Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

CNN propozon ndryshim; “Shqipëria, akoma nuk e dini ku jemi?” Empty CNN propozon ndryshim; “Shqipëria, akoma nuk e dini ku jemi?”

Tue 12 Mar 2013 - 21:02
CNN propozon ndryshim; “Shqipëria, akoma nuk e dini ku jemi?” Slogani%20i%20sh“Albania, A New Mediterranean Love” është një nga sloganet më të këqij në botë. Klasifikimi vjen nga CNN, i cili rendit disa nga sloganet më të këqij të fushatave publicitare turistike në të gjithë botën.

“Albania – A new Mediterranean Love” / “Shqipëria – një dashuri e re mesdhetare” i ka paraqitur publikut nëpërmjet tre spoteve, të transmetuara ndër të tjera edhe në CNN, imazhe dhe filmime të përzgjedhura nga i gjithë vendi.

Sipas redaktorëve të CNN, Shqipëria një nga vendet më të varfra të Europës, ende nuk është pjesë e listave e dëshirave të vendeve që duhen vizituar.

CNN-ja sugjeron; duke qenë se vendi ka qenë i izoluar thuajse në të gjithë pjesën e dytë të shekullit të 20-të, mund të kishte një slogan tjetër, “Shqipëria, akoma nuk e dini ku jemi?”

Pjesë e këtij klasifikimi janë edhe vende si Australia, Kolumbia, Sllovenia, Kanadaja, Makau dhe Greqia.

/Shekulli Online/Përgatiti: E.Sh/
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

CNN propozon ndryshim; “Shqipëria, akoma nuk e dini ku jemi?” Empty Re: CNN propozon ndryshim; “Shqipëria, akoma nuk e dini ku jemi?”

Tue 12 Mar 2013 - 21:09
Message reputation : 100% (1 vote)
Nuk eshte BREAKING NEWS fakti qe Shqiperia eshte nje Ishull i virgjer dhe i paprekur fatmiresisht nga industria e rende ose ajo nukleare !
Eshte nje parajse e pavlersuar dhe e paçmuar qe ne si popull jemi shume te pavetedijeshem per ate qe kemi , sepse nuk eshte faji yne , por mungesa e shanceve per te krijuar nje Edukate per ambjentin tone dhe per ate ku rritet dhe nga i cili ushqehet kultura jone , pikerisht p.sh. dhe ketu ne forum nuk kemi nje TEME mbi Turizmin !!
Faleminderit CNN per kete Publicitet , kam vite qe e shof dhe e shkarkoje dhe sa me shpesh e shof dhe me shume dashurohem .
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi