: Mrekullia: Shkon për pushimet e fundit dhe shërohet nga kanceri

Wed 9 Jan 2013 - 22:14
wwwuuuuaaaa cfare fati
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

Mrekullia: Shkon për pushimet e fundit dhe shërohet nga kanceri Empty Re: Mrekullia: Shkon për pushimet e fundit dhe shërohet nga kanceri

Wed 9 Jan 2013 - 22:30
Mrekulli e vertete !!
Sponsored content

Mrekullia: Shkon për pushimet e fundit dhe shërohet nga kanceri Empty Re: Mrekullia: Shkon për pushimet e fundit dhe shërohet nga kanceri

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi