Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Banda masakron dhe vret gruan e shqiptarit, informonte policinë për “pazaret” e drogës që bënte i sh Empty Banda masakron dhe vret gruan e shqiptarit, informonte policinë për “pazaret” e drogës që bënte i sh

Thu 24 Jan 2013 - 12:33
Banda masakron dhe vret gruan e shqiptarit, informonte policinë për “pazaret” e drogës që bënte i sh 619Një 27-vjeçare është vrarë nga një bandë pasi dyshohej se ajo i tregonte të gjitha lëvizjet e burrit të saj shqiptarë autoriteteve të policisë.

Lynda Spence, 27 vjeçe, konsulente financiare, ishte martuar me shqiptarin Sokol Zefaj, por për shkak të dyshimeve se informonte policinë, ajo u rrëmbye, u mbajt peng e më pas u masakrua në prill 2011.

Rrjeti televiziv britanik, BBC, shkruante dje se policia ka siguruar dëshmi të rëndësishme nga shtetasi David Parker, 37 vjeç.
Ai mësohet se ka treguar detaje të krimit duke dëshmuar për policinë para një gjykatësi në Glasgoë.
Ai ka thënë se teksa ishte rrëmbyer, gruaja e shqiptarit është mbajtur peng në shtëpinë e tij. “Unë e kam ushqyer atë, i kam dhënë çaj dhe duhan, çfarë ka dashur”, ka thënë 37-vjeçari për hetuesit.
Ai së bashku me shtetasit Paul Smith, 47 vjeç, Colin Coats, 42 vjeç dhe Philip VVade, 42 vjeç, mohojnë vrasjen, edhe pse Policia i ngarkon ata me kryerjen e krimit.
Katër burrat, sipas BBC, janë të akuzuar për rrëmbimin dhe torturimin e zonjës Spence në apartamentin e z. Parker në Meadoëfoot Road, Ëest Kilbride./alb-observer.com/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi