Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Francezët janë më dembelët dhe që flasin shumë Empty Francezët janë më dembelët dhe që flasin shumë

Sun 24 Feb 2013 - 20:02
Francezët janë më dembelët dhe që flasin shumë FrancezetNjë miliarder amerikan ka refuzuar që të shpëtojë një fabrikë gomash në veri të Francës, për shkak se punonjësit janë "dembelë, të mbipaguar dhe flasin shumë". Maurice Taylor, pronar i gjigandit Titan, tha se nuk do të shpëtojë nga mbyllja duke e blerë një fabrikë të GoodYear. Mbyllja e fabrikës do të sillte humbjen e 1.170 vendeve të punës.

Por ministri i Industrisë në Francë, Arnaud Montebourg është përgjigjur duke thënë se ai ka një injorancë totale për Francën. Sipas tij, në Francë janë 20 mijë firma të huaja, që punësojnë 2 milion njerëz.

"E kam vizituar fabrikën disa herë. Punonjësit paguhen shumë dhe punojnë vetëm tre orë. Marrin nga një orë pushim për të ngrënë dhe për tu relaksuar. Pastaj flasin për tre orë. Kur u thashë sindikatave këtë gjë, më thanë se ky është stili francez," është shprehur Taylor.
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

Francezët janë më dembelët dhe që flasin shumë Empty Re: Francezët janë më dembelët dhe që flasin shumë

Sun 24 Feb 2013 - 20:05
mendoja se ishin Turqit me dembela ,
por qenkan Francezet ?????
................................................. Francezët janë më dembelët dhe që flasin shumë 2585209286
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi