Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Francezët bllokojnë Parisin: “Stop martesave gay, mos guxoni të prekëni kodin civil”

prej Mon 14 Jan 2013 - 10:52
Mijëra persona kanë mbushur rrugët e Parisit, për të protestuar kundër martesave brenda të së njëjtës gjini. Protestuesit me pankarta nëpër duar bërtisnin: “Nuk e duam ligjin tënd, Francois” dhe të tjera, që thoshin “Mos guxo të prekësh kodin tim civil”.
Sipas edicioneve të lajmeve, protestuesit që kishin mbërritur në kryeqytet nga e gjithë Franca ishin kundër planeve të qeverisë, për t’i dhënë çifteve gay të drejtën të martohen e të adoptojnë fëmijë.
Eventi, i quajtur “Demonstratë për të gjithë”, u kryesua nga komedianja karizmatike e njohur si Frigide Barjot, që shkroi në Twitter se “turma e njerëzve ishte gjigande” dhe se martesa mes personave të të njëjtit seks nuk ka asnjë kuptim.
Sipas organizatorve 800 mijë persona morën pjesë në tubim dhe protestat do të shkallëzohen nësë qeveria do të miratojë ligjin për martesat gay.Francezët bllokojnë Parisin: “Stop martesave gay, mos guxoni të prekëni kodin civil” 163315_10152443419315444_1096466345_n

A PO E NDËGJONI/LEXONI NAJ KUN DUKE THËNË SE: RADIKALËT FRANCEZ, PROTESTUAN KUNDËR MARTESAVE ME TË NJEJTËN GJINI? JO PRA, NUK E NDËGJONI. SEPSE SOT TERMI ''RADIKAL'' VIHET NË SHPREHJE VETËM ATËHERË KUR PËRMENDËN MUSLIMANËT, E SIDOMOS NE SHTETIN TONË ANARKIK - KOSOVË !


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Francezët bllokojnë Parisin: “Stop martesave gay, mos guxoni të prekëni kodin civil” J5zhxd
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi