Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Hong Kong, vendi ku njerëzit jetojnë si minjtë… fotografi që mposhtin trurin tonë!

prej Mon 4 Feb 2013 - 15:01
Padyshim që Hong Kongu është vendi me popullatën më të dendur në botë.
Me këtë realitet jemi të sigurt se do të pajtoheni edhe ju, kjo për vetë faktin se pamjet dhe të dhënat flasin vetë…
Pa e “tepruar” mund të themi se aty njerëzit jetojnë si minjtë…!

Qyteti shënon plotë 7 milionë banor (shifër që sa vjen dhe rritës me ritme alarmuese), ndërtesat ku strehohen banorët e tij, sigurisht që vetëm gjigande mund të jenë!
Kështu fotografitë që vijojnë nuk mund të konceptohen nga truri ynë, ose nga truri njerëzor pa qenë e nevojshme të përpunohen.

Kështu që këto fotografi të realizuara nga fotografi gjermanë Michael Wolf pasqyron realitetin e ashpër të këtij super qyteti ku njerëzit sistemohen si puna e minjve nëpër kafaze…/alb-observer.com/
Hong Kong, vendi ku njerëzit jetojnë si minjtë… fotografi që mposhtin trurin tonë! Hong-2Hong Kong, vendi ku njerëzit jetojnë si minjtë… fotografi që mposhtin trurin tonë! Hong-3Hong Kong, vendi ku njerëzit jetojnë si minjtë… fotografi që mposhtin trurin tonë! Hong-4Hong Kong, vendi ku njerëzit jetojnë si minjtë… fotografi që mposhtin trurin tonë! HOng-5Hong Kong, vendi ku njerëzit jetojnë si minjtë… fotografi që mposhtin trurin tonë! Hong-6Hong Kong, vendi ku njerëzit jetojnë si minjtë… fotografi që mposhtin trurin tonë! Hong-7Hong Kong, vendi ku njerëzit jetojnë si minjtë… fotografi që mposhtin trurin tonë! Hong-8


Hong Kong, vendi ku njerëzit jetojnë si minjtë… fotografi që mposhtin trurin tonë! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Hong Kong, vendi ku njerëzit jetojnë si minjtë… fotografi që mposhtin trurin tonë!

prej Mon 4 Feb 2013 - 15:17
qenka si new yorku
Rrukie
Rrukie
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 2087
<b>Hobi</b> Hobi : me gjet gjinin e dhelpres hahahah
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kudo
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/05/2012

default Re: Hong Kong, vendi ku njerëzit jetojnë si minjtë… fotografi që mposhtin trurin tonë!

prej Mon 4 Feb 2013 - 15:54
hajde e gjeje adresen ketu hahahahahha


Nuk jam kaq shume njeri i veshtire sa mendon ti . Jam si kubi i Rubikut .Ne qofte se mundohesh te me zgjidhesh...mbase do dashurohesh me mua....Razz
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Hong Kong, vendi ku njerëzit jetojnë si minjtë… fotografi që mposhtin trurin tonë!

prej Mon 4 Feb 2013 - 16:00
Qyqa spaskan vend as per icik ajer hahaah grrrr


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Hong Kong, vendi ku njerëzit jetojnë si minjtë… fotografi që mposhtin trurin tonë!

prej Tue 5 Feb 2013 - 16:41
a man ca bahet ktu more


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Hong Kong, vendi ku njerëzit jetojnë si minjtë… fotografi që mposhtin trurin tonë! N
Sponsored content

default Re: Hong Kong, vendi ku njerëzit jetojnë si minjtë… fotografi që mposhtin trurin tonë!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi