Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default 11 këshilla për puçrat në fytyrë

prej Wed 6 Mar 2013 - 20:13
11 këshilla për puçrat në fytyrë Ca9456ad89fef6c66a71b99b32dfe05e_L-225x3001-150x150
Ja 11 Keshilla te cilat mund t’ju ndihmojne:
1.Mos nderhyni me duar ne pucra ose pika te zeza, sepse jane shenja inflamacioni. Shtypja eshte e rrezikshme nese nderhyrja behet ne menyre te gabuar. Kjo lloj menyre nuk ben tjeter vecse perkeqeson gjendjen e lekures.
2.Trajtoni fytyren me produkte cilesore me perberes organike si: kamomil, kamfor, kalendula etj
3.Lani duart perpara aplikimit.
4.Zgjidhni kozmetike profesionale.
5.Evitoni Fast-Food-et dhe ushqimet e skuqura, jane armiq te betuar te lekures.
6.Perdorni fruta e ushqime te fresketa.
7.Merrni vitamina A, C, E.
8.Mos perdorni sapun kunder yndyres. Ne keto raste gjendrat reagojne duke prodhuar yndyre ne sasi.
9.Perdorni drithera, vaj ulliri, kos, fruta, perime, prodhime deti.
10.Pini shume uje (pa gaz). Eshte menyra me e mire per te hidratuar lekuren.
11.Kujdes nga floket e gjate. Ne kushtet e nje higjene te keqe ato mund te jene bartes bakteriesh dhe ne kontakt me lekuren keqesojne gjendjen e saj duke stimuluar infeksionet.riniaforumMbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi