Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Bashkohet Farmacia, Infermieria bashkë me ish-Fakultetin e Shëndetit

prej Thu 14 Feb 2013 - 18:55
Bashkohet Farmacia, Infermieria bashkë me ish-Fakultetin e Shëndetit  Mjek

Një vendim i fundit i Këshillit të Ministrave, i cili pritet të hyjë në zbatim menjëherë pas botimit në Fletoren Zyrtare, do ta kthejë Fakultetin e Mjekësisë në universitet. Edhe pse drafti i përgatitur nga dekanati i Fakultetit të Mjekësisë në bashkëpunim me Ministrinë e Arsimit, ka pasur kundërshti, pasi ky model ka rezultuar jo i suksesshëm në disa vende, ndryshimi është përkrahur nga ekspertët shqiptarë. Sipas vendimit, është përcaktuar që rektori i universitetit do të jetë Jera Kruja, aktualisht shefe e shërbimit të neurologjisë në qendrën spitalore universitare “Nënë Tereza” dhe anëtare e PD-së në Këshillin Bashkiak. Ndërkohë që pjesë e Universitetit të Mjekësisë, përveç ish-Fakultetit të Shëndetit, do të jetë departamenti i infermierisë dhe departamenti i farmacisë, të cilët do të atashohen në universitet si fakultete të mirëfillta.
Sakaq, modalitetet dhe detaje të tjera pritet të bëhen publike brenda një kohe të shkurtër. Projekti i kthimit të Fakultetit të Mjekësisë në universitet është në diskutim këto katër vitet e fundit.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Bashkohet Farmacia, Infermieria bashkë me ish-Fakultetin e Shëndetit  N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi