Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Skenë e paimagjinueshme! Jezu Krishti relaksohet duke pirë cigare dhe konjak!

prej Mon 6 May 2013 - 12:01
Skenë e paimagjinueshme! Jezu Krishti relaksohet duke pirë cigare dhe konjak! Krishti-Nazaret
Kësaj i thonë një foto e… “Jezu Krishtit të Nazaretit”, sa 1.00.000.000 fjalë!
Siç dhe mund ta imagjinoni brenda pak orëve kjo foto e dalë nga arshivat e kineastëve po bënë xhiron e botës!
Fotografia është realizuar gjatë xhirimit të filmit “Jezu Krishti i Nazaretit”, i regjisorit Franco Tzefireli dhe tregon anën tjetër të xhirimeve, ose thënë ndryshe pas kuintave!
Në fotografinë në fjalë, shfaqet protagonisti Robert Powell, tek ndodhet i “kryqëzuar” dhe ti mbajnë një cigare dhe një gotë konjak.
Madje, për skenën në fjalë vetë Powell kishte deklaruar në të shkuarën: “Kur isha në kryq, bënte shumë ftohtë. Kështu, që në vend që të më ulnin shpeshherë poshtë kryqit, më lanë aty duke më dhënë një batanije, pantofla dhe më mbanin një cigare të ndezur. Mirëpo bënte aq shumë ftohtë saqë u desh të më mbanin dhe një gotë konjak”./alb-observer.com/


Skenë e paimagjinueshme! Jezu Krishti relaksohet duke pirë cigare dhe konjak! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Skenë e paimagjinueshme! Jezu Krishti relaksohet duke pirë cigare dhe konjak!

prej Mon 6 May 2013 - 12:05
Cfar jep te kuptojm nga kjo !??
-O Zot O Zot. si bajn shaka me nji Profet......
Fal Zotit qe na eka ber ta kuptojm te verteten ashtu sic duhet....ncncncn

Jezu krishti (ISAI a,s) duke pir cigare dhe Konjak per mua kjo eshte nencmim..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Skenë e paimagjinueshme! Jezu Krishti relaksohet duke pirë cigare dhe konjak! J5zhxd
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Skenë e paimagjinueshme! Jezu Krishti relaksohet duke pirë cigare dhe konjak!

prej Mon 6 May 2013 - 12:09
Princo shkruajti:Cfar jep te kuptojm nga kjo !??
-O Zot O Zot. si bajn shaka me nji Profet......
Fal Zotit qe na eka ber ta kuptojm te verteten ashtu sic duhet....ncncncn

Jezu krishti (ISAI a,s) duke pir cigare dhe Konjak per mua kjo eshte nencmim..

Po cfare thoni pash zotin!! Jeni ne vete ju? Eshte thjeshte nje aktor i cili po mundohet te imitoje Jezusin nuk eshte Jezusi vete dhe as po tallet me te madhin por jane kushtet e tilla filmike i cili duhej ti kalonte ne kohe me shi dhe bresher ashtu sic pershkruhet dita e kryqezimit te Jezusit e per kete aktori ka nevojen e ndihmave te tilla per ti rezistuar e te duroje te ftohtin...


Skenë e paimagjinueshme! Jezu Krishti relaksohet duke pirë cigare dhe konjak! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Skenë e paimagjinueshme! Jezu Krishti relaksohet duke pirë cigare dhe konjak!

prej Mon 6 May 2013 - 12:15
AnGeLiC shkruajti:
Princo shkruajti:Cfar jep te kuptojm nga kjo !??
-O Zot O Zot. si bajn shaka me nji Profet......
Fal Zotit qe na eka ber ta kuptojm te verteten ashtu sic duhet....ncncncn

Jezu krishti (ISAI a,s) duke pir cigare dhe Konjak per mua kjo eshte nencmim..

Po cfare thoni pash zotin!! Jeni ne vete ju? Eshte thjeshte nje aktor i cili po mundohet te imitoje Jezusin nuk eshte Jezusi vete dhe as po tallet me te madhin por jane kushtet e tilla filmike i cili duhej ti kalonte ne kohe me shi dhe bresher ashtu sic pershkruhet dita e kryqezimit te Jezusit e per kete aktori ka nevojen e ndihmave te tilla per ti rezistuar e te duroje te ftohtin...

-Bash ne vete jam une kam krejtsisht besim tjeter ndaj Jezukrishtit (Isait) normal qe edi se nuk eshte Ai bile as qe ka qen ndonjeher i kriqzuar..

por kete qe e thoni edhe ju!! se kjo eshte tallje nga aktori ... duke pir konjak dhe cigare pfff kjo per mua eshte shum ofendim i madh ndaj profetit ISA..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Skenë e paimagjinueshme! Jezu Krishti relaksohet duke pirë cigare dhe konjak! J5zhxd
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Skenë e paimagjinueshme! Jezu Krishti relaksohet duke pirë cigare dhe konjak!

prej Mon 6 May 2013 - 12:29
Princo shkruajti:
AnGeLiC shkruajti:
Princo shkruajti:Cfar jep te kuptojm nga kjo !??
-O Zot O Zot. si bajn shaka me nji Profet......
Fal Zotit qe na eka ber ta kuptojm te verteten ashtu sic duhet....ncncncn

Jezu krishti (ISAI a,s) duke pir cigare dhe Konjak per mua kjo eshte nencmim..

Po cfare thoni pash zotin!! Jeni ne vete ju? Eshte thjeshte nje aktor i cili po mundohet te imitoje Jezusin nuk eshte Jezusi vete dhe as po tallet me te madhin por jane kushtet e tilla filmike i cili duhej ti kalonte ne kohe me shi dhe bresher ashtu sic pershkruhet dita e kryqezimit te Jezusit e per kete aktori ka nevojen e ndihmave te tilla per ti rezistuar e te duroje te ftohtin...

-Bash ne vete jam une kam krejtsisht besim tjeter ndaj Jezukrishtit (Isait) normal qe edi se nuk eshte Ai bile as qe ka qen ndonjeher i kriqzuar..

por kete qe e thoni edhe ju!! se kjo eshte tallje nga aktori ... duke pir konjak dhe cigare pfff kjo per mua eshte shum ofendim i madh ndaj profetit ISA..

Ore ti edhe ne nje fabrike kur punetori punon ne kushte teper te veshtira te cilat nuk durohen ata protestojne ose bejne pushimin e tyre 15 min per te marr veten te bejne nje cigare apo te clodhen..Aktrimi eshte nje lloj profesioni si gjithe te tjerat e cila si profesion ka ato te mirat e saj si nje page e majme nese luan rolin kryesor por ka edhe ato te metat e saj si veshtiresite dhe problemet qe mund te has aktori gjate xhirimeve per te realizuar nje skene si reale,kopjo e njeriut qe ai aktor mimon..Kshu qe veri frena vetes dhe sa per kryeqzimin e Jezusit nuk jam ketu tju bind ju apo dike nga ju nese eshte apo jo kryqezuar,mjafton qe e besoj une dhe besimin tim e kam te shtrenjte e ruaj ne shpirt se perflas e as bej propagande si ju! Very Happy


Skenë e paimagjinueshme! Jezu Krishti relaksohet duke pirë cigare dhe konjak! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Skenë e paimagjinueshme! Jezu Krishti relaksohet duke pirë cigare dhe konjak!

prej Mon 6 May 2013 - 12:35
AnGeLiC shkruajti:
Princo shkruajti:
AnGeLiC shkruajti:
Princo shkruajti:Cfar jep te kuptojm nga kjo !??
-O Zot O Zot. si bajn shaka me nji Profet......
Fal Zotit qe na eka ber ta kuptojm te verteten ashtu sic duhet....ncncncn

Jezu krishti (ISAI a,s) duke pir cigare dhe Konjak per mua kjo eshte nencmim..


Po cfare thoni pash zotin!! Jeni ne vete ju? Eshte thjeshte nje aktor i cili po mundohet te imitoje Jezusin nuk eshte Jezusi vete dhe as po tallet me te madhin por jane kushtet e tilla filmike i cili duhej ti kalonte ne kohe me shi dhe bresher ashtu sic pershkruhet dita e kryqezimit te Jezusit e per kete aktori ka nevojen e ndihmave te tilla per ti rezistuar e te duroje te ftohtin...

-Bash ne vete jam une kam krejtsisht besim tjeter ndaj Jezukrishtit (Isait) normal qe edi se nuk eshte Ai bile as qe ka qen ndonjeher i kriqzuar..

por kete qe e thoni edhe ju!! se kjo eshte tallje nga aktori ... duke pir konjak dhe cigare pfff kjo per mua eshte shum ofendim i madh ndaj profetit ISA..

Ore ti edhe ne nje fabrike kur punetori punon ne kushte teper te veshtira te cilat nuk durohen ata protestojne ose bejne pushimin e tyre 15 min per te marr veten te bejne nje cigare apo te clodhen..Aktrimi eshte nje lloj profesioni si gjithe te tjerat e cila si profesion ka ato te mirat e saj si nje page e majme nese luan rolin kryesor por ka edhe ato te metat e saj si veshtiresite dhe problemet qe mund te has aktori gjate xhirimeve per te realizuar nje skene si reale,kopjo e njeriut qe ai aktor mimon..Kshu qe veri frena vetes dhe sa per kryeqzimin e Jezusit nuk jam ketu tju bind ju apo dike nga ju nese eshte apo jo kryqezuar,mjafton qe e besoj une dhe besimin tim e kam te shtrenjte e ruaj ne shpirt se perflas e as bej propagande si ju! Very Happy

Hehheh po nuk jam duke ju kuptuar .. aspak pse po i merni gjerat mbi vete.. nuk thash qe ju bani propagand po as nuk kerkova qe te ndrishoni besimin..

Thjesht dhash mendimin tim se ky aktrim apo ky postim qe e sollet nga nji faqe qe cdo her i sjellni e qe eshte alb-observer.com/..
per mua ishte Ofendim dhe tallje....

Ju tash si te doni mundoheni ta arsyetoni apo si te doni ta kuptoni kuptojeni..Mos i personalizoni punet dhe mos mu dretoheni mua apo nuk duhet te shenoj dhe te jap mendimin time..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Skenë e paimagjinueshme! Jezu Krishti relaksohet duke pirë cigare dhe konjak! J5zhxd
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Skenë e paimagjinueshme! Jezu Krishti relaksohet duke pirë cigare dhe konjak!

prej Mon 6 May 2013 - 12:43
Princo shkruajti:

Hehheh po nuk jam duke ju kuptuar .. aspak pse po i merni gjerat mbi vete.. nuk thash qe ju bani propagand po as nuk kerkova qe te ndrishoni besimin..

Thjesht dhash mendimin tim se ky aktrim apo ky postim qe e sollet nga nji faqe qe cdo her i sjellni e qe eshte alb-observer.com/..
per mua ishte Ofendim dhe tallje....

Ju tash si te doni mundoheni ta arsyetoni apo si te doni ta kuptoni kuptojeni..Mos i personalizoni punet dhe mos mu dretoheni mua apo nuk duhet te shenoj dhe te jap mendimin time..

Zere se eshte tallje ose perbuzje nga ana e aktorit kjo gje,por ne rastin tjeter sdo ish xhiruar filmi as skena e duhur sepse thjeshte kushtet sia konvenonin ate dhe e dyta ai nuk po xhironte Jezusin duke pire cigare por kjo eshte nje foto e aktorit ne min relaksuese te tij ku ai clodhej e kish ate kohen e vete per te marr fuqi e te vazhdoj xhirimet..eshte tjeter te xhirosh nje filem duke nxjerre ne skena vete Jezusin me cigare e alkol duke i nxjerr ne pah nje ane negative qe nuk egziston pra karikature etj e tjeter kjo gje ketu..Filmi dhe skenat qe jane xhiruar nuk kane asnje lloj tallje apo perbuzje mesa kemi pare kjo ka rendesi...

Nuk ti personalizova gjerat por fola per veten pasi smund te perfaqesoj te tjeret ne kete rast e me ate qe the rreth dyshimit qe theksuat per kryqezimin e Jezusit une tu pergjigja ne menyren time pa hyre ne detaje te tjera te kundershtoj sepse nuk ka arsye kur e di besimin tim ne vete pse tju jap te drejten te llomotisni me shume me besimin tim sic beni ju te shumten e hereve...


Skenë e paimagjinueshme! Jezu Krishti relaksohet duke pirë cigare dhe konjak! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Sponsored content

default Re: Skenë e paimagjinueshme! Jezu Krishti relaksohet duke pirë cigare dhe konjak!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi