Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

A e dini se kush shtet ka vajza më të bukura në botë? Empty A e dini se kush shtet ka vajza më të bukura në botë?

Fri 1 Feb 2013 - 12:03
A e dini se kush shtet ka vajza më të bukura në botë? Missi-237x300A deni se kush është shteti që ka numrin më të madh të vajzave që kanë bërë ndërhyrje kirurgjikale në trup dhe fytyrë? Sipas të dhënave nga Shoqëria Ndërkombëtare e Kirurgjisë Estetike Plastike, Koreja e Jugut renditet e para në list, ku një në 77 njerëz aty i nënshtrohet ndërhyrjeve për t’u zbukuruar. Në vend të dytë janë grekët dhe më pas vijnë italianët.

Raporti tregon se vetëm gjatë vitit 2011 rreth 15 milionë njerëz në të gjithë botën kanë kryer një ndërhyrje plastike, për të përmirësuar pamjen e tyre. Një prej operacioneve më të njohura kirurgjikale në Korenë e Jugut është edhe ndërhyrja e dyfishtë në qepallat e syve, operacion i cili redukton në të dyja anët lëkurën në qepalla, duke i bërë sytë e tyre të duken më shumë si “perëndimorë” . Madje edhe Miss Koreja 2012, Kim Yu-Mi (në foto), pranoi se kishte hyrë në thikë për tu bërë e bukur.

Në Korenë e Jugut janë hapur 20.00 klinika të kirurgjisë plastike të licencuara në të gjithë botën dhe kjo shifër normalisht që ka ardhur nga rritja e kërkesës në këtë vend./alb-observer.com/
A e dini se kush shtet ka vajza më të bukura në botë? Operacionet
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi