Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka

prej Wed 6 Mar 2013 - 17:56
 Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka Roland-Trebicka-300x184

Është ndarë nga jeta ditën e sotme aktori i madh i skenës shqiptare, Roland Trebicka.
Trebicka me artin e tij mallëngjeu dhe bëri krenar miliona shqiptar. Roland Trebica i ofroj aq shumë artit shqiptar, saqë e ngriti atë në një nivel më të lartë, Trebicka luante me shpirt dhe me dashuri.Aktori i madh vitet e fundit vuante nga një sëmundje e rëndë. Për këtë ai mori një sërë kurash, madje në vitin 2011 u shtrua dhe në një klinikë të specializuar në Paris për të luftuar kancerin në mushkri.
Fatkeqësisht, Trebicka ditën e sotme u nda nga jeta, por vepra e tij do të mbetet e pavdekshme.
përcjell ngushëllimet më të sinqerta për familjen e aktorit të madh.
U preftë në paqe!


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

 Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka N
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka

prej Wed 6 Mar 2013 - 18:32
Ngushellime per kete aktor te madh te skenes shqiptare !


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka

prej Wed 6 Mar 2013 - 18:51
Ngushellime familjareve dhe u prehte ne paqe shpirti i tij!!

Me te vertet u shua nje artist i madh i cili do i mungoje Shqiperise dhe kinemase Shqiptare...


 Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 79
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka

prej Wed 6 Mar 2013 - 18:59
Ti prehet shpirti ne paqe zoti ti fale shpirtinn


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
Ariol11
Ariol11
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 2251
<b>Hobi</b> Hobi : Sporti
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Lushnje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/10/2012

default Re: Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka

prej Wed 6 Mar 2013 - 19:06
Ngushllime,lavdi vepres se tij.do jete gjithmone i permendur sepse dha shume per teatrin tone!


. . Kur nje Dashuri mbaron Nje nga te Dy vuan' , Nqs nuk vuan asnje , Nuk ka filluar kurre , Nese vuajn te dy nuk ka Mbaruar...
 Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka 357poci
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Re: Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka

prej Wed 6 Mar 2013 - 20:50
U shprehim ngushellimet tona familjareve te artistit te madh te Teatrit Shqiptar, Roland Trebicka,i perhershem qofte kujtimi yt!
Te falenderojme per te qeshurat qe na ke dhuruar! :(Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka

prej Wed 6 Mar 2013 - 20:54
Nder dhe respekt për këtë humbje të madhe, sinqerisht nuk më besohet..Sa herë pësojmë humbje të tilla, më duket sikur një pjesë jona e së shkuarës humbet, e çdo herë që më merr malli për të shkuarën time, e dua ta takoj, trishtohem, copëza të tilla nuk janë më, e sa e sa të tjera nuk do jenë më. Humbje të tilla na vrasin çdo ditë pak e nga pak, dhe vërtet nuk e mendojmë vdekjen, ja pra që ajo nuk pyet, nuk pyet as për personazhe kaq të dashur për ne.. :( Zoti të preftë në paqe! Do të kujtoj gjithmonë, dhe sikur dua unë të harroj, është e pamundur, kujtimi yt është thellë tek ne tashmë. "R.I.P."


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
 Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka Bar_glitter_crown_bar
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka

prej Wed 6 Mar 2013 - 21:06
Ju shpreh ngushellimin tim familjes se aktorit Roland Trebicka ...
Respekt punes dhe emocioneve qe na ka dhuruar...

 Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka 522499_591540837540087_474928643_n
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka

prej Wed 6 Mar 2013 - 21:22
u prefte ne paqe shpirti i tije .. ky aktor i madh
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

default Re: Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka

prej Wed 6 Mar 2013 - 22:18
Nje aktor i Madh i skenes Shqipetare ... ashtu sikurse ne e njohim ,
do doja ta kujtoja me batutat si ne te famshmin Teater :sad26: : Pallati 176 , nga i cili
dhe sot merren batuta : Pupupu Krushk me Jovan Bregun !!
Do na mungoje sepse te tille personazhe ne skenen shqipetare , rralle e per malle vijne .

Ngushellimet Familjareve , dhimbja ju takon me nga afer, ndersa Shqiperia humbi nje Artist ! Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka 705491909
FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

default Re: Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka

prej Wed 6 Mar 2013 - 22:19
Ngushellime familjesNjë shpirt i pastër shkëlqen edhe nën rroba të leckosura

 Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka 1t7y1w
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka

prej Wed 6 Mar 2013 - 22:25
I lehte i qoft dheu e u prefte ne paqe.


Belaa
Belaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 1394
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Me mire mos ta dish
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/11/2012
http://www.zougla.gr/greece/main

default Re: Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka

prej Wed 6 Mar 2013 - 22:34
Ngushellime familja Trebicka.
Humbja eshte e te gjitheve.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka

prej Thu 7 Mar 2013 - 1:30
Shuhet ikona e Teatrit, Roland Trebicka. Amaneti për të afërmit: Mos qani për mua
Aktori i njohur Roland Trebicka nuk ka mundur të fitojë betejën me sëmundjen e rëndë që e mundonte prej kohësh. “Mjeshtri i madh” i aktrimit njihej më së shumti si “Jovan Bregu”, për shkak të rolit të tij në komedinë “Pallati 176”, i cili vijon të mbetet në kujtesën e artdashësve si interpretimi i tij më i mirë, është ndarë nga jeta pasditen e sotme në moshën 65-vjeçare. (er.cu/BalkanWeb)


 Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka

prej Thu 7 Mar 2013 - 1:43
Jeta e Roland Trebickës në fotografi!
Aktori i mirënjohur i teatrit, Roland Trebicka u nda sot nga jeta në moshën 66- vjeçare. Ai ka lënë pas një trashëgimi të jashtëzakonshme, ku spikat roli i Jovan Bregut në “Pallati 176”. Disa fotografi që na kujtojnë rrugëtimin profesional të një aktori të madh.(er.cu/BalkanWeb)
 Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka 109991

 Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka 109992

 Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka 109993

 Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka 109994

 Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka 109995

 Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka 109996

 Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka 109997

 Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka 109998

 Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka 109999


 Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

default Re: Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka

prej Thu 7 Mar 2013 - 1:47
edhe un shpreh ngushllimet e mija te perzemerta familjes se te ndjerit Aktorit Shqiptar Roland Tebicka ....


Ai që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga zemra ...
Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë dëshirën e tij ....
Ai që s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolegë,as si bashkëpunëtor e as si fqinje ...
Sponsored content

default Re: Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi