Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Ngjyrat qe duhet te vishni ne pune

prej Wed 6 Feb 2013 - 18:22
Ngjyrat qe duhet te vishni ne pune Colori-ufficioZgjedhja e veshjeve per ne zyre eshte e rendesishme dhe mesa duket ngjyrat qe zgjedhim komunikojne ne menyre jo te drejtperdrejte te miren apo te keqen tone.
Pra, cilat ngjyra duhet te zgjedhim per tu dukur sa me mire ne pune? Nese e ekzagjerojme me e kuqen agresive, me te verdhen e ndryshueshme, me te bardhen e pavendosur, do te dukemi me pak profesionale.
Ne pune kerkohet siguri, vendosmeri aftesi per vendimarrje. Por, cfare duhet te veshim atehere per te dhene nje pershtypje te duhur? Ngjyra kafe eshte shume e lidhur me njerezit dhe nese nje grua vishet me kafe, atehere koleget e saj meshkuj do ta marrin me seriozisht se zakonisht.
Ngjyra e gjelber lidhet me shendetin dhe pasurine. Por nuk duhet ta ekzagjeroni me kete ngjyre, duhet ta perdorni tek aksesoret, tek kopsat e ndonje trikoje apo edhe tek kepucet.
Ndersa, ngjyra blu eshte me e mira nese doni te dukeni serioze, me autoritet dhe te besueshem ne pune. Edhe politikanet perdorin shpesh ngjyren blu, sepse ne krahasim me grine paraqet e shume siguri.infoalbania.


Ngjyrat qe duhet te vishni ne pune Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi