Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default E paimagjinueshme për ta besuar! Bima që jeton për 42 vjet pa ajër dhe ujë…!

prej Thu 24 Jan 2013 - 23:58
E paimagjinueshme për ta besuar! Bima që jeton për 42 vjet pa ajër dhe ujë…! Bima-2-300x184Edhe pse duket e pabesueshme, një bimë ia ka dalë mban të jetoj dhe të zhvillohet për 40 vjet pa ujë dhe ajër!
Sot 80-vjeçari David Latimer nga Britania e vendosi bimën në një enë qelqi të madhe në vitin 1960 duke i mbyllur dhe grykën me tapë. Kështu deri më sot bima vijon të jetojë brenda në enën e qelqit pa pësuar asnjë gjë, madje duka ruajtur gjelbërimin pa ndërprerje.


Siç rezultoi, bimët mund të “riciklojnë” gjithçka kanë nevojë dhe mund të zhvillohen lirshëm me ekosistem që ato vetëkrijojnë, por padyshim e vetmja gjë që ju është e domosdoshme është drita…!/alb-observer.com/
E paimagjinueshme për ta besuar! Bima që jeton për 42 vjet pa ajër dhe ujë…! Bima-1E paimagjinueshme për ta besuar! Bima që jeton për 42 vjet pa ajër dhe ujë…! Bima-3Gjilanasi
Gjilanasi
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 1810
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjilan
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 25/12/2012
http://wiki.portalikosovar.com/

default Re: E paimagjinueshme për ta besuar! Bima që jeton për 42 vjet pa ajër dhe ujë…!

prej Thu 24 Jan 2013 - 23:59
sepse bima jep ajerrr dhe aty mbrenda ka ajerrr


Nuk më vjen keq për njerëzit që kam humbur me kalimin e kohës, por për kohën që kam humbur me disa njerëz..!!


Faleminderit atyre qe me urrejne
-Me bete nje njeri me te forte ! ...
Faleminderit atyre qe me kan zili !
-Me bete te ndjehem i vecante ! ...
Faleminderit atyre qe me kan ne zemer ! -
-Me bete te ndihem i rendesishem ! ...
Faleminderit atyre qe iken !
-Me mesuat qe asgje nuk zgjat pergjithmone ! ...
Faleminderit atyre qe qendruan me mua !
-Me mesuat kush jane miqte e vertete !!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi