Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Studentët e Harvardit kopjojnë, dekani merr masa ndëshkuese

prej Sat 2 Feb 2013 - 14:10
Studentët e Harvardit kopjojnë, dekani merr masa ndëshkuese Copiare-a-scuola
Ankohen se studentët në Shqipëri kopjojnë sa mundin. Tani ngushëllohuni pak sepse edhe në universitetin më të njohur e më të mirë në botë, në Harvard, studentët kopjojnë. Por nëse bën diçka të tillë aty, të largojnë. Kështu ka ndodhur me 125 studentë, të cilëve iu është kërkuar që të largohen për një periudhë kohe nga universiteti, ndërkohë që disa të tjerë janë në provë.

Sipas BBC, dekani Michael Smith i Fakultetit të Arteve dhe Shkencave, thotë se ata kanë mashtruar në një provim. Studentët e kursit të politikës duhet të bënin një provim “Hyrje në Kongres”, por pedagogu i tyre tha se përgjigjet ishin identike.

Studentët janë ankuar se rregulla e provimit nuk kanë qenë të qarta. Ata thonë po ashtu se universiteti nuk e ka trajtuar siç duhet hetimin, duke i paragjykuar.gazetatema.net

Po ju keni kopjuar nga pak ???


Studentët e Harvardit kopjojnë, dekani merr masa ndëshkuese Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi