Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Finale e Champions 2014 në “Camp Nou”!

prej Thu 2 Dec 2010 - 16:20
Barcelonë, 2 dhjetor – Barcelona pas fitores bindëse 5:0 kundër Realit të Madridit është motivuar edhe për një veprim tjetër. Në fakt, presidenti i Barcelonës, Sandro Rosell ka ndërmend të prezantojë kandidaturën e Barcelonës për finalen e Champions League për vitin 2014.

Në 2011-n finalja do të luhet në Ëembley, në 2012-n në Monako dhe në 2013-n në Kiev. Kjo do të ishte finalja e tretë që do të luhej në Barcelonë, pas asaj të 1989-s (Milan-Steaua Bukuresht 4-0) dhe asaj të 1999-s (Manchester United-Bajern 2-1).

Rosell ka theksuar se Barcelona e meriton një gjë të tillë pasi ka kapacitetet të mjaftueshme, ndërsa është një prej vendeve ku futbolli është pasioni më i madh. Stadiumi “Camp Nou” ka kapacitet për 99 mijë shikues në tribuna.


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi