Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

A e dini se cili është vendi më i lumtur në botë? Empty A e dini se cili është vendi më i lumtur në botë?

Fri 25 Jan 2013 - 0:02
A e dini se cili është vendi më i lumtur në botë? PikepyetjeBota aktualisht po kalon një nga krizat më të ashpra ekonomiko-sociale të njohura ndonjëherë…
Por, kjo nuk ishte aspak pengesë për Institutin e Legkatoum,i cili duke marrë parasysh disa parametra specifike arriti në përfundimin se vendi më i lumtur në botë është…

Norvegjia!
Vijojnë Danimarka, Suedia, Australia, Zelanda e Re, Kanadaja, Finlanda, Holanda, Zvicra dhe Irlanda.

Sipas hulumtimit të kryer, qytetarët e këtyre shteteve janë më të lumturit në botë për këto arsye:
- Mund të jenë të shëndetshëm.
- Mund të kenë ushqim të bollshëm për të ushqyer të gjithë familjen.
- Mund të kenë para të mjaftueshme për të siguruar jo vetëm elementët më të nevojshëm, por edhe ato për një jetë luksoze siç një shtëpi e mirë, veshmbathje, makinë, televizor si dhe doza të mjaftueshme argëtimi për të gjithë familjen dhe miqtë e tyre.
- Mund të shprehin lirshëm mendimin e tyre pa u frikësuar nga pasojat.
- Kanë mundësin të adhurojnë lirshëm Zotin, si dhe dëshirat e çdo kujt me lirinë më maksimale.
- Mund të ndjehen të sigurt në shtëpitë e tyre./alb-observer.com./
Këto janë disa nga virtytet më të respektuara por aq shumë të dëshiruara nga pjesa tjetër e botës, e cila zjenë dhe mbytet nga mizoria.
A e dini se cili është vendi më i lumtur në botë? Norvegjia-1024x675
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi